Strona 2 z 18 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 176

Wątek: Zmiana statusu zamówienia przez sklep internetowy

  1. #11
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Zmiana statusu zamówienia przez sklep internetowy

    Cytat Zamieszczone przez adawro Zobacz posta
    Ale każdy uważa jak chce...
    Ja przede wszystkim staram się nie oceniać jednostronnie (Bo mnie się przecież należy! Prawo jest po mojej stronie! /nieistotne, że forsowane przez instytucję która z obrońcy konsumenta stała się dręczycielem przedsiębiorców/).
    Polecam szczerze udzielającym się w tym wątku forumowiczom postawienie się w sytuacji drugiej strony. choćby na chwilkę.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  2. #12
    Początki nałogu Awatar homesicalien
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    295

    Domyślnie Odp: Zmiana statusu zamówienia przez sklep internetowy

    Czy sklepy mają skrupuły jeśli rozmyśli albo pomyli się klient? Czy sklepy i producenci naprawdę fair rozpatrują reklamację? Kiedy każdy - co zrozumiałe - walczy o swoje, zrozumiałe jest podpieranie się zapisami prawa, niezależnie od tego, czy mówimy o złej woli, czy o pomyłce.
    Ostatnio edytowane przez homesicalien ; 29-10-2013 o 15:23

  3. #13
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Zmiana statusu zamówienia przez sklep internetowy

    Cytat Zamieszczone przez homesicalien Zobacz posta
    Czy sklepy mają skrupuły jeśli rozmyśli albo pomyli się klient? Czy sklepy i producenci naprawdę fair rozpatrują reklamację?
    Nie, przecież wiadomo że przedsiębiorcy to wredne sk^H^H^H nastawione na jednorazowy wysoki zysk
    Pomyśl trochę czasem...

    PS: sklepy nie rozpatrują reklamacji, zazwyczaj nie mają możliwości technicznych i uprawnień.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  4. #14
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Zmiana statusu zamówienia przez sklep internetowy

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    A skoro jedynym kryterium jakim posługują się internauci to cena, to część odpowiedzialności ponosi kupujący.
    Nie przesadzałbym z tym generalizowaniem. Wiele znanych mi osób bierze pod uwagę też inne kwestie.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #15
    Początki nałogu Awatar homesicalien
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    295

    Domyślnie Odp: Zmiana statusu zamówienia przez sklep internetowy

    Szkoda, że nie wszyscy potrafią rozmawiać bez obrażania.
    Sklepy możemy skreślić jeśli chodzi o gwarancję, masz rację. Chodzi mi jednak ogólną tendencję.
    Wolałbym pominąć moralne kwestie, moje sumienie jakoś sobie z nimi poradzi .

  6. #16
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: Zmiana statusu zamówienia przez sklep internetowy

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    A skoro jedynym kryterium jakim posługują się internauci to cena, to część odpowiedzialności ponosi kupujący.
    Naprawdę wierzysz w to co piszesz?
    Kupujący , to nasz Dobrodziej i żadnej odpowiedzialności nie ponosi.
    Warunki w jakich musimy prowadzić DG, to zupełnie co innego i Konsumenta to nie interesuje.
    Widzi towar, widzi cenę,podejmuje decyzję,płaci pieniądze i chce dostać towar.Jeżeli nie dostaje, to bez względu jakie jest prawo,może czuć się oszukany-tak zwyczajnie po ludzku.
    Co do promocji cyfrowe.pl, bo do tego chyba nawiązujesz w dalszej swojej wypowiedzi, to lepiej nie robić żadnej, niż taką , która wywołuje negatywne komentarze.
    To tylko moje bardzo subiektywne zdanie.
    Pozdrawiam
    jacek

  7. #17
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Zmiana statusu zamówienia przez sklep internetowy

    Cytat Zamieszczone przez mysiaty Zobacz posta
    Co do promocji cyfrowe.pl, bo do tego chyba nawiązujesz w dalszej swojej wypowiedzi, to lepiej nie robić żadnej, niż taką , która wywołuje negatywne komentarze.
    To ja powiem inaczej - lepiej nie robić sklepu internetowego jak się nie ma towaru.
    Tracenie czasu na takie "zakupy" to dopiero tworzy negatywne wrażenie. To jest zawracanie głowy a nie handel.
    Stawianie w tym szeregu takich firm jak cyfrowe to skrajne nieporozumienie.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 29-10-2013 o 18:11
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 028

    Domyślnie Odp: Zmiana statusu zamówienia przez sklep internetowy

    Cytat Zamieszczone przez homesicalien Zobacz posta
    Cena, za którą kupowałem: ~2400, najniższa oferta na ceneo, ale nie rażąco niska. Cena obecna ~3100, bardzo przeciętna oferta.
    Mam pomysł - potarguj się. To nie komuna, żeby obowiązywały stałe ceny. Może faktycznie się pomylili. A może nie. Ale nie może być tak ,że masz teraz zapłacić tak jak inni następni.

  9. #19

    Domyślnie Odp: Zmiana statusu zamówienia przez sklep internetowy

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    To ja powiem inaczej - lepiej nie robić sklepu internetowego jak się nie ma towaru.
    Tracenie czasu na takie "zakupy" to dopiero tworzy negatywne wrażenie. To jest zawracanie głowy a nie handel.
    Stawianie w tym szeregu takich firm jak cyfrowe to skrajne nieporozumienie.

    chyba trochę się oderwałeś od rzeczywistości. Teraz nawet sklepy stacjonarne handlują towarem, którego nie ma na stanie. Praktycznie tylko spożywczaki maja towar dostępny lub sklepy z towarem popularnym.
    W tym roku wykańczałem dom i wszystko od materiałów budowlanych po dodatki typu szklanki wymagało oczekiwania na sprowadzenie z hurtowni. Nawet niektóre meble z ikei nie były dostępne od ręki. Sofa kupiona w BRW przyszła po tygodniu, stół kupiony w innym sklepie meblowym też jest dopiero w w drodze.

    Wyobraź mały sklepik internetowy z zaledwie 300 produktami. Każdy produkt ma 4 wersje kolorystyczne i 8 rozmiarów. Produkty mają opakowania w rozmiarach 60x50x15. Nie każdy przedsiębiorca ma od razu środki na otworzenie wielkopowierzchniowego magazynu. Posiadanie wszystkich produktów w ilościach po 2-3 sztuki z modelu, koloru i rozmiaru jest fizycznie niemożliwe dla osób bez grubych milionów na inwestycje w magazyn i obsługę.
    Większość sklepów internetowych funkcjonuje w oparciu o dropsiping nawet duże sieciowe stacjonarne sklepy mają magazyny centralne z których większość rzeczy jest wysyłana.


    O pozycji w porównywarkach cen decyduje głównie KASA jaką zapłacisz za pozycje, cena to czynnik drugorzędny.

    Nastały takie czasy, że sklepom nie opłaca się otwierać własnych magazynów, nie utrzymują własnego transportu tylko zlecają to firmom kurierskim. Klienci oczekują oferty złożonej z setek produktów w różnych wzorach, kolorach a przy tym chcę ceny jak najniższej. Trzeba więć ciąć koszty na magazynowaniu, obsłudze, własnym transporcie. Automatyzuje się sprzedaż, żeby zmniejszyć liczbę pracowników biurowych.
    Ostatnio edytowane przez m-a-r ; 29-10-2013 o 19:16
    W fotografii najważniejsze jest światło.

  10. #20
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Zmiana statusu zamówienia przez sklep internetowy

    Cytat Zamieszczone przez m-a-r Zobacz posta
    chyba trochę się oderwałeś od rzeczywistości.
    Zapewne. Może żyję w innym wymiarze .
    Zawsze myślałem że jak idę do sklepu to te artykuły co są na półkach to są prawdziwe - dzięki za wyjaśnienie - teraz będę wcześniej dzwonił żeby na mój przyjazd zamówili towar .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 2 z 18 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •