Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34

Wątek: obiektyw do Canon 70D do filmów i zdjęć

  1. #11
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    87

    Domyślnie Odp: obiektyw do Canon 70D do filmów i zdjęć

    24-105 to raczej dobry zakres na pełną klatkę a nie cropa...
    18-35 to dość nowy obiektyw, nie liczyłbym na to, że szybko pojawią się tanie używki. A płacisz m. in. za świetne światło - to obecnie jedyny zoom dla APS-C ze światłym większym niż 2.8.

    Aczkolwiek obok tego 18-135 właśnie widziałbym go prędzej niż 17-50/2.8.

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    61
    Posty
    2 182

    Domyślnie Odp: obiektyw do Canon 70D do filmów i zdjęć

    Właśnie, cena Sigmy 18-35 mm f/1.8 jest trochę wysoka, ale wydaje się być świetnym obiektywem.

    Za to 18-135 wersja STM działa naprawdę szybko i jest niedrogi.

    Mavizo masz 100% racji, 24-105 będzie wąsko na cropie i wówczas ponowny dylemat jakie szkło UWA... ten temat mam na szczęście zamknięty, ale to pewnie przed tobą.

    Życzę miłych dylematów.

  3. #13
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    87

    Domyślnie Odp: obiektyw do Canon 70D do filmów i zdjęć

    A ja nie uważam ceny tej sigmy jakoś szczególnie wygórowanej. Masz w niej przynajmniej kilka stałek i to samej sigmy: 20/1.8 24/1.8 28/1.8 35/1.8, do tego jeszcze 18/1.8, świetną jakość no i podatek od nowości i braku jakiejkolwiek konkurencji. Z czego niektóre ogniskowe ponoć dają radę i na FF.

  4. #14
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2013
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: obiektyw do Canon 70D do filmów i zdjęć

    Hmmm, wertując internet natknąłem się na użytkowników, którzy używają tej L - ki pod cropa i są bardzo zadowoleni. Prawdę mówiąc od paru dni trenuję na moim 18-55 kicie zdjęcia na 24mm f/4 :-) i nie ma tragedii. Jednak dziękuję za sugestię. Spytam jeszcze, czy może ktoś wie jak rozkłada się światło w tym 18-135? Chodzi mi o stopniowanie pełnej dziury w całej rozciągłości ogniskowych.

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    61
    Posty
    2 182

    Domyślnie Odp: obiektyw do Canon 70D do filmów i zdjęć

    Maviozo nie kuś tym szkłem, nie kuś, bo nie znajdę wytłumaczenia mojej połowicy, że kolejne szkło do kolekcji warte jednej pensji.

    Za to jakie szkło. Faktycznie kilka stałek ma w sobie, kuszące.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez viater Zobacz posta
    Hmmm, wertując internet natknąłem się na użytkowników, którzy używają tej L - ki pod cropa i są bardzo zadowoleni. Prawdę mówiąc od paru dni trenuję na moim 18-55 kicie zdjęcia na 24mm f/4 :-) i nie ma tragedii. Jednak dziękuję za sugestię. Spytam jeszcze, czy może ktoś wie jak rozkłada się światło w tym 18-135? Chodzi mi o stopniowanie pełnej dziury w całej rozciągłości ogniskowych.
    http://www.kenrockwell.com/canon/lenses/18-135mm-stm.htm - na tej stronie masz test i przysłony dla ogniskowych

  6. #16
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2013
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: obiektyw do Canon 70D do filmów i zdjęć

    Dzięki RobertON.
    A co co sądzicie o Tamron 24-70mm f/2.8. Droższy o klocka od 24-105mm f/4 L, ale lepsze światło i super stabilizacja. Zakres ogniskowych dla cropa też jak dla mnie ok. Tylko czy jakość obrazka porównywalna, z wyżej wymienionym Canonem? Bardzo podoba mi się te szkoło, ale test na optycznych trochę zbija mnie stropu.
    Chodzi mi o ładną i płytką głębię ostrości. Wg kalkulatora Canon da długim końcu ma płytszą głębię przy pełnej dziurze, ale ludzie narzekają na słaby bokech.
    Może ktoś opowie o doświadczeniach z tym Tamronem na niepełnej klatce. Interesują mnie też doświadczenia z autofocusem przy kręceniu filmów tym obiektywem.

  7. #17
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2013
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: obiektyw do Canon 70D do filmów i zdjęć

    Czy ktoś mógłby podzielić się ze mną, doświadczeniami z Tamronem 24-70 mm F/2.8 VC zastosowanym pod niepełną klatkę?

  8. #18
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    Białystok
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: obiektyw do Canon 70D do filmów i zdjęć

    Podpowiem jeszcze w sprawie Sigmy. Zacząłem od 18-135, zamieniłem się z kumplem na 17-50 Tamrona bo chciałem lepsze i stałe światło a kumpel >50mm. Później potrzebowałem więcej światła i sprzedałem Tamrona - kupiłem 30mm 1,4 Sigmę. Później z kolei wyszło, że stałka nie bardzo mi odpowiada w tym zakresie mimo iż szkłem jest zacnym. Sprzedałem i kupiłem 18-35. Nie odpinam od 50D.

    Rozejrzyj się za używanymi 17-50 Tamron i 85mm canon - to wszystko powinno Tobie wystarczyć i jak dobrze pogrzebiesz to zmieścisz się w budżecie.

    Pozdrawiam
    6D, Tami 24-70, Sigma 70-200 OS

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    61
    Posty
    2 182

    Domyślnie Odp: obiektyw do Canon 70D do filmów i zdjęć

    Coraz więcej pozytywnych głosów za S 18-35. Pracuję już nad budżetem na ten cel. Jeszcze dwa trzy miesiące i może będzie.

    @pancernik12
    Czy regulowałeś Sigmę do swojej 50D-tki, a raczej 50D do Sigmy mikroregulacją ?

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 24-11-2013 o 00:06

  10. #20
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    Białystok
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: obiektyw do Canon 70D do filmów i zdjęć

    Nie - nic nie musiałem regulować, chociaż zastanawiałem się czy w komplecie nie kupić USB dock Sigmy. Wszystko gra jak powinno.

    Pozdrawiam
    6D, Tami 24-70, Sigma 70-200 OS

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •