Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Zestaw studyjny za ok. 3500 zł

  1. #1
    Coś już napisał Awatar domelek
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Sędziszów Młp.
    Posty
    71

    Domyślnie Zestaw studyjny za ok. 3500 zł

    Witam,

    Stoję przed zakupem studia do niewielkiego pomieszczenia o wymiarach dł. 6m x szer. 4,5m x wys. 2,6 m.
    Zastosowanie to przede wszystkim fotografia dziecięca/niemowlęca ale również ogólnie fotografia portretowa.

    Zastanawiam się nad takim zestawem:
    - QUANTUUM Move 400 - 3 szt
    - Statyw oświetleniowy 125-300 cm - 2 szt
    - QUANTUUM statyw oświetleniowy typu "Piesek" 20 cm - 1 szt
    - QUANTUUM softbox 80 x 120 cm - 2 szt
    - Czasza oświetlania tła - 1 szt
    - System zawieszania teł - 6 napędów - 1 szt
    - Tło papierowe 2,72 x 11 m - 1 szt
    - Wyzwalacz radiowy, sieciowy, 16 kanałowy do lamp studyjnych - 1 szt

    Na razie muszę się zdecydować na jedno lub maksymalnie dwa tła papierowe, jakie kolory sugerowalibyście? Czarne i białe? Tutaj myślę o zastosowaniach do portretu bo dla maluchów dokupię dodatkowe tła.

    Taki zestaw wyniósłby mnie 3400-3600 zł.

    Co możecie podpowiedzieć? Co ewentualnie zmodyfikować?
    Tak jak pisałem główne i najważniejsze zastosowanie to fotografia dziecięca/niemowlęca i pod tym kątem chcę złożyć studio.

    Z góry dzięki za podpowiedzi.
    Dominik
    Ostatnio edytowane przez domelek ; 03-11-2013 o 10:49

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Zestaw studyjny za ok. 3500 zł

    Może okta, strip, strumienica, słoneczko z plastrem miodu?
    Wyzwalacz bateryjny + dodatkowy odbiornik (bardziej uniwersalne rozwiązanie).

  3. #3
    Coś już napisał Awatar domelek
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Sędziszów Młp.
    Posty
    71

    Domyślnie Odp: Zestaw studyjny za ok. 3500 zł

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Może okta, strip, strumienica, słoneczko z plastrem miodu?
    Wyzwalacz bateryjny + dodatkowy odbiornik (bardziej uniwersalne rozwiązanie).
    Zależy mi na maksymalnie miękkim świetle. Na początek te dwa sofboxy źle się spiszą?
    Jeśli chodzi o wyzwalacz to lepiej wziąć YN 622C?

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Zestaw studyjny za ok. 3500 zł

    Maksymalnie miękko - to może od razu namiot bezcieniowy (są takie 1.5m)
    Do zdjęć w stylu fotek do dowodu/paszportu/innych legitymacji będą doskonałe, tzn. dwie lampy po bokach, pod kątem 45stopni, z równą mocą - ale chyba nie takie zdjęcia chcesz robić?
    YN622C może się przydać do pracy z kilkoma lampami systemowymi (zdalne sterowanie ich pracą), jeśli myślisz o błyskaniu w dowolnym miejscu to jest bardziej kosztowny ale dobry pomysł. W niedługim czasie ma się pojawić nowy nadajnik do tego systemu, z możliwością wygodnego ustawiania parametrów lamp bezpośrednio z nadajnika.
    Jeśli jednak nie potrzebujesz takiego rozwiązania, to dobrą opinię mają wyzwalacze YN RF-603.

    Najmłodsi klienci będą "dostarczani" do Twojego studia, czy będziesz robić sesje wyjazdowe? Jeśli wyjazdowe, to zastanów się, ile miejsca potrzebujesz u klienta (i czy będziesz w stanie nosić cały sprzęt świecący).

  5. #5
    Coś już napisał Awatar domelek
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Sędziszów Młp.
    Posty
    71

    Domyślnie Odp: Zestaw studyjny za ok. 3500 zł

    ta opcja z namiotem daje mi do myślenia

    nie no zdjęcia legitymacyjne mnie nie interesują, tak jak pisałem przede wszystkim studio ma służyć do zdjęć niemowlaków, dzieci. To jaka konfigurację i jakie modyfikatory proponujesz do tego typu sesji?

    Na razie nastawiam się na dojazd klientów do studia ale wyjazdowe sesje też pewnie trzeba mieć na uwadze. Tyle, że "klientami" jak na razie będzie rodzina, znajomi a czas pokaże co dalej.

    A co według Ciebie będę potrzebował na sesji u "klienta". Dwie lampki, jedna z softboxem do delikatnego oświetlenia niemowlaka, druga do oświetlenia tła to będzie mało?

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Zestaw studyjny za ok. 3500 zł

    Co przydałoby się mieć, a co fizycznie da się zabrać i rozstawić w czyimś pokoju to są dwie różne rzeczy
    Jeśli zestaw ma być mobilny, pomyśl np. o softboxach "szybki montaż"

  7. #7

    Domyślnie Odp: Zestaw studyjny za ok. 3500 zł

    Jesli chodzi o doświetlenie tła koloru bialego to alternatywą dla rozwiązania statyw "piesek" + mocna lampa studyjna jest zestaw 2 lub 4 tańszych lamp błyskowych ustawionych na statywach typu 70-210 cm i swiecących na tło od tylu. Mam na myśli proste lampy błyskowe typu: Studyjna lampa błyskowa VS-68/34W - Sklep Fotograficzny Accord Foto | Wyposazenie studia fotograficznego lub lampy systemowe. Oczywiście potrzebne jest wtedy więcej miejsca za tłem, jednak efekt na zdjęcia jest bardzo korzystny, tło jest równomiernie przepalone, idealnie białe. Efekt spotęgujemy jeśli użyjemy bardziej przeźroczystego i tańszego tla polipropylenowego.

  8. #8

    Domyślnie Odp: Zestaw studyjny za ok. 3500 zł

    Jeśli chodzi o lampy to ostatnio zakupiłem:
    Lampa studyjna DPsIII-400 Zdalne Sterowanie Jinbei WSLB-JB-DPSIII400 - sklep Fripers.pl

    +
    Pilot zdalnego sterowania do lamp DPs III Jinbei WSLB-JB-DPSIIIPILOT - sklep Fripers.pl

    I nie trzeba dodatkowych wyzwalaczy, jest jeden pilot którym obsługuję bezprzewodowo lampy razem z ustawianiem mocy błysku, dzwiekiem, lampami modelującymi, mozna sobie dzielic w grupy itp..
    Pilot mozna sobie wstawic na stopke albo podłączyć za pomocą kabla synchro do aparatu

    Jak narazie jestem z nich zadowolony

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •