Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wątek: [KarolinaP] Londyn okiem początkującej ;)

  1. #21

    Domyślnie Odp: [KarolinaP] Londyn okiem początkującej ;)

    Ogólnie podoba się. Zwróciłbym jednak uwagę na detale podczas kadrowania (1. - latarnia, trochę jest, trochę jej nie ma i 9. - nieszczęsny łokieć).
    Za pozwoleniem admina kruk windykacja forum

  2. #22
    Początki nałogu Awatar Pirx
    Dołączył
    May 2006
    Wiek
    54
    Posty
    485

    Domyślnie Odp: [KarolinaP] Londyn okiem początkującej ;)


    Trochę przypadkiem wpadłem na Twój wątek, ale pozwolę sobie uwag parę skreślić.
    Po pierwsze rób dalej zdjęcia, tylko zwracaj trochę więcej uwagi na drobiazgi i tnij kadry jeśli surowy materiał zawiera więcej niż powinien zawierać.
    Po drugie, z obróbką w kierunku udziwniania zdjęć trochę przystopuj. Oglądając tak podkręcone zdjęcia za rok-dwa zaczerwienisz się ze wstydu.

    Pokrótce w szczegółach :
    1) Jeśli to nie miało być zdjęcie "audika", to nie wiem co miało przedstawiać, bo nie ma tu nic oprócz "audika" w całości. Słowem - kosz.
    2) ?
    3) Jest potencjał, ale trochę za dużo ciemnego dołu, a za mało przestrzeni na górze. Obróbka nawet mi się podoba. Fajne zestawienie : stare-nowe.
    4) Po 3) zupełnie niepotrzebne. Ok. 40% kadru zapełniłaś zacienionym piachem (tak to wygląda). Brak ostrości i brudno-sepiowata obróbka -> do kosza.
    5) Jest nieźle. Tym razem ciut więcej dołu by się zdało zostawić (całość kompozycji nazbyt ciąży ku dołowi). Światło trochę nieciekawe - warto by się pofatygować o innej porze dnia. Znowu brak ostrości; może to kwestia zmniejszania zdjęć. Pamiętaj, aby zawsze po zmniejszeniu zdjęcia ponownie je wyostrzyć. Do poprawki.
    6) To jest ostre, ale niepotrzebne. Wzrok przyciągają głównie samochody (a chyba nie taki miałaś cel). Obróbka niepotrzebna. Atutem jest dość zrównoważona kompozycja, choć widziałbym ciut więcej wolnej przestrzeni wokół fotografowanej budowli. Do poprawki.
    7) Mogło być lepiej. Lecenie w lewo mnie nie wadzi tak, jak ucięta iglica wieży. Zwłaszcza, że na dole jest sporo niepotrzebnego mokrego kamienia. Brak ostrości. Do poprawki, bo jest potencjał na fajne zdjęcie.
    8) Okropny bałagan - ludzie, zwierzęta, autobusy, domy, dźwigi, sztandary, a wszystko to skąpane kwaśno-deszczową obróbką. Kosz.
    9) O taki kawałek trochę mrocznego, dickensowkiego Londynu by chodziło. A psują to zdjęcie : przykuwające wzrok nieostra barierka i słupki na pierwszym planie (trzeba było podejść bliżej, żeby ominąć), łokieć innego fotografa (można było wyciąć bez szkody dla zdjęcia) oraz latarnia zrośnięta z Big Benem. Obróbka się tu podoba komentującemu. Do poprawki.
    10) Tu jest prawie ok. Jest główny obiekt dobrze wyodrębniony z tła, choć wkomponowałbym go ciut bliżej prawego górnego mocnego punktu . Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że zdjęcie trochę leci na prawo - do wyprostowania. Fajne B&W. Do drobnej poprawki.
    11) Pstryk i co ? Kawałek pochylonego w lewo Big Bena w zieleninie z fragmentem latarni po prawej, a dołem autokary z turystami płyną (parkują). Okraszone artystyczną winietą. Do kosza i przykryć obierkami.
    12) Ot, taka mała abstrakcja, ale z uciętym wpół okna budynkiem u dołu nie robi dobrego wrażenia. Kosz.
    13) Bez tej "kolorystyki", po wyprostowaniu i zrównoważeniu kompozycji w górę byłby fajny miejski pejzaż. Do poprawki.
    14) Jest niezłe zdjęcie. Kubek po kawie bym wyrzucił, albo uczynił ostrym. W tej chwili sprawia wrażenie niepotrzebnego. Nie mogę się też przekonać do nieostrości na pierwszym planie (po prawej), gdy jest on nieodłączną częścią głównego (ostrego) planu. Ale kombinuj w tym kierunku.

    A tak w ogóle, to nie kieruj się moimi czysto subiektywnymi uwagami, o ile uznasz je za nietrafione.
    Jeśli zaś po ich przeczytaniu spojrzysz na swoje zdjęcia moimi oczami i ujrzysz na nich to o czym napisałem, i jeśli na dodatek wyciągniesz z tego jakieś wnioski na własny użytek, to... życzę powodzenia i wiele radości z doskonalenia sztuki fotografowania.
    Pozdrawiam,
    Pirx

  3. #23
    dawniej jas_rambo
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    116

    Domyślnie Odp: [KarolinaP] Londyn okiem początkującej ;)

    Co do 7mki - takie przekrzywianie kadru jest błędem w fotografii, kadrowaniu (oprócz sytuacji wyjątkowych). Amator takim zabiegiem zazwyczaj chce nadać dynamizmu danemu ujęciu (i tak raczej mało ciekawej sytuacji) i wychodzi kupa.

    I po co ten podpis na zdjęciach? Zapewniam Cię, że nikt Ci tych zdjęć nie ukradnie - a nawet jakby ukradł to i tak sprawę masz wygraną; bez podpisu też masz pełne prawa autorskie (co innego znaki wodne na jakiś fotografiach, które "zarabiają", ale robią to głównie np. agencje prasowe/fotografowie którzy robią dla nich zdjęcia). A napis wygląda brzydko, no i to po prostu wiocha.
    Ostatnio edytowane przez jas_r ; 31-01-2014 o 12:23

  4. #24
    Awatar ryplay
    Dołączył
    Dec 2013
    Miasto
    Poznań
    Posty
    11

    Domyślnie Odp: [KarolinaP] Londyn okiem początkującej ;)

    11 i 14 - bardzo bardzo
    9 niby też, ale jakoś przeszkadza mi latarnia na wieży bigbena. Ja bym spróbował pół kroku (a może cały krok) w prawo, może ten 3 plan by się zrównoważył.
    amatorzy dbają o sprzęt, zawodowcy o temat, dla artysty najważniejsze jest światło...

  5. #25
    Dopiero zaczyna Awatar pire
    Dołączył
    Sep 2013
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    35

    Domyślnie Odp: [KarolinaP] Londyn okiem początkującej ;)

    Dla mnie najlepsza 14. może zbyt dużo Clarity

  6. #26

    Dołączył
    Sep 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    0

    Domyślnie Odp: [KarolinaP] Londyn okiem początkującej ;)

    dziekuje wszystkim za opinie i poswiecony czas. na pewno wiele podpowiedzi wezme do siebie

  7. #27
    Dopiero zaczyna Awatar Roy
    Dołączył
    Feb 2011
    Miasto
    NL PL
    Posty
    38

    Domyślnie Odp: [KarolinaP] Londyn okiem początkującej ;)

    W przypadkach zdjęć takich jak #1 warto tę latarnie po prawej wymazać lub wykadrować minimalnie zdjęcie, a np. #4 wykadrować tak, by nie zostawiać tej pustej przestrzeni na dole
    Ostatnio edytowane przez Roy ; 04-02-2014 o 21:31

  8. #28
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    297

    Domyślnie Odp: [KarolinaP] Londyn okiem początkującej ;)

    nr 3 - coś mie nie pasuje kolor tych chmur po prawej

    a tak wogóle to ładne kolory
    R + C 50 1.8 STM + C 17-40 + C 70-200 f/4 + CDN.
    https://www.facebook.com/dawidzawilafotografia

  9. #29

    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Łódź
    Posty
    5

    Domyślnie Odp: [KarolinaP] Londyn okiem początkującej ;)

    Zdjęcia zniknęły...

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •