Strona 11 z 28 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 271

Wątek: Sony A7 czyli FF + bezlusterkowiec

  1. #101
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Sony A7 czyli FF + bezlusterkowiec

    Cytat Zamieszczone przez BartasPL Zobacz posta
    Krzywa popytu i podaży, przedmiot jest warty tyle ile ktoś chce za niego zapłacić. A tych co chcą kupić profesjonalny sprzęt Canona czy Nikona jest i będzie coraz mniej. Jeśli ludzie masowo migrują do segmentu smartfonów i bezlusterkowców, a bezlusterkowce pojawiają się już u profesjonalistów, to ilość osób chętnych na kupno przykładowej 85L jest mniejsza. Mniejszy popyt, niższa cena. Ilość szkieł na rynku taka sama lub większa więc nie ma mozliwości by płacono za nie tyle samo co kiedyś w momencie największej sprzedaży lustrzanek.
    nie kupują 85L bo zbierają na fuji 56 1.2 - jak się dobrze przypatrzyć to ceny jasnej lub/i przyzwoitej optyki w bezlusterkowych systemach są równie wysokie, a osiągi patrząc od głębi ostrości na poziomie optyki 1.8 na FF czyli taniej (o ile się taka w końcu w w naszym ukochanym systemie pojawi - mam na myśli amatorskie 1,8 tanie i dobre - bo jak na razie to się prawie wyklucza - albo starocie, albo tanie, dobrych jak na lekarstwo - znaczy dobrych prawie (z małym wyjątkiem) nie widać), osiągi od strony światła (ekspozycja) są mało istotne bo mogą być z łatwością skompensowane przez wysokie iso matrycy pełnoklatkowej.
    z dobrą optyką wszędzie nie jest lekko - w gramach, w złotówkach, w milimetrach - ludzie kupują np. takiego fuji bo ma być niewielki, a potem wielkie wiadro typu 56/1.2 czy nowe 90mm za bardzo konkretne pieniądze.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  2. #102
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Sony A7 czyli FF + bezlusterkowiec

    Cytat Zamieszczone przez BartasPL Zobacz posta

    Krzywa popytu i podaży, przedmiot jest warty tyle ile ktoś chce za niego zapłacić. A tych co chcą kupić profesjonalny sprzęt Canona czy Nikona jest i będzie coraz mniej. Jeśli ludzie masowo migrują do segmentu smartfonów i bezlusterkowców, a bezlusterkowce pojawiają się już u profesjonalistów, to ilość osób chętnych na kupno przykładowej 85L jest mniejsza. Mniejszy popyt, niższa cena. Ilość szkieł na rynku taka sama lub większa więc nie ma mozliwości by płacono za nie tyle samo co kiedyś w momencie największej sprzedaży lustrzanek.
    Nie było nigdy takiego czasu kiedy ilość chętnych na nabycie słoi typu 85L była wieksza niż w ciągu ostatnich kilku lat. Prawda jest taka, że posiadanie worków szkła nawet przez kompletnych amatorów, bez luk w zakresie od 8 mm do 600 mm to zjawisko stosunkowo bardzo nowe. To wielki i całkiem świeży sukces producentów sprzętu i skutek gorączki fotografii cyfrowej.

    Niestety sławetne prawo popytu i podaży tak naprawdę odnosi sie tylko do takich towarów jak jabłka na straganie albo tusze wieprzowe.
    Cena 85L nie spadnie - albo się sprzeda dosyć i będzie w takiej mniej więcej cenie jak teraz, albo sie nie sprzeda dosyć i bedzie droższy albo nie bedzie w ogóle produkowany. Na razie przesiadanie się zawodowców i ambitnych amatorów i na bezlusterkowce jest zaskakująco powolne. A masy zawsze fotografowały bardzo tanimi aparatami, w tym jednorazowymi, wiec telefony to żadna rewolucja.

    Leica pewnie jest droga dlatego, że na nia taki szalony popyt od dziesięcioleci i producent nie nadąża z podażą, no bo wiadomo "większy popyt, wyższa cena".....
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  3. #103
    Początki nałogu Awatar BartasPL
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    mazowieckie
    Wiek
    42
    Posty
    317

    Domyślnie Odp: Sony A7 czyli FF + bezlusterkowiec

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Podasz jakieś rzetelne dane które to obrazują? Ale konkrety .
    Proszę:

    1) Prezentacja Mayflower Concepts z CES 2015 w Vegas. Czy rynek sprzedaży aparatów zaczał się kurczyć przez wzrost sprzedaży smartfonów czy przez wysokie nasycenie LINK

    2) Bloomberg - Canon tnie prognozy przychodów w odpowiedzi na spadająca sprzedaż. “Demand for compact cameras declined sharply because of smartphones,” Makoto Kikuchi, chief executive officer at Myojo Asset Management Co. in Tokyo, said by phone. “Canon was too aggressive with their SLR sales forecast. People who want them have already bought them.” LINK

    3) Canon Investors Relations - wyniki sprzedaży Canona w dół przez wzrost sprzedazy smartfonów LINK

    4) rynek lustrzanek w dół o 15%, bezlusterkowców w górę o 16,5% LINK
    "According to market research company NPD Group, the overall revenue from mirrorless cameras has grown by 16.5% over the past year while DSLR sales have dropped by ~15%."

    5) LINK Ale...... to wszystko przy ogólnym spadku sprzedaży DLSR i bezlusterkowców o 65% rok do roku. "The overall camera market is down to just 65 percent of what was being manufactured and shipped compared to the same period (Jan-May) last year, and the more valuable cameras-with-interchangeable-lens sector (DSLRs and mirrorless) has dropped by a less shocking but still depressing 86 percent of shipments compared to the same five months in 2013."

    But mirrorless cameras taken as a category on its own shows healthy growth – with production 16 percent up on Jan-May 2013 and shipments up 12 percent.

    6) Sprzedaż Nikona 15% w dół, przychody 12% w dół LINK

    7) sprzedaż aparatów z wymienną i wbudowaną optyką leeeeci w dół LINK i cały artykuł

    8) sprzedaż DSLR spada, przy względnie stałym udziale bezlusterkowców LINK

    Mniej osób chce kupić więc cena spadnie. Pisząc to mam na myśli ceny sprzętu używanego. Z nowym sprzętem może być różnie zależy od dalszych wyników sprzedaży, jednak bardziej prawdopodobne wydaje się zwijanie się rynku i zamykanie produktów niż ich przecenianie. Najmniejsze ruchy zapewne dotkną najwyższej półki sprzętu - tam nie ma alternatywy, ważne są inne cechy niż wielkość czy zakres tonalny choćby serwis, dostępność sprzętu i akcesoriów czy niezawodność.
    5DIII, EOS R, 15-35L IS RF, 24-70L II, 50L, 85L1.2 RF, 135A, 600EX-RT, 430EX III-RT, PRO-1, Eizo CG243W
    500px

  4. #104
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 431

    Domyślnie Odp: Sony A7 czyli FF + bezlusterkowiec

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Przyglądam się z różnych powodów "poważnie" A7r2, wchodzę/uczę się (na razie internetowo) w systemu Sony.

    A7r2 ma wyjść, znana data i cena tak jak i 5D4, na razie jednak czytam o A7R.

    Przy okazji widać co pokazują testy porównawcze 5D3 i A7R
    U DxO A7R jest zdecydowanie lepszy (matryca), u DPreview to równorzędne aparaty a u Optyczne 5D3 jest lepszy.

    jp
    Janku, uważam, że dobrze zrobisz. Ktoś gdzieś na fotoblogi mądrze napisał. Dla turysty/spacerowicza/amatora mały bezusterkowość z lekkimi szkłami (wiadomo dla jednego olek wystarczy a dla innego A7 jak znalazł) Segment FF typu d800/5d dla ślubniaków i innych zarobkiewiczów, którym 6kg w torbie nie robi różnicy jak odbiera wynagrodzenie za fotki oraz segment d4/1d/7d ( 7d trochę naciągane ) reportaż/sport/przyroda.

  5. #105
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Sony A7 czyli FF + bezlusterkowiec

    Cytat Zamieszczone przez BartasPL Zobacz posta
    Proszę:

    1) Prezentacja Mayflower Concepts z CES 2015 w Vegas. Czy rynek sprzedaży aparatów zaczał się kurczyć przez wzrost sprzedaży smartfonów czy przez wysokie nasycenie LINK

    2) Bloomberg - Canon tnie prognozy przychodów w odpowiedzi na spadająca sprzedaż. “Demand for compact cameras declined sharply because of smartphones,” Makoto Kikuchi, chief executive officer at Myojo Asset Management Co. in Tokyo, said by phone. “Canon was too aggressive with their SLR sales forecast. People who want them have already bought them.” LINK

    3) Canon Investors Relations - wyniki sprzedaży Canona w dół przez wzrost sprzedazy smartfonów LINK

    4) rynek lustrzanek w dół o 15%, bezlusterkowców w górę o 16,5% LINK
    "According to market research company NPD Group, the overall revenue from mirrorless cameras has grown by 16.5% over the past year while DSLR sales have dropped by ~15%."

    5) LINK Ale...... to wszystko przy ogólnym spadku sprzedaży DLSR i bezlusterkowców o 65% rok do roku. "The overall camera market is down to just 65 percent of what was being manufactured and shipped compared to the same period (Jan-May) last year, and the more valuable cameras-with-interchangeable-lens sector (DSLRs and mirrorless) has dropped by a less shocking but still depressing 86 percent of shipments compared to the same five months in 2013."

    But mirrorless cameras taken as a category on its own shows healthy growth – with production 16 percent up on Jan-May 2013 and shipments up 12 percent.

    6) Sprzedaż Nikona 15% w dół, przychody 12% w dół LINK

    7) sprzedaż aparatów z wymienną i wbudowaną optyką leeeeci w dół LINK i cały artykuł

    8) sprzedaż DSLR spada, przy względnie stałym udziale bezlusterkowców LINK

    Mniej osób chce kupić więc cena spadnie. Pisząc to mam na myśli ceny sprzętu używanego. Z nowym sprzętem może być różnie zależy od dalszych wyników sprzedaży, jednak bardziej prawdopodobne wydaje się zwijanie się rynku i zamykanie produktów niż ich przecenianie. Najmniejsze ruchy zapewne dotkną najwyższej półki sprzętu - tam nie ma alternatywy, ważne są inne cechy niż wielkość czy zakres tonalny choćby serwis, dostępność sprzętu i akcesoriów czy niezawodność.
    Czyli jak zwykle żadnych konkretów wobec tez które wygłosiłeś, bo to że smartfony wypierają kompakty i część rynku prostych lustrzanek i to samo dzieje się /w dużo mniejszym stopniu/ poprzez bezlusterkowce to nic czemu by warto poświęcać czas na rozmowę.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #106
    Początki nałogu Awatar BartasPL
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    mazowieckie
    Wiek
    42
    Posty
    317

    Domyślnie Odp: Sony A7 czyli FF + bezlusterkowiec

    Nie mam twardych danych na temat tego co się jeszcze nie wydarzyło Mając jednak do dyspozycji choćby powyższe linki można konkretne prognozy budować. Sony już zbudowało. Nie prognozę a nowy superkorpus. Parametry na wypasie.
    Tylko ta cena! Poczekam na premiery Fuji X-Pro2, 5D4, 1DX2 i zdecyduję w który system inwestować. Tyle ciekawych opcji ostatnio się pojawiło, że Canon musi robić naprawdę doskonałe produkty by utrzymywać swoich Klientów (albo blokować AF w kundlach) Choć faktycznie jak pójdą dalej mocno w optykę i będą tworzyć tak egzotyczne szkła jak 8-15L, 11-24L, czy 10 2.8 dla FF to core biznes może zostać nieporuszony zbytnio.
    Ostatnio edytowane przez BartasPL ; 15-06-2015 o 02:33
    5DIII, EOS R, 15-35L IS RF, 24-70L II, 50L, 85L1.2 RF, 135A, 600EX-RT, 430EX III-RT, PRO-1, Eizo CG243W
    500px

  7. #107
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Sony A7 czyli FF + bezlusterkowiec

    Po 11 latach "bycia" z Canonem, od 10D aż po 5D3 postanowiłem, z róznych powodów, przejść do Sony.
    Cały mój sprzęt sprzedałem z wyjątkiem 24-70/2,8 L II, pewno za wyskoko wyceniłem, więc obniże cenę o 1000 zł

    Czekam na a7r2, teraz ładują sie aku wypożyczonego na 3 dni a7 z 24-70/4 OSS.
    Oczywiście przeczytałem "wszystko" ale praktycznie jestem zupełnie zielony w systemie SONY.

    Przez te 3 dni chcę zobaczyć jak w moich dużych dłoniach będzie leżało body i co tak naprawdę znaczą pojęcia które znam tylko z opisów i zachwalań innych.

    Już widzę, że mój plecak i torba są za duże a płytka szybkozłączki statywu paradoksalnie za duża.

    Czeka mnie fajna zabawa i mam ndzieję, że czytając w przyszłym tygodniu będę nie tylko wiedział o czym czytam ale też rozumiał to co czytam.

    Dlaczego teraz.
    Przekonała mnie matryca, 5 osiowa stabilizacja w body, jakość obiektywów Zeiss.
    I różnica w rozwoju sprzętu Sony i Canon

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 25-06-2015 o 19:54
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #108
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    39

    Domyślnie Odp: Sony A7 czyli FF + bezlusterkowiec

    A ja miałem 5Dc, 5DII i skuszony rozmiarem i możliwością wygodnego używania manuali też zakupiłem A7.
    Jednak obrazek na wyższym ISO mi nie podchodził. W powiększeniu i to niekoniecznie 100% widać ciapki, które przy wyższym ISO (np. 3200) wyglądają fatalnie nawet w normalnym podglądzie zdjęcia na monitorze.

    Sprzedałem i mam 6D ale chętnie wróciłbym do A7. Przede wszystkim dla możliwości podpinania dobrych manuali...

    Nie testowałem A7R - podobno jest lepsza pod względem obrazka. A7RII może być już całkiem ok.

    No i czas zmienić stopkę
    Ostatnio edytowane przez Stafford ; 25-06-2015 o 21:41

  9. #109
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Sony A7 czyli FF + bezlusterkowiec

    DMF jest rewelacyjny, precyzyjnie widzisz jak i gdzie doostrzasz.

    Gdzie znaleźć taką małą stopkę ?

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #110
    Początki nałogu Awatar BartasPL
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    mazowieckie
    Wiek
    42
    Posty
    317

    Domyślnie Odp: Sony A7 czyli FF + bezlusterkowiec

    @jan pawlak - z niecierpliwością czekam na Twoje opinie, spostrzeżenia i porównania obu systemów
    dobrej zabawy!
    5DIII, EOS R, 15-35L IS RF, 24-70L II, 50L, 85L1.2 RF, 135A, 600EX-RT, 430EX III-RT, PRO-1, Eizo CG243W
    500px

Strona 11 z 28 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •