Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: [recenzja] ZEISS 2.8/15 Distagon T*

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 041

    Domyślnie Odp: [recenzja] ZEISS 2.8/15 Distagon T*

    14mm Canona ma o 1EV więcej w rogach. Ten Zeiss dość mocno winietuje - jak Samyang.

  2. #22
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    7 427

    Domyślnie Odp: [recenzja] ZEISS 2.8/15 Distagon T*

    Winietę można łatwo skorygować, jeśli ktoś potrzebuje, z aberracjami już trochę gorzej, a ostrości już się nie przywróci. Różnica w ostrości na 2.8 jest wyraźna w tej porównywarce TDP. Gdybym miał taki dylemat Zeiss 15 vs. 14LII to bym się nie zastanawiał. Na szczęście nie mam takiego problemu :]
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 041

    Domyślnie Odp: [recenzja] ZEISS 2.8/15 Distagon T*

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Winietę można łatwo skorygować,
    Ze zdjęć na dworze na ISO 100-200 to tak, ale z pomieszczeń z ISO 1600 - już wiesz że gorzej to wychodzi.
    Po drugie na dworze w dzień nie robi się na f/2.8, a jak już dla efektu zbliżeń i GO to winieta wtedy nawet pomaga.
    Ostatnio edytowane przez szwayko ; 15-11-2013 o 12:44

  4. #24
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    7 427

    Domyślnie Odp: [recenzja] ZEISS 2.8/15 Distagon T*

    Ale o jakich zdjęciach mówimy? Bo na zdjęciach w pomieszczeniach to ja z reguły winietę dodaję, a nie odejmuję...
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  5. #25
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    1 905

    Domyślnie Odp: [recenzja] ZEISS 2.8/15 Distagon T*

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Ale o jakich zdjęciach mówimy? Bo na zdjęciach w pomieszczeniach to ja z reguły winietę dodaję, a nie odejmuję...
    Zależy jakie zdjęcia w pomieszczeniach masz na myśli :-)

  6. #26
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    1 905

    Domyślnie Odp: [recenzja] ZEISS 2.8/15 Distagon T*

    Moje wrażenia na szybko: ostry jest skubaniec. Bardzo fajnie się wyrównuje geometrię przy użyciu DxO Viewpoint 2 (program ściąga profil do korekcji dystorsji dla szkła w kombinacji z konkretnym korpusem - działa też na pewno w DxO Optics Pro, ale z tego akurat nie korzystam). Ostrość od brzegu do brzegu super. Jedynie w samych narożnikach można kwękać, że coś się zaczyna dziać, ale jakby to porównać z ultraszerokimi elkami, to w ogóle nie ma co porównywać. Aberracji chromatycznych można szukać ze świecą, pewnie w jakichś specyficznych warunkach mogłyby wystąpić - mi się po póki co dość krótkim okresie użytkowania nie zdarzyło.

    Ciekawe byłoby porównanie z TS-E 17mm, ale tego niestety nie mam pod ręką - mogę jedynie napisać na podstawie dawnych doświadczeń. Distagon 15mm ma ciekawszy kontrast (jak to Zeiss) i przez to bardziej "podbite" kolory. Jest przy tym wystarczająco szeroki, by przy rozsądnych dystansach (nie powodujących nadmiernych przerysowań) łapać nawet wysoką architekturę. Pokłonu na pewno nie brakuje w tym co sam robię, natomiast gdyby w Distagonie było tak góra 3-5 mm przesuwu i obrót o 90 stopni, byłoby to szkło do architektury i wnętrz absolutnie idealne. Bez mechanizmów regulujących geometrię szkła też jest świetnie - nieco szerszy kąt widzenia pozwala po prostu złapać nieco więcej obrazu bez konieczności zadzierania obiektywu do góry.

    Rozmiary Distagona są spore ze względu na poszerzony mocno przód, jednak wagowo jest "lekki" - w tym sensie, że spory rozmiar nie przekłada się na masywność i przesunięcie środka ciężkości ku przodowi. Na 6D leży bardzo fajnie w łapkach.

  7. #27
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    462

    Domyślnie Odp: [recenzja] ZEISS 2.8/15 Distagon T*

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    ale nie ma też możliwości nakręcenia tradycyjnego filtra
    fi 95mm na modyfikowanym -jak widać nawet w ofercie znanego sklepu https://www.bhphotovideo.com/c/produ...5mm_f_2_8.html

    https://www.zeiss.com/camera-lenses/...agon-2815.html
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 07-08-2018 o 14:22

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •