Strona 20 z 28 PierwszyPierwszy ... 101819202122 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 271

Wątek: Sony A7 czyli FF + bezlusterkowiec

  1. #191
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Sony A7 czyli FF + bezlusterkowiec

    Cytat Zamieszczone przez Sunders Zobacz posta
    Czemu mk2 a nie mk3? Nie warto wydać więcej na mk3?
    Pewnie tak tylko że różnica w cenie jest dosyć spora.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #192
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: Sony A7 czyli FF + bezlusterkowiec

    Chodziło mi o to, czy ta różnica w cenie jest adekwatna do różnicy w walorach użytkowych? Czy jednak nie warto dopłacać?

  3. #193
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: Sony A7 czyli FF + bezlusterkowiec

    Cytat Zamieszczone przez Sunders Zobacz posta
    Chodziło mi o to, czy ta różnica w cenie jest adekwatna do różnicy w walorach użytkowych? Czy jednak nie warto dopłacać?
    Zależy od potrzeb. Jeżeli ktoś robi statyczne zdjęcia i nie zależy mu na szybkości AF to pewnie II mu wystarczy. Jeżeli komuś jednak zależy na szybkości serii i szybkości AF to musi zainwestować w III.
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

  4. #194
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    44

    Domyślnie Odp: Sony A7 czyli FF + bezlusterkowiec

    Po pierwszym zapoznaniu z moją nową A7 jest nawet nawet. Nie jest tak źle. Co zauważyłem to kolory są bardziej naturalne niż w canonie ( co jest akurat na plus). AF jest jaki jest to chyba każdy wie. Chyba się z nim zaprzyjaźnię.

  5. #195
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Sony A7 czyli FF + bezlusterkowiec

    Cytat Zamieszczone przez Sunders Zobacz posta
    Czemu mk2 a nie mk3? Nie warto wydać więcej na mk3?
    Warto. Ale jak sie ktoś łamie nad najtańszym body to spogląda ewentualnie na model wyżej. Bo 2 modele wyżej (mk3) jest już na tyle drożej, że poza zasięgiem.
    Co odpowiesz na pytanie czy nie warto A7R mk2 czy A9?
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  6. #196
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Sony A7 czyli FF + bezlusterkowiec

    Cytat Zamieszczone przez Sunders Zobacz posta
    Chodziło mi o to, czy ta różnica w cenie jest adekwatna do różnicy w walorach użytkowych? Czy jednak nie warto dopłacać?
    To najlepiej pytać userów którzy mają te body. Ja miałem krótki kontakt z oboma i to jakiś czas temu i jedyne co mi utkwiło to dużo lepszy AF w III i moim zdaniem lepsza współpraca ze szkłami Canona.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #197
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: Sony A7 czyli FF + bezlusterkowiec

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Co odpowiesz na pytanie czy nie warto A7R mk2 czy A9?
    To nieprecyzyjne pytanie - IMO powinno być: warto 2 szt. x A7R2 czy 1 szt. x A9 , ale odpowiem podobnie do tego jak konkretnie odpowiedział mi tmielcarz : jeśli priorytetem jest rozdzielczość to A7R2, w przeciwnym razie A9. Gdybym jednak miał brać pod uwagę różnice w cenie i różnice walorów użytkowych, to wybrałbym A73. Czekam jednak aż Canon umorzy podatek od nowości od Canona R.

  8. #198
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    44

    Domyślnie Odp: Sony A7 czyli FF + bezlusterkowiec

    Wybierałem pomiędzy A7 a A7II. Przy zakupie powiedziano mi że różnica jest tylko w AF ( nie wiem jak w A7III bo w ogóle nie brałem jej pod uwagę). Kupiłem A7I bo jest jednak mniejszy od A7II a AF nie jest mi tak potrzebny.
    Będę testował aparat dalej - jak będzie mi się coś nie podobać to na pewno napisze

  9. #199
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    174

    Domyślnie Odp: Sony A7 czyli FF + bezlusterkowiec

    Cytat Zamieszczone przez piterr83 Zobacz posta
    Kupiłem A7I bo jest jednak mniejszy od A7II a AF nie jest mi tak potrzebny
    A stabilizacja to pies?
    6D/M100/MeizuM8

  10. #200
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Sony A7 czyli FF + bezlusterkowiec

    Cytat Zamieszczone przez Sunders Zobacz posta
    To nieprecyzyjne pytanie - IMO powinno być: warto 2 szt. x A7R2 czy 1 szt. x A9 , ale odpowiem podobnie do tego jak konkretnie odpowiedział mi tmielcarz : jeśli priorytetem jest rozdzielczość to A7R2, w przeciwnym razie A9. Gdybym jednak miał brać pod uwagę różnice w cenie i różnice walorów użytkowych, to wybrałbym A73. Czekam jednak aż Canon umorzy podatek od nowości od Canona R.
    Możliwości są dwie - poczekać na dalsze obniżki i promocje A9 https://www.spidersweb.pl/2019/03/dr...mware-5-0.html albo poczekać na nowego canona R licząc, że nie zabije ceną za nowość.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez piterr83 Zobacz posta
    Wybierałem pomiędzy A7 a A7II. Przy zakupie powiedziano mi że różnica jest tylko w AF ( nie wiem jak w A7III bo w ogóle nie brałem jej pod uwagę). Kupiłem A7I bo jest jednak mniejszy od A7II a AF nie jest mi tak potrzebny.
    Będę testował aparat dalej - jak będzie mi się coś nie podobać to na pewno napisze
    Niestety nie tylko (IBIS wiadomo - brak). Dodatkowo A7 II ma dołożoną detekcję fazy (117 pól detekcji fazy (na matrycy) i 35 pól detekcji kontrastu) i lepiej chodzą w nim szkła pozasystemowe (canona np.)

    A7 mark I ma plastikowy bagnet (chodzi o to, co jest między puszką a mocowaniem obiektywu) http://www.photoclubalpha.com/2014/1...tough-e-mount/


    Dużo osób wymienia ten plastikowy element na metalowy bo przy ciężkich obiektywach jest problem z ostrością i zaświetleniem zdjęć w określonych warunkach (pojawia się luz na mocowaniu obiektywu w bagnecie) https://phillipreeve.net/blog/the-so...osening-mount/



    A7 mark II ma już zmodyfikowany bagnet i ten problem został rozwiązany.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 25-03-2019 o 23:02
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 20 z 28 PierwszyPierwszy ... 101819202122 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •