Strona 19 z 48 PierwszyPierwszy ... 9171819202129 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 477

Wątek: Canon 5dmkI - czy warto?

  1. #181
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Cytat Zamieszczone przez kuuubu Zobacz posta
    To nie ma sensu szarpac się na mk2? Nie będę używał filmowania i iso max 1600.
    Juz dawno wyleczyłem się z opcji filmowania w lustrzankach, jest to tak trudne że nie ma sensu a filmuje najczęściej moje dzieciaki- Ja kupiłem oddzielnie kamerę.
    Za różnice w cenie 5D a 5D Mark II kupisz lub dolozysz pieniądze na swietny obiektyw. Ja zamieniłem Mark II na 5D classic i za różnice kupiłem (dołożyłem) do rewelacyjnego Canona 70-200 IS USM który na 5D jest ostry na każdej ogniskowej od pełnej dziury f2.8
    W Nikonie są lepsze matryce jeśli chodzi o zabawę w edycję obrazu szczególnie w wyciąganiu z cieni itd. ale za np D700 trzeba zapłacić 2 x tyle. Najbardziej mnie irytuje w Canonie w aparatach FF nie ma lamp błyskowych wbudowanych w body.

  2. #182
    Początki nałogu Awatar Demonos
    Dołączył
    May 2011
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    251

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Cytat Zamieszczone przez kuuubu Zobacz posta
    To nie ma sensu szarpac się na mk2? Nie będę używał filmowania i iso max 1600.
    Ja ostatnio rozważałem, czym rozpocząć przygodę z FF. Miałem podobne założenia jak ty. I mi wyszło, że mkII nie ma sensu.
    Dla mnie optymalnym wyborem w moich imaginacjach był 1DsmkII. Dzień po tym, jak się utwierdziłem, że będę jakby coś kiedyś to będę szukał Ds'a, a tu pojawiła się okazja i znienacka dla siebie kupiłem właśnie 1DsmkII.

    Jakmy sobie nie wymyślił jedynki, to bym raczej brał 5Dc.
    1Ds mkII, 50D + S35/1.4 | C10-22 /3.5-4.5 | C 28-105/3.5-4.5 USM | C24/2.8 | CZJ Pancolar 50/1.8 |Petri 50/2.0 | Metz 58 AF-2

  3. #183
    Uzależniony Awatar PoulN
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    771

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Sprawny szopiarz w ogóle nie potrzebuje aparatu do generowania obrazków.
    Sprawny ciemniarz także, wystarczy mu błona i cyrkiel,... no może ostatecznie pudełko po kawie...

    Sry za OT, koniec.
    Ostatnio edytowane przez PoulN ; 02-08-2014 o 12:10

  4. #184
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    maxwawa, nie ma co udowadniać - są zdecydowanie ostrzejsze i tyle. Już to przerabialiśmy 3 lata temu, więc poszukaj sobie. Obrazek z 5D2 jest ostrzejszy, taki bardziej techniczny, a ten ze starej 5D bardziej pastelowy.
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  5. #185
    Uzależniony Awatar PoulN
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    771

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Moze zamiast "pastelowy" bardziej pasuje plastyczny

    Rozumiem ze caly czas jest mowa o rawach

  6. #186
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Jak zwał tak zwał, wiadomo o co chodzi - jest taki nie techniczny, bardziej bajkowy i pewnie dlatego warto
    Ostatnio edytowane przez Bolek02 ; 03-08-2014 o 12:33
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  7. #187
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Cytat Zamieszczone przez Bolek02 Zobacz posta
    maxwawa, nie ma co udowadniać - są zdecydowanie ostrzejsze i tyle. Już to przerabialiśmy 3 lata temu, więc poszukaj sobie. Obrazek z 5D2 jest ostrzejszy, taki bardziej techniczny, a ten ze starej 5D bardziej pastelowy.
    Nie napisałbym tak gdybym wcześniej tego nie sprawdził,
    testowałem 5D i 5D Mark II z tym samym obiektywem i z 5D classic zdjęcia były ostrzejsze.
    Oczywiście różnice są naprawdę niewielkie ale i Ja widzę je bardziej na brzegach kadru.
    Zresztą np na dpreview napisano mniej więcej tak że na poziomie piksela 5D jest lepsze niż Mark II ponieważ 5D ma osłabiony filtr antyaliasingowy.

  8. #188
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    39
    Posty
    49

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Pytanie tylko częściowo związane z tym wątkiem, więc z góry wybaczcie, ale za każdym razem gdy oglądam zdjęcia z tej galerii: Ecrins de Lumière - Photographies de Xavier Jamonet (Canon 5d, Canon 5d MII + obiektywy Canona) zachodzę w głowę jak możliwe jest uzyskanie takiej jakości zdjęć, przy takim ich pomniejszeniu (zastanawia mnie to tym bardziej, że moje pierwsze próby z 5d nie są niestety tak efektowne zwłaszcza po etapie zmniejszenia) Pomijam tu oczywiście kunszt fotografa czy umiejętność obróbki, bo ta widać że jest na wysokim poziomie.

  9. #189
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2010
    Wiek
    36
    Posty
    270

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Cytat Zamieszczone przez nutshell Zobacz posta
    Pytanie tylko częściowo związane z tym wątkiem, więc z góry wybaczcie, ale za każdym razem gdy oglądam zdjęcia z tej galerii: Ecrins de Lumière - Photographies de Xavier Jamonet (Canon 5d, Canon 5d MII + obiektywy Canona) zachodzę w głowę jak możliwe jest uzyskanie takiej jakości zdjęć, przy takim ich pomniejszeniu (zastanawia mnie to tym bardziej, że moje pierwsze próby z 5d nie są niestety tak efektowne zwłaszcza po etapie zmniejszenia) Pomijam tu oczywiście kunszt fotografa czy umiejętność obróbki, bo ta widać że jest na wysokim poziomie.

    Zmniejszaj zachowując maksymalną jakość (minimalna kompresja) i lekko wyostrzając, a najlepiej nie zmniejszaj JPEGów tylko wywołuj rawa bezpośrednio do takiego pliku o małych rozmiarach. A czy efekt końcowy będzie taki jak powyżej zależy od tego co zrobisz wcześniej - jakie będziesz miał światło rejestrując rawa i jak tego rawa wywołasz ;-)

  10. #190
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    256

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    powiem szczerze, w tych fotach dominuje:
    1) miejscówka,
    2) obróbka zależna od pory dnia, kiedy było zdjęcie robione,
    3) nieraz miękkie wczesno poranne światło,
    i nic nad to.
    Zdjęcia o poranku są całkiem, całkiem ,ale wiele robionych w południe jest ładna, ale bez tzw. wow.....
    Ostrzenie? Zdjęcie przede wszystkim robione pewnie przy przysłonie w okolicach 8 i powyżej. Zmniejszach i ostrzysz wg lekcji Janusza na forum w dziale T&T

Strona 19 z 48 PierwszyPierwszy ... 9171819202129 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •