Strona 3 z 28 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 271

Wątek: Sony A7 czyli FF + bezlusterkowiec

  1. #21
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Sony A7 czyli FF + bezlusterkowiec

    Dla mnie wartość dodana tego korpusu jest minimalna. Po zapięciu jakiegokolwiek większego szkła robi się kloc jak dslr więc co tu jest takiego na co się mają tłumy rzucić nie mam pojęcia.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Sony A7 czyli FF + bezlusterkowiec

    Niestety wydajność baterii jest niezbyt profesjonalna, tylko 340, co dla mnie jest dosyc poważnym minusem. Mimo, że zawsze mam ~4 baterii, minimum 3, do kazdego aparatu. Oczywiście to dlatego, że cały czas pracuje w LiveView, ale w takim razie bateria mogłaby być wieksza (tak ze dwa razy conajmniej). Czyli troche wieksza waga i rozmiary.

  3. #23
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    1 905

    Domyślnie Odp: Sony A7 czyli FF + bezlusterkowiec

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Niestety wydajność baterii jest niezbyt profesjonalna, tylko 340, co dla mnie jest dosyc poważnym minusem. Mimo, że zawsze mam ~4 baterii, minimum 3, do kazdego aparatu. Oczywiście to dlatego, że cały czas pracuje w LiveView, ale w takim razie bateria mogłaby być wieksza (tak ze dwa razy conajmniej). Czyli troche wieksza waga i rozmiary.
    Znając Sony to najpierw w ciągu pół roku możemy spodziewać się tańszego modelu A6 z pełną klatką albo A5 z APS-C. Dopiero potem, za rok może trochę więcej, zabiorą się za ulepszanie siódemek. Ale raczej bym się nie spodziewał zmiany polegającej na powiększeniu pojemności baterii.

    --- Kolejny post ---

    Nawiasem mówiąc - do siódemek jest grip który ma tak wielkie rozmiary, że pewnie wchodzą do niego ze cztery standardowej wielkości akumulatory (strzelam, bo nie sprawdzałem specyfikacji).

  4. #24
    Bywalec Awatar Canonek
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    56
    Posty
    150

    Domyślnie Odp: Sony A7 czyli FF + bezlusterkowiec

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Wielkość szkła nie zależy od obecności lustra. 70-200 f/2.8 ciagle będzie tak samo wielkim klocem.
    I masz racje i nie masz racji. Owszem 70-200 f/2.8 ciagle będzie tak samo wielkim klocem niezaleznie od obecności lustra. Inaczej sprawa sie ma w przypadku obiektywow szerokokatnych. Np. obiektyw o ogniskowej 2 cm nie moze byc w odleglosci +/- swojej ogniskowej od matrycy, bo jest tam lustro. Aby oddalic uklad optyczny od matrycy stosuje sie konstrukcje typu retrofokus dodajac duza ujemna soczewke z przodu obiektywu. Wiec obiektywy o ogniskowej 2cm dla lustrzanki i bezlusterkowca beda mialy zupelnie inne rozmiary.
    Canon 5DII, 1.8/50, 2/100, 24-70, 70-200
    inne sprzety

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Sony A7 czyli FF + bezlusterkowiec

    Cytat Zamieszczone przez Canonek Zobacz posta
    I masz racje i nie masz racji. Owszem 70-200 f/2.8 ciagle będzie tak samo wielkim klocem niezaleznie od obecności lustra. Inaczej sprawa sie ma w przypadku obiektywow szerokokatnych. Np. obiektyw o ogniskowej 2 cm nie moze byc w odleglosci +/- swojej ogniskowej od matrycy, bo jest tam lustro. Aby oddalic uklad optyczny od matrycy stosuje sie konstrukcje typu retrofokus dodajac duza ujemna soczewke z przodu obiektywu. Wiec obiektywy o ogniskowej 2cm dla lustrzanki i bezlusterkowca beda mialy zupelnie inne rozmiary.
    Te trudne do udżwigniecia to zwykle tele, i tu nie ma różnicy, ale oczywiscie to co napisałeś to szczera prawda, krótkie obiektywy muszą być dłuższe dla lustrzanek. Nawet już 35 mm. Np Leica Summilux 35 mm f/1.4 waży mniej niż połowę odpowiednika Sigmy (ale ceni się ponad pięć razy wyżej, chociaż bez AF). Chyba, że naleśnik, np. EF-M 22 mm f/2 jest bardzo mały i lekki, nawet jak na APSC. Przednia soczewka jwst nie tylko ujemna, ale nawet wklęsła od przodu, co jest dosyc rzadkie.

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie Odp: Sony A7 czyli FF + bezlusterkowiec

    To ja wrzucę na zachętę. Zrobione Alfa 7, iso 6400, jpg z puszki, wyłączone odszumianie plików. Niestety, nic co mam rawów nie czyta.

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 041

    Domyślnie Odp: Sony A7 czyli FF + bezlusterkowiec

    Czy dobrze rozumiem, że adapter Canon EF Lens to Sony NEX Smart Adapter (Mark III) z tym aparatem nie pokaże całej klatki FF?
    Sony NEX System : Canon EF Lens to Sony NEX Smart Adapter (Mark III)

  8. #28
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    87

    Domyślnie Odp: Sony A7 czyli FF + bezlusterkowiec

    Supported
    Full-frame (A7, A7R, NEX-VG900)

    Dalej jeszcze piszą o NEX A7R (MARK III can support auto "APS-C Size Capture" with EF-S lens)
    Więc w sumie można dwojako rozumieć - albo że działa A TAKŻE obsługuje cropa, albo tylko to drugie

    Wg mnie to tylko te starsze modele miały za mały tunelik dla pełnej klatki.



    W opisie wersji drugiej czytamy:
    Smart AdapterTM Mark II is NOT compatible with full-frame camera bodies such as A7, A7R and NEX-VG900. Please choose the newer Smart AdapterTM Mark III for full-frame Sony cameras.
    Czyli działa

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Sony A7 czyli FF + bezlusterkowiec

    Może naiwne pytanie:
    Czy w tym wizjerze niknie obraz w trakcie naświetlania?
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Sony A7 czyli FF + bezlusterkowiec

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Może naiwne pytanie:
    Czy w tym wizjerze niknie obraz w trakcie naświetlania?
    No cóż, na kilkunastu filmikach z wizjera a7 widać, że obraz gaśnie w momencie naświetlania, bynajmniej nie na 1/100s.
    Myślałem, że "pierwsza kurtyna elektroniczna" albo inny trik umożliwia ciągły podgląd. Tak więc ocalała całkiem niemała wada lustrzanki.
    Przy zdjęciach wnętrza korpusu bez obiektywu widać też, że matryca nie jest zasłonięta migawką - trochę niebezpieczne.
    Na domiar złego użytkownicy żalą się, że jeśli ustawimy podgląd zdjęcia na wyświetlaczu to wyświetla się też w wizjerze (to pewnie zaraz poprawią).
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 3 z 28 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •