Strona 35 z 35 PierwszyPierwszy ... 25333435
Pokaż wyniki od 341 do 348 z 348

Wątek: Testy szkieł na Optyczne.pl

  1. #341
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez airhead Zobacz posta
    widzę, że tu jest gość z optyczne.pl, więc powiem, czego mi jeszcze na stronie brakuje :P
    -test bokeh w przypadku obiektywów
    -zdjęcia testowe z FF
    Powiedz jak testować bokeh to wykonają taki test. Masz z każdego obiektywu zdjęcie posądu więc jest sposobność do porównania.

    Mnie wystarczają zdjęcia z galerii wykonane canonem 5d.
    "korpus niezbyt profi w rękach profi daje rezultaty bardziej profi niż korpus profi w rękach amatora, ale już korpus profi w rękach profi daje rezultaty bardziej profi niż korpus niezbyt profi w rękach profi"

  2. #342
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grisha Zobacz posta
    Za sponsoruj redakcji pełną klatkę to na pewno się pojawią
    To co to za redakcja że sobie 5D do tej pory nie mogą kupić...

  3. #343
    Uzależniony Awatar MARANTZ
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    54
    Posty
    928

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MMM Zobacz posta
    To co to za redakcja że sobie 5D do tej pory nie mogą kupić...
    Zawsze możesz taki aparat chłopakom zasponsorować :razz:
    Arek tłumaczył powody dla których nie chce 5D do testów. Ja go szanuję choć z tym też się nie zgadzam. Nie przeszkadza to robieniu zdjęć piątką. Przykładowe fotki z Tamrona 70-200/2.8 wiszące na ich stronce są zrobione 5D
    FOTOINKWIZYTOR

  4. #344
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MARANTZ Zobacz posta
    Zawsze możesz taki aparat chłopakom zasponsorować :razz:
    Arek tłumaczył powody dla których nie chce 5D do testów. Ja go szanuję choć z tym też się nie zgadzam.
    Trudno się zgadzać z tłumaczeniem że testów nie ma na 5D bo obiektyw wypada z nim lepiej :-). Tym bardziej gdy testowany jest obiektyw zaprojektowany specjalnie do małego obrazka a do cropa tylko po prostu pasuje. MTFów też nie można w prosty sposób przeliczyć ponieważ różna jest wielkość piksela dla 5D i aparatów z cropem i będą przypadki gdy ostrość punktu dla danej przysłony może na cropie być słaba, a na 5D jeszcze się załapie w wielkość dużego piksela i obraz będzie znacznie ostrzejszy.

  5. #345
    Pełne uzależnienie Awatar piast9
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    3 267

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MMM Zobacz posta
    Trudno się zgadzać z tłumaczeniem że testów nie ma na 5D bo obiektyw wypada z nim lepiej :-)
    Testy mają obnażyć wady obiektywów. Skoro lepiej to mimo wszystko wychodzi na cropie to ja wolę testy cropowe.
    650D, T 12-24 4.0, S 30 1.4, S 18-35 1.8, C 70-210 3.5-4.5, C 50 2.5 macro, M42: Praktica LLC, Jupiter 9, Pentacon 135 2.8, Orestegor 300 4.0

  6. #346
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piast9 Zobacz posta
    Testy mają obnażyć wady obiektywów. Skoro lepiej to mimo wszystko wychodzi na cropie to ja wolę testy cropowe.
    Chodzi o to żeby zobaczyć w teście jak obiektyw działa z aparatem który się posiada więc wolisz na cropie bo masz puszkę z cropem. Mnie dla odmiany nie interesuje jak obiektyw działa z 20D bo samo założenie że z 5D będzie lepiej niewiele jeszcze mówi.

  7. #347
    Uzależniony Awatar MARANTZ
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    54
    Posty
    928

    Domyślnie

    Ja bym wolał testy na pełnej klatce. Najlepiej opczywiście na FF i na APS-C. Już o APS-H męczył Arka nie będę.
    Koronnym przykładem tego, że test szkła na cropie może być złudny jest choćby przykład niezłego 24-105L. Fajny obiektyw, ale Arkowi nie wyszło jaką ma dużą winietę. Wyszła wręcz niewielka. A na 5D ten obiektyw winietę ma całkiem dużą. Niestety dla wielu najważniejsze są testy rozdzielczości i to jest zapewne powód dla którego Arek czeka na gęstość upakowania pikseli taką jak w 20D, tylko na większej matrycy. W sumie to taki aparat już jest w postaci 1Ds Mark III. Dla mnie to jest dość mętne tłumaczenie, ale ja tych testów nie robię. Odnośnie szkieł Canona na FF to bardziej jednak ufam własnym oczom i własnemu zdaniu niż temu co robią optyczni. Oni są często zmuszeni napisać coś o szkle na podstawie konkretnego egzemplarza obiektywu. Ja mając możliwość dostępu do wielu szkiełek często mam odmienne opinie, czego zresztą daję wyraz na tamtejszym forum i wtedy się zaczyna... Niemniej jednak muszę przyznać, że z większością wyników trudno się nie zgodzić i trudno tutaj nie doceniać wysiłku optycznych, szczególnie na tle fotopolisowej "konkurencji". Tamtych testów to już nawet czytywać się nie chce bo znowu ci "lewooczni" spece napiszą kwiatki o przestawianiu czegoś nosem w aparacie :razz:
    FOTOINKWIZYTOR

  8. #348
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Recesja już dotyka nawet serwisy fotograficzne. Kiedy brakuje treści i nie ma czym przyciągnąć czytelników, zaczyna się podbijać oglądalność publikowaniem bzdur niewiadomego pochodzenia. Serwis zniża się do poziomu najgłupszych wątków na CB
    link

Strona 35 z 35 PierwszyPierwszy ... 25333435

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •