Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: jakie tele do 60D?

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Kraków
    Posty
    178

    Domyślnie jakie tele do 60D?

    Mam problem jak w tytule wątku. Focę głównie architekturę (przede wszystkim obronną, głównie krakowskie (acz nie tylko) forty), ostatnio częściej dokumentalnie, niż, ekhem, "artystycznie". Poza tym coś w rodzaju łatwiusiej "reporterki" - wycieczki szkolne, które organizuje moja żona, i raz na ruski rok jakiś ślub. Poza tym-poza tym chadzam na spacery w teren, bo mieszkam de facto na wsi, i zawsze napotkam a to jakiego bażanta, a to sarnę, a to lisa, a to inne licho.

    Kupiłem sobie 15-85 z zamiarem, ze to będzie szkło uniwersalne, do zdecydowanej większości zastosowań, szacuję że powinno pokryć ok. 80% moich potrzeb. Do tego mam stałkę 1.9, czyli MC Zenitar (kopia Zeissa Pancolara), zamiaruję dokupić do niego redukcję z dandelionem na bagnet i trochę się pobawić, zaoszczędzę na stałce systemowej; owego Zenitara bardzo mile wspominam i cenię ze starych, dobrych czasów w zestawie z Zenitem 122. Poza tym, mam jeszcze Jupitera 37, ciekaw jestem co z tego wyniknie jak go zapnę do 60D. Na za wiele tu nie liczę, bo to ciemne okrutnie, ale ciekaw jestem...

    Ale do tych zwierzątek, myszołowów, sarenek, bobrów i innych tym podobnych, oraz - i to jest drugi rodzaj zdjęć, do których potrzebuję telęcia - do focenia samolotów (Małopolski Piknik Lotniczy plus na codzień lotnisko w Pobiedniku, które mam pod bokiem) potrzebne mi tele do uzupełnienia zestawu. Nie mam za wiele kasy - max. 2k PLN, ale to absolutny max, no, z możliwością nagięcia o powiedzmy 20%, jeśli coś mnie na kolana rzuci a będzie trochę droższe, niż owe magiczne dwa klocki. Niemniej, wolałbym coś tańszego, 15-85 mimo iż kupiony okazyjnie zachwiał nieco moim budżetem.

    Bardzo podoba mi się C 55-250 IS STM - właściwości optyczne, cena. Szczególnie to, że bardzo ostry (jak na swoją klasę cenową) w całym zakresie ogniskowych, w tym i na długim końcu. Bo chcę, moi drodzy, obiektyw ostry w całym zakresie, natomiast nie wymagam, żeby koniecznie był jasny - w końcu zamierzam focić nim tylko w plenerze i przy dobrych warunkach świetlnych, żadnych bladych świtów, ciemnych lasów w pochmurne dni ani szarych zmierzchów, nie wspominając o księżycowych nocach. Nie nastawiam się na kupno elki, bo mnie na to nie stać (chyba że zmieści się w deklarowanym przedziale cenowym), a po drugie, to nie będzie podstawowy obiektyw - nie będę go używał zbyt intensywnie, więc może to być sprzęt "budżetowy", aczkolwiek o możliwie najlepszych własnościach optycznych. Mam cztery pytania:
    1. Czy 55-250 sprawdzi się do zastosowań, które wymieniłem?
    2. Czy nie będę aby potrzebować czegoś dłuższego, niż 250 mm?
    3. Jeśli tak, to czego w tej klasie cenowej (max do 2-2,4 k PLN, ale chętniej do 1 k PLN)
    4. Czy macie inne sugestie? Np. Czy powinienem pomyśleć np. o obiektywie stałoogniskowym, ale dłuższym, niż nastawiać się na zuma? A może jakieś szkło niesystemowe?

    Pomóżcie, proszę
    Ostatnio edytowane przez krakał ; 24-10-2013 o 12:22

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 850

    Domyślnie Odp: jakie tele do 60D?

    Tamron 70-300 VC USD (ok. 1300 zł.)

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie Odp: jakie tele do 60D?

    Potwierdzam, mam od wczoraj.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 032

    Domyślnie Odp: jakie tele do 60D?

    Cytat Zamieszczone przez krakał Zobacz posta
    1. Czy 55-250 sprawdzi się do zastosowań, które wymieniłem?
    TAK


    Cytat Zamieszczone przez krakał Zobacz posta
    2. Czy nie będę aby potrzebować czegoś dłuższego, niż 250 mm?
    NIE
    bo wszystko co jest dłuzsze i dobre kosztuje duuuuuużo więcej


    Cytat Zamieszczone przez krakał Zobacz posta
    3. Jeśli tak, to czego w tej klasie cenowej (max do 2-2,4 k PLN, ale chętniej do 1 k PLN)
    w tej cenie dobre i dłuższe się nie zmiesci.
    może nieco lepsze optycznie ale marnujące swój potencjał i cenę przy użyciu w APS-C to Canon EF 70-200 mm f/4L USM niestety wcale nie dłuższe i niewiele jaśniejsze, i tylko w przypadku gdybyś szedł w kierunku FF - a tego ewidentnie nie planujesz.


    Cytat Zamieszczone przez krakał Zobacz posta
    4. Czy macie inne sugestie? Np. Czy powinienem pomyśleć np. o obiektywie stałoogniskowym, ale dłuższym, niż nastawiać się na zuma? A może jakieś szkło niesystemowe?
    Stałoogniskowe tele - to zdecydowanie więcej niż zakłada budżet ( od 5000zł w górę)

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 850

    Domyślnie Odp: jakie tele do 60D?

    stałoogniskowe tele to także Canon 200/2.8L (ok. 3000 tys.)

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 413

    Domyślnie Odp: jakie tele do 60D?

    Co to znaczy, że marnuje swój potencjał?

    Canon 70-200/4L i telekonwerter 1,4. W sumie około 2000 zł używane.

  7. #7
    Początki nałogu Awatar tomphoto
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    51°45'23 19°25'49
    Posty
    414

    Domyślnie Odp: jakie tele do 60D?

    Cytat Zamieszczone przez igor58 Zobacz posta
    Tamron 70-300 VC USD (ok. 1300 zł.)
    Ja dłubie tym, a mam pod ręka Canona 100-400.
    Częściej tami jest ze mną w terenie. Lżejszy, do łażenia fajniejszy.. jednak szybszy af w canonie 100-400, ale dla ciebie za drogi, wiec odpada.
    Wracając do tamiego mam go od.. 2 lat i nie zawiódł ani razu, stabilizacja super działa. Fotografuje głownie zwierzaki, często ptaki z zasiadki, 300mm czasem za dużo jest nawet. Bez zasiadki z ręki http://www.tomphoto.pl/index.php/gal...ype=img&id=101

    Ps. używane z 60D
    Ostatnio edytowane przez tomphoto ; 24-10-2013 o 16:35
    http://www.tomphoto.pl Fotografujcie, jeżeli sprawia wam to radość.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 032

    Domyślnie Odp: jakie tele do 60D?

    Cytat Zamieszczone przez igor58 Zobacz posta
    stałoogniskowe tele to także Canon 200/2.8L (ok. 3000 tys.)
    No zrozumiałem że dłuższy niż 250


    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Co to znaczy, że marnuje swój potencjał?
    bo jest optymalizowany pod pełną klatkę i osiągi w APS-C bardzo spadają i wtedy na APS-C obiektyw 55-250 sprawuję się tylko trochę gorzej a kosztuje duuuuuużo taniej.

  9. #9

    Domyślnie Odp: jakie tele do 60D?

    Cytat Zamieszczone przez igor58 Zobacz posta
    stałoogniskowe tele to także Canon 200/2.8L (ok. 3000 tys.)
    Dobry optycznie obiektyw i szybki AF, małe gabaryty. Można upolować używkę za 2 300 zł - Canon 200/2.8 II L 200 2.8 (3629251530) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez MC_ Zobacz posta
    Potwierdzam, mam od wczoraj.
    Mam od czerwca i do sportu jest słabo, ale spotterzy mogą być zadowoleni.

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie Odp: jakie tele do 60D?

    Bo to nie jest obiektyw do sportu. To raczej oczywiste.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •