Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: Wygodny FOTEL do obróbki zdjęć

  1. #1
    Uzależniony
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    510

    Domyślnie Wygodny FOTEL do obróbki zdjęć

    Witam,

    Nie znalazłem w wyszukiwarce wątku o fotelu, który przy pracy nad zdjęciami jest także istotny, może mniej niż monitor, soft i inne urządzenia, ale od jego wygody też trochę zależy jak przyjemna lub nie będzie obróbka zdjęć. Stoję przed zakupem wygodnego fotela, bo po kilku godzinach pracy i siedzenia na tym, jaki mam obecnie, czuję ból w plecach, barkach, a szczególnie na odcinku szyjnym, czas więc go wymienić. Poszaleć za bardzo nie mogę, mam jednak nadzieję że za ok. 700zł można znaleźć coś wygodnego, najlepiej z zagłówkiem lub wysokim oparciem. Zapewne część osób takie poszukiwania ma już za sobą, więc chętnie skorzystam z ich sugestii, podania producenta, modelu, czy załączenia linku ze zdjęciem. Przyda się też innym forumowiczom.

  2. #2

    Domyślnie Odp: Wygodny FOTEL do obróbki zdjęć

    Witam - chcialem odswiezyc troche temat...
    w zwiazku ze w ostatnim czasie troche siada mi kregoslup jestem zmuszony kupic jakis fotel/krzeslo "lepszejsze" do pracy przez komputerem...
    chcialem sie spytac jakie Wy uzywacie (przy jakim wzroscie i wadze) - wasze opinie...
    sam mam 192/3cm i prawie 90kg - i tu niestety mam problem - bo z tego co czytam wiekszosc eronomicznie dostosowane sa do max 185cm :-/
    Tu cos znalazlem na temat ergonomii link
    Cena - nie chcialbym szalec ale zdrowie ma sie jedno - mam nadziej ze do 800zł cos sie znajdzie....
    przejrzalem i to co pisza na nikoniarzach i myapple...przy okazji sam cos tam szukalem...moje typy co znalazlem:
    1- IKEA Markus -> link
    2- Futura 4 i 3s - ale ponoc one nie dla wysokich ;/
    3- Relaks SGC
    4- Ergomax Flexi - link
    5- Comfort - link
    6- ostatnio polecane na nikoniarzach dxracer'y - link
    inne jakie znalazlem:
    7- Expander link
    8- link
    9- link
    10- link
    albo moze inny co proponuja w sklepach np.
    11- link
    12- link
    13- link

    Pozdrawiam

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar koraf
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Legnica
    Posty
    1 749

    Domyślnie Odp: Wygodny FOTEL do obróbki zdjęć

    Polecam ten fotel (wykonywany do wzrostu): Krzesło zdrowotne Business z podłokietnikami 3D - UlgaDlaKregoslupa.pl, wprawdzie dużo więcej kosztuje niż zakładałeś, ale warto mam od 2 lat i sprawdza się bardzo dobrze.

  4. #4
    Uzależniony
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    510

    Domyślnie Odp: Wygodny FOTEL do obróbki zdjęć

    Cytat Zamieszczone przez Lucas1981r Zobacz posta
    Witam - chcialem odswiezyc troche temat...
    w zwiazku ze w ostatnim czasie troche siada mi kregoslup jestem zmuszony kupic jakis fotel/krzeslo "lepszejsze" do pracy przez komputerem...
    chcialem sie spytac jakie Wy uzywacie (przy jakim wzroscie i wadze) - wasze opinie...
    sam mam 192/3cm i prawie 90kg - i tu niestety mam problem - bo z tego co czytam wiekszosc eronomicznie dostosowane sa do max 185cm :-/
    Tu cos znalazlem na temat ergonomii link
    Cena - nie chcialbym szalec ale zdrowie ma sie jedno - mam nadziej ze do 800zł cos sie znajdzie....
    przejrzalem i to co pisza na nikoniarzach i myapple...przy okazji sam cos tam szukalem...moje typy co znalazlem:
    1- IKEA Markus -> link
    2- Futura 4 i 3s - ale ponoc one nie dla wysokich ;/
    3- Relaks SGC
    4- Ergomax Flexi - link
    5- Comfort - link
    6- ostatnio polecane na nikoniarzach dxracer'y - link
    inne jakie znalazlem:
    7- Expander link
    8- link
    9- link
    10- link
    albo moze inny co proponuja w sklepach np.
    11- link
    12- link
    13- link

    Pozdrawiam
    Ja po kilku próbach sprawdzania w sklepach foteli do 1000zł kupiłem w końcu Markusa z Ikei, był z nich najwygodniejszy.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Wygodny FOTEL do obróbki zdjęć

    Cytat Zamieszczone przez renes Zobacz posta
    Ja po kilku próbach sprawdzania w sklepach foteli do 1000zł kupiłem w końcu Markusa z Ikei, był z nich najwygodniejszy.
    Wygląda całkiem dobrze i pewnie będziesz z niego zadowolony.
    Osobiście używam od prawie 15 lat: Krzesło Cantona GTS Sklep z meblami Black Red White i nie chcę innego. Na pierwszy rzut oka, to narzędzie tortur, ale dla mnie jest zaje.... wygodne.

    Wracając do opisywanych wcześniej dolegliwości, to pracując godzinami na PC ważna jest ergonomia sprzętu żeby nie nabawić się schorzenia z upływem czasu.
    Np blat stołu musi być na odpowiedniej wysokości żeby nie unosić (zginać) niepotrzebnie nadgarstków.
    Górna krawędź monitora musi być poniżej linii wzroku, bo nawet minimalne unoszenie głowy do góry nie jest wskazane dla kręgosłupa.
    Tych przykazań jest kilka i warto ich przestrzegać.
    Podstawa dla wzmacniania mięśni kręgosłupa to pływanie. Im częściej tym lepiej.
    Dla mięśni oka warto robić przerwy. Co jakiś czas zmienić ogniskową - popatrzeć na coś oddalonego o kilka i kilkanaście metrów. Wpatrywanie się w ekran oddalony np o 50cm nie jest zdrowe.
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Wygodny FOTEL do obróbki zdjęć

    od lat posiadam
    Kinnarps 5222
    tani nie był ale na zdrowiu nie warto oszczędzać
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 251

    Domyślnie Odp: Wygodny FOTEL do obróbki zdjęć

    Jak wyżej. Nie chciałem wyskakiwać, bo cena daleko poza deklarowanym budżetem, ale tylko Kinnarps. Mam wersję z pełną regulacją wszystkiego i z zagłówkiem z serii 6000.
    Kiedyś miałem taki fotel, potem ze względów ceny eksperymentowałem z innymi, ale w końcu wróciłem do źródeł.

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Wygodny FOTEL do obróbki zdjęć

    Cytat Zamieszczone przez renes Zobacz posta
    Witam,

    Nie znalazłem w wyszukiwarce wątku o fotelu, który przy pracy nad zdjęciami jest także istotny, może mniej niż monitor, soft i inne urządzenia, ale od jego wygody też trochę zależy jak przyjemna lub nie będzie obróbka zdjęć. Stoję przed zakupem wygodnego fotela, bo po kilku godzinach pracy i siedzenia na tym, jaki mam obecnie, czuję ból w plecach, barkach, a szczególnie na odcinku szyjnym, czas więc go wymienić. Poszaleć za bardzo nie mogę, mam jednak nadzieję że za ok. 700zł można znaleźć coś wygodnego, najlepiej z zagłówkiem lub wysokim oparciem. Zapewne część osób takie poszukiwania ma już za sobą, więc chętnie skorzystam z ich sugestii, podania producenta, modelu, czy załączenia linku ze zdjęciem. Przyda się też innym forumowiczom.
    mam temat przecwiczony doglebnie i na tym sie znam , lacznie z operacja kregoslupa z powodu dysku- troche inny powod , ale co do zasady to to samo.

    moglbym pisac ksiazke:
    wazna okresowa zmiana pozycji
    jesli znajdziesz jakies optymalne polozenie fotela i komputera to ciagle regularnie powtrazajac te sama czynnosc w ten sam sposob ,moze byc to powodem problemow.

    co jakis czas wypada to zmienic.

    (Np majac telefon na stole i tylko siegajac pon , za kilka lat bedziemy miec z tego tytulu problemy - trzeba zmianiac pozycje telefonu.)

    wsparcie kregoslupa jakas podudzka na odcinku ledzwiowym.
    podparte nadgarstki.

    na to jest cala szkola , ktora absolvowalem.

    ala najwazniejsze : sport wyrownawczy. wzmocnienie odpowiednich partii miesni. ruch - plywanie glownie na plecach lub kryta zabka.
    co min. 1 godzine pare minut przerwy i odpowiednia gimnastyka rozluzniajacy i wzmacniajaca.


    to dziala tak , ze zmeczenie miesni powoduje ich oslabienie , dochodzi do naciskow , powodujacych bol.
    organizm przed tym sam sie broni usilujac znalezc jakas inna pozycje prowadzaca do mniejszego bolu , ale tym samym zostaje zachwiana symetria , w innym miejscu rosna naciski - za jakis czas bedzie coraz gorzej.
    trzeba przerwac zamkniety kroag.

  9. #9

    Domyślnie Odp: Wygodny FOTEL do obróbki zdjęć

    koraf slyszalem o tych krzeslach to sa chyba z Kulik System - choc lekkkkko przekraczaja ile chce wydac ;/

    renes mysle nad nim bo miesci sie w budzecie ktory chce przeznaczyc...chyba zalicze IKEA'e w najblizszym czasie aby sprawdzic czy przy moim wzroscie czesc ledzwiowa jest na odpowiedniej wysokosci.

    cobalt oj chyba nie odwazylbym sie na takie krzeslo

    becekpl , Leon007 patrzylem na Kinnarpsy - ale fakt...cena nie mala ;/

    Bechamot tez moge sporo powiedziec na ten temat - 8 lat w siatkowke - odziedziczony slabszy kregoslup - masaze, rehabilitacje - basen najlepszy (ale nie zgodze sie co do zabki - jest zabroniona dla osob z problemami z kregoslupem - skrzywienia lub nawet lekkie - zabka pogłebia skrzywienia bo zawsze pracujesz mocniej silniejsza strona - tylko kraul zostaje - kazdy mi to mowil - od rehabilitantow, masazystow, lekarzy sportowych), silownia ale tylko wolne ciezary i na leząco, wiele z tych osob takze proponuje do siedzenia w przerwach od zwykle fotela pilke gimnastyczna (przy moim wzroscie to pewnie 75/85cm srednica), najgorsze sa przyzwyczajenia te złe przy siedzeniu - ciagle z nimi walcze
    Ostatnio edytowane przez Lucas1981r ; 27-03-2015 o 12:53

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Wygodny FOTEL do obróbki zdjęć

    Cytat Zamieszczone przez Lucas1981r Zobacz posta
    koraf slyszalem o tych krzeslach to sa chyba z Kulik System - choc lekkkkko przekraczaja ile chce wydac ;/



    Bechamot tez moge sporo powiedziec na ten temat - 8 lat w siatkowke - odziedziczony slabszy kregoslup - masaze, rehabilitacje - basen najlepszy (ale nie zgodze sie co do zabki - jest zabroniona dla osob z problemami z kregoslupem - skrzywienia lub nawet lekkie - zabka pogłebia skrzywienia bo zawsze pracujesz mocniej silniejsza strona - tylko kraul zostaje - kazdy mi to mowil - od rehabilitantow, masazystow, lekarzy sportowych), silownia ale tylko wolne ciezary i na leząco, wiele z tych osob takze proponuje do siedzenia w przerwach od zwykle fotela pilke gimnastyczna (przy moim wzroscie to pewnie 75/85cm srednica), najgorsze sa przyzwyczajenia te złe przy siedzeniu - ciagle z nimi walcze
    Tak - masz racje dlatego napisalem KRYTA ZABKA - swiadomie , ta klasyczna jest szkodliwa.
    niezly jest tez kraul ale prawidlowy-kryty z glowa pod woda

    w zabce robie dwa cykle pod woda- co trzeci wdech , w kraulu tez wdech co trzeci cykl , tak to glowa pod woda.

    nalezy unikac foteli miekkich. twarde w formie deski sa lepsze ale tylko krotki czas - powoduja po dlugim czasie ..... hemoroidy.

    raczej powierzchnia fotela leko miekka , w zadnym wypadku zapadajacy sie fotel.

    w pozycji siedzacej naciski na kregoslpie w obrebie L sa ok 16 razy wieksze od pozycji stojacej.

    dlugi czas obslugiuwalem komputer w pozycji stojacej cos jak przy barze .

    jako wyrownanie swietny jest nordic walking - najlepiej pod gore.

    kazdy fotel bedzie kiedys nieodpowiedni jesli sie nie bedzie kompensowac dlugotrwalej pozycji siedzacej odpowiednim ruchem , wzmocnieniem miesni. Przy czym hantle nic nie daja , to sa odpwiednie miesnie odpowiednio cwiczone.
    nie mozna dopuszczac do dlugotrwalego przeciazenia tych samych miesni , czyli pozostawac dluzszy czas w tej samej pozycji.

    odcinek szyjny jest rzadziej przyczyna problemow , za to grozniejszy w skutkach , jako ze naciski w tym obszarze w konsekwencji prowadza do gorszego utlenienia mozgu.

    Z doswiadczenia moge powiedziec - najlepsza droga aby zapobiec w przyszlosci problemiom jest odpowiednia profilaktyka - czyli odpowiednia gimnastyka i ruch.
    W sumie te dolegliwosci kregoslupwe paradoksalnie sprzyjaja poprawie zdrowia , gdyz wymuszaja odpowiednie sie prowadzenie. Z paru rzeczy trzeba zrezygnowac .

    w kamasutrze tez mozna pare stron zakleic za to siegnac do nowoczesniejszej literatury ;-))))

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •