Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Wątek: jakie tele do 60D?

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: jakie tele do 60D?

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Do pracy pod światło zakładam osłonę przeciwsłoneczną. Gdy przewiduję, że będę składał zdjęcia, to wszystko mam na M, ostrość również.
    Osłona to podstawa, ale obawiam się że ta firmowa jest liczona pod ff, a nie cropa, czasem używam dodatkowo czapki takiego kaszkieciku z daszkiem, brzmi nieprofesjonalnie ale jest skuteczne.

    Z tą ostrością na M to też tak robię jak mam zamiar składać bo ustawienie ostrości na tele jest łatwe i przyjemne, ale to czy to robisz manualnie czy używasz autofocusa nie ma znaczenia - kadr oddycha (przy zmianie płaszczyzny ostrości) co utrudnia składanie kilku kadrów z różnie ustawioną płaszczyzną ostrości - trzeba sobie pooglądać w naturze, taka jest uroda tego obiektywu.

    Ja również chwalę sobie komplet 70-2004LIS+C1.4II, byłbym bardziej usatysfakcjonowany gdyby nasza ulubiona firma wzorem konkurencji udostępniła działający autofocus przy f8 w modelach bardziej amatorskich, bo to żadne mecyje w 21 wieku nie są, wtedy kupiłbym konwerter 2x, żólta konkurencja deklaruje poprawnie działający autofocus przy f8 w znacznie większej ilości modeli, a dodatkowo jak się wydaje nawet jak nie deklaruje to jej autofocus działa nawet przy f8.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: jakie tele do 60D?

    Co więcej, jest projektowana na 70 mm. Na 200, a tym bardziej na 280, jest o wiele za mała. Tak się przekomarzam z tą osłoną
    Wydaje mi się, że z konwerterem 2x degradacja obrazu jest już zauważalna, niezależnie od AF.

    Mnie zawsze ciekawi, na co się zdecyduje kolega założyciel.

  3. #23
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Kraków
    Posty
    178

    Domyślnie Odp: jakie tele do 60D?

    Kolega założyciel skłania się ku Tamronowi, bo dłuższy od Canona, z metalowym bajonetem i porównywalny optycznie. Ale na finalną decyzję i jej realizację, będziesz musiał poczekać - obiektyw wybieram teraz, ale kupować będę - uwzględniając wszystkie zmienne - pewnie w styczniu, jak nie dłużej. Bo na razie to po zakupie C 15-85 bida z nędzą, a tu trza węgiel na zimę, potem święta, potem tyż sie co znajdzie, a jak moja się śmieje, ja ino na zmywaku dorabiam

    powiedz jeszcze, skoro używasz TK - a czy da się ożenić tego Tamrona z konwerterem 1.4? Tj. co z tego wyniknie?

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: jakie tele do 60D?

    Na to pytanie nie umiem odpowiedzieć.
    Mam - oprócz kilku obiektywów z Prakticy na M42 - wyłącznie obiektywy Canona i TK, również Canona, kupowałem jako uzupełnienie teleobiektywu 300 mm. Ale oczywiście spróbowałem go z 70-200 i fajnie to działa. Canon w specyfikacjach obiektywów (np. na swojej stronie) podaje, które mogą współpracować z TK canonowym. W canonowych telekonwerterach jest wystająca część, która zagłębia się w obiektyw i nawet mechanicznie nie każdy obiektyw może się połączyć z TK. Czytałem, że - chwalone przez forumowiczów - konwertery Kenko są płaskie i nie ma ograniczeń mechanicznych, ale oczywiście są optyczne.
    Musiałbyś poszukać w specyfikacji Twojego przyszłego obiektywu lub gdzieś na forum tym czy innym, czy się da i jakie są efekty.
    Może Tamron ma swoje konwertery? Pierwsza myśl, to żeby kojarzyć urządzenia tego samego producenta.
    Ostatnio edytowane przez Leon007 ; 27-10-2013 o 00:27

  5. #25
    Początki nałogu Awatar tomphoto
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    51°45'23 19°25'49
    Posty
    414

    Domyślnie Odp: jakie tele do 60D?

    Pew
    Cytat Zamieszczone przez krakał Zobacz posta
    powiedz jeszcze, skoro używasz TK - a czy da się ożenić tego Tamrona z konwerterem 1.4? Tj. co z tego wyniknie?
    Oczywiście że się da, trochę będzie ciemniej, trochę AF zwolni, przy włączonej stabilizacji będzie jeszcze wolniej. (szczególne przy tc 2x) Bez przesady tragedii nie będzie.

    TC kenko lub tamron, (tamron ma swoje tc), kenko jest trochę droższy. Wybrałbym tc tamiego, mniejsze aberracje i szybszy af
    W kenko jest chyba kilka seri, DGX chyba najlepsza

    TC rozumiem że chcesz do konkretnych celów.. może napisz co chcesz tym zestawem robić. Pamiętaj o tym że do dobrej zrobienia dobrej fotografii z TC potrzebne jest dobre światło

    Jeszcze raz napisze, ja używam bez tc i wystarcza...Tak sobie myślę, że przy fotografowaniu ptaków w locie, z ręki, mogło by się nie sprawdzić.

    Jest w necie porównanie 1.4x canona i tamrona z obiektywem 70-200 4f L kolory ostrość kontrast i szybkość taka sama

    Kilka fotografii z tc

    Flickr: Discussing Tamron 70-300 VC USD + 1.4x TC in Tamron SP 70-300mm F/4-5.6 Di VC USD Lens
    http://www.tomphoto.pl Fotografujcie, jeżeli sprawia wam to radość.

  6. #26
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Kraków
    Posty
    178

    Domyślnie Odp: jakie tele do 60D?

    Cytat Zamieszczone przez kubiq Zobacz posta
    Dodam coś od siebie. Sprawdź jeszcze canona usm 70-210/3.5-4.5. Jest na prawdę ok
    No tak, ale to szkło jest już nieprodukowane dobre parę lat i nie ma mowy o nowym egzemplarzu, a używki generalnie pewnie już też nie są w najlepszym stanie. Poza tym, wolałbym jednak coś dłuższego.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez tomphoto Zobacz posta
    TC rozumiem że chcesz do konkretnych celów.. może napisz co chcesz tym zestawem robić. Pamiętaj o tym że do dobrej zrobienia dobrej fotografii z TC potrzebne jest dobre światło
    Głównie do focenia zwierzaków, ale raczej kopytnych - sarny. Łazi ich trochę po okolicy, a to płochliwe bestie są, nie podejdziesz z bliska. Zające to samo. Do bażantów, choćby i w locie, 300 mm mi w zupełności wystarczy, jak sądzę. Na inne ptaki w locie nie poluję, wymienianego wcześniej przykładowo myszołowa mam okazjonalnie możliwość focić komfortowo, przez okno, podczas żerowania. Drugi temat to samoloty, też by się coś długiego przydało.

  7. #27
    Początki nałogu Awatar tomphoto
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    51°45'23 19°25'49
    Posty
    414

    Domyślnie Odp: jakie tele do 60D?

    Jeżeli zwierzaki i z podchodu, to TC raczej odpada...przynajmniej u mnie. Zanim złapie punkt .. tu liczy się każdy ułamek sekundy..Jak z zasiadki, zwierzak nie ucieka bo Cię nie widzi, więc może być TC.. ale zasiadkę można zrobić bliżej. Chyba jedynie do tych samolotów..
    http://www.tomphoto.pl Fotografujcie, jeżeli sprawia wam to radość.

  8. #28
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Kraków
    Posty
    178

    Domyślnie Odp: jakie tele do 60D?

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta

    Mnie zawsze ciekawi, na co się zdecyduje kolega założyciel.
    Kolega założyciel właśnie nabył Tamrona i odczuwa radość z posiadania nowego szkła. Niestety dziś nie przetestuję bo raz że już niemal ciemno, a dwa - pogoda w Kraku "czarno-biała": śnieg i pochmurno.

    No to teraz trza odkładać na Sigmę 18-35 1.8... Ale to już inna historia

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: jakie tele do 60D?

    a mogl poczekac na 150-600

  10. #30
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Kraków
    Posty
    178

    Domyślnie Odp: jakie tele do 60D?

    Mógł. A wiele by za nią dać musiał? Bo za Tamiego dał minimalnie ponad 1k PLN...
    Ostatnio edytowane przez krakał ; 22-01-2014 o 16:57

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •