Strona 3 z 18 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 176

Wątek: Zmiana statusu zamówienia przez sklep internetowy

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 028

    Domyślnie Odp: Zmiana statusu zamówienia przez sklep internetowy

    Cytat Zamieszczone przez m-a-r Zobacz posta
    chyba trochę się oderwałeś od rzeczywistości. Teraz nawet sklepy stacjonarne handlują towarem, którego nie ma na stanie. Praktycznie tylko spożywczaki maja towar dostępny lub sklepy z towarem popularnym.
    Tu nie chodzi o to, że towar muszą mieć na stanie, tylko o rzetelność.
    Jak sklep ściemnia że ma na stanie a nie ma. Co gorsza ryzykuje nie aktualizując cen w stosunku do zmian oferty swoich dostawców hurtowych to zaczyna po prostu pachnieć lipą i polowaniem na jelenia.

    Byłem zadowolony z obsługi i ceny w jednym sklepie to potem zamówiłem grip którego nie mieli to sprowadzili za lepszą kasę niż w była w dużych konkurencjach.

    A tak w ogóle to warto się potargować. Np cena obiektywu w innym sprawdzonym sklepie była nieco wyższa niż u konkurencji i bez szans na targowanie , a ponieważ kupowałem jakieś dodatki typu karty pamięci, akumulatory, matówkę, to ceny tych dodatków nieco opuścili, że w sumie to za całość kwota była praktycznie taka sama jak bym zapłacił u tych tańszych.
    Tamci tańsi nie mieli tych dodatków a tani sklep z dodatkami był poza tym dużo dalej, a mi szkoda było jeżdzić 20km w te i z powrotem.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    - teraz będę wcześniej dzwonił żeby na mój przyjazd zamówili towar .
    Ja już tak robię...
    Ostatnio edytowane przez adawro ; 29-10-2013 o 23:36

  2. #22

    Domyślnie Odp: Zmiana statusu zamówienia przez sklep internetowy

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Zapewne. Może żyję w innym wymiarze .
    Zawsze myślałem że jak idę do sklepu to te artykuły co są na półkach to są prawdziwe - dzięki za wyjaśnienie - teraz będę wcześniej dzwonił żeby na mój przyjazd zamówili towar .
    Na półkach często jest tylko ekspozycja lub atrapy. Towar się zamawia i czeka. Tylko chleb i to ten popularny jest dostępny od ręki
    Może trochę przesadzam ale niestety coraz częściej trzeba jż czekać na towary. Wszystko wynika z pogoni za niskimi cenami, cięciem kosztów i szerokim wyborem by dogodzić coraz bardziej wybrednym klientom...

    Też bym chciał by wszystko było dostępne od ręki ale już przywykłem do czekania i jeśli nie trwa to dłużej niż 10 dni roboczych to jestem happy
    W fotografii najważniejsze jest światło.

  3. #23
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Zmiana statusu zamówienia przez sklep internetowy

    Cytat Zamieszczone przez m-a-r Zobacz posta
    Na półkach często jest tylko ekspozycja lub atrapy. Towar się zamawia i czeka. Tylko chleb i to ten popularny jest dostępny od ręki
    Jak rozumiem papier toaletowy też kupujesz na zamówienie .
    Ciekawie jest w świecie w którym żyjesz - na szczęście póki co u nas jest inaczej .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #24

    Domyślnie Odp: Zmiana statusu zamówienia przez sklep internetowy

    Na dobry papier warto czekać
    W fotografii najważniejsze jest światło.

  5. #25
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    1 055

    Domyślnie Odp: Zmiana statusu zamówienia przez sklep internetowy

    To ze towaru nie ma na polce, to chyba nie jest problem i kazdy to rozumie. Nawet jak sklep internetowy ma "Pan Kazio", a towar bierze z hurtowni obok, to nic mi do tego. Ja chce kupic cos u "Pana Kazia" i z nim zawieram umowe. Jak ceny "Pana Kazia" zaleza od hurtowni z za rogu, to jest jego zmartwienie zeby byly aktualne. Ja rozumie ze maly przedsiebiorca ma ciezkie zycie, musi naprawde sie napracowac, meczyc urzedami i z klientami, ale jak sie popelnilo blad to trzeba sie dogadac z klientem, a nie spuszczac go na drzewo.
    Wystawianie nizszych cen wiedzac ze i tak nie sprzedamy za ta cene to jest oszustwo i to nalezy bezwzglednie tepic. Wystawianie nizszych cen przez pomylke, to niedopatrzenie sprzedawcy i jego ryzyko i to sprzedawca powinien wyjsc z inicjatywa rozwiazania problemu. Wytlumaczenia jak to mam ciezko zwiazac koniec z koncem nie jest rozwiazaniem.

    Na dobry papier warto czekać
    tylko czasami mozna nie zdazyc

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Zmiana statusu zamówienia przez sklep internetowy

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Jak rozumiem papier toaletowy też kupujesz na zamówienie .
    Ciekawie jest w świecie w którym żyjesz - na szczęście póki co u nas jest inaczej .
    Faktycznie póki co jeszcze istnieja sklepy z prawdziwym towarem na półkach (nawet meblowe) ale faktem jest również to, że kilka dni temu zamówiłem po raz pierwszy w życiu papier toaletowy na Amazon.com. Amazon ostatnio bardzo chce zdobyć rynek artykułów codziennego użytku i PT można zaprenumerować po bardzo konkurencyjnej cenie np. 12 rolek co miesiac albo 24 co trzy miesiace, w zależności od ilości ..p w domu.

    Tak samo papierowe ścierki kuchenne w rolkach. Tylko trzeba mieć miejsce w domu na te zapasy.

    Każdy handluje jak może, ale trzeba się przyznać z góry czy towar jest dostępny natychmiast czy też np. pan biznesmen dopiero zaczyna szukać towaru w Chinach po otrzymaniu zapłaty od klienta.
    Ostatnio edytowane przez pan.kolega ; 30-10-2013 o 06:59

  7. #27
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: Zmiana statusu zamówienia przez sklep internetowy

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    To ja powiem inaczej - lepiej nie robić sklepu internetowego jak się nie ma towaru.
    Tracenie czasu na takie "zakupy" to dopiero tworzy negatywne wrażenie. To jest zawracanie głowy a nie handel.
    Stawianie w tym szeregu takich firm jak cyfrowe to skrajne nieporozumienie.
    Może sklep cyfrowe.pl jest najlepszy w UE.Ja tego w ogóle nie oceniałem.Wyraziłem jedynie swoje odczucia , co do ostatniej ich promocji.I tylko tyle.
    Pozdrawiam
    jacek

  8. #28
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    89

    Domyślnie Odp: Zmiana statusu zamówienia przez sklep internetowy

    mam to nieszczęście, ze na codzien wspolpracuje ze sklepami internetowymi, tyle tylko, ze to ja jestem ich dostawca. oni nie maja stanow magazynowych nie dlatego, ze nie maja na to miejsca (mój towar jest bardzo malogabarytowy), tylko dlatego, ze trzeba za niego zaplacic. lepiej jest wystawić na allegro i czekac az się sprzeda i wtedy dopiero zamawiac, bo wtedy z automatu jest zapłacony. czasem się jednak zdarza, ze produkcja nie nadaza z wytwarzaniem towaru (sa okresy duzego popytu), wtedy może mi czegos na polce braknac. ja nie majac towaru na polce w magazynie nie sprzedam go, bo go nie mam. nie mam i nie sprzedam, po prostu, logiczne. sklepy internetowe jednak nie chcą tego pojac, "on chce zeby mu wyslac, bo sprzedal i potrzebuje na już". sory batory, nie sprzedaje się czegos, czego się nie ma...

  9. #29
    Uzależniony Awatar poszukiwacz2006
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    dawna stolica
    Wiek
    55
    Posty
    824

    Domyślnie Odp: Zmiana statusu zamówienia przez sklep internetowy

    W jednym z kilku sklepów fotograficznych w Krakowie, pomimo, że na stronie internetowej widnieje informacja, że towar dostępny od ręki, niestety "odbiłem się od lady" jak chciałem zakupić szkła. Podczas ostatniej rozmowy telefonicznej z obsługą, pan zasugerował i doradził, abym złożył zamówienie przez stronę internetową i czekał na odpowiedź o terminie odbioru, pomimo tego, że jak byk widniała informacja o dostępności od ręki. A to, co chcę kupić bardzo popularne. Tak to już jest, że nawet w sklepie realnym trzeba zamawiać towar.
    Wczoraj media podały informację, że bardzo dobre perspektywy rysują się dla sprzedaży internetowej, w 2013 r wzrost o 13%, w 2014 wzrost o 10%, a w 2015 prognozowany wzrost wynosi 9%.
    Społeczeństwo jest coraz bardziej wygodne, bez wychodzenia z domu jest w stanie zakupić praktycznie wszystko. A i cena w takich sklepach niższa, właśnie dzięki temu, że takie sklepy mogą zaoszczędzić na powierzchni magazynowej.
    A że trzeba czekać? Jak brałem auto w salonie, to też mi kazali czekać, choć wziąłem bez żadnego dodatkowego wyposażenia.
    Pozdrawiam
    Do pracy - 50d, 6d, 135 2.0, 85 1.8, 35 1.4, 24-70 is, DJI Phantom 3, + lampy, wyzwalacze, gripy, rigy, statywy....
    hobbystycznie - brak czasu niestety :-(


  10. #30
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    21

    Domyślnie Odp: Zmiana statusu zamówienia przez sklep internetowy

    Odnoszę wrażenie, że wypowiadjący się przechodzą z jednej skrajności w drugą, albo że sklep jest "be", albo że klient "rozkapryszony". Najważniejsze jest to co jest napisane w regulaminie, a tutaj chyba każdy sklep ma zapis, że wystawienie towaru nie jest jednoznaczne z dostępnością.

Strona 3 z 18 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •