Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: Nikon d 610 - po liftingu

  1. #1
    Bywalec Awatar rostek andrzej
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Szczecin/Kraków
    Wiek
    50
    Posty
    218

    Domyślnie Nikon d 610 - po liftingu

    Nikon D610

    Jak nie będzie chlapał olejem, to nasz eos 6d jeszcze wyraźniej zostanie w tyle

  2. #2

    Domyślnie Odp: Nikon d 610 - po liftingu

    Teraz zostało czekać na 6D II, który będzie miał wykonaną obudowę z lepszego plastiku, tak jak 650D -> 700D

  3. #3
    Bywalec Awatar rostek andrzej
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Szczecin/Kraków
    Wiek
    50
    Posty
    218

    Domyślnie Odp: Nikon d 610 - po liftingu

    Dla mnie mogliby dorzucić choćby coś do fps, ale wydaje mi się że Canon uda iż nie widzi ruchu nikona i na następcę 6d przyjdzie jeszcze z 1,5 roku poczekać

    --- Kolejny post ---
    Ostatnio edytowane przez rostek andrzej ; 08-10-2013 o 22:29

  4. #4
    Początki nałogu Awatar Ligo
    Dołączył
    Jun 2012
    Miasto
    IL
    Posty
    337

    Domyślnie Odp: Nikon d 610 - po liftingu

    Obrazek dalej żółty?

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie Odp: Nikon d 610 - po liftingu

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Obrazek dalej żółty?
    To Nikon, więc po co pytasz?

  6. #6
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 974

    Domyślnie Odp: Nikon d 610 - po liftingu

    Cytat Zamieszczone przez rostek andrzej Zobacz posta
    Jak nie będzie chlapał olejem, to nasz eos 6d jeszcze wyraźniej zostanie w tyle
    serio?

    przypomnij mi jakas duza wtope konstrukcyjna Canona w ostatnich 10 latach?

    ja przypomne kilka w wykonaniu Nikona: olej D600, odlazace gumy D2/D300/itp., niedorobiony AF w D800...
    to tak z pamieci, bo jakby poszperal to by sie jeszcze niejedno znalazlo. wspomine tez o jakosci budzetowej serii
    D70/D80/D90/..., ktore po 2-3 latach uzywania mialy spora awaryjnosc. gdzie canonowskie dwucyfrowki sa nie do zajezdzenia...


    dla mnie D610 jest gwozdziem do trumny Nikona. juz wczesniej ta firma notowala baboki, ale ten model pokazal jak gleboko
    w d* maja uzytkownika. wypuszczaja ladne aparaty. w folderze. ale potem w uzytkowaniu albo cos im nie dolega, albo maja
    cos fabrycznie spartolone. dziekuje, postoje!

    co by nie mowic o Canonie, w specyfikacji moze wygladac biedniej, ale przynajmniej czlowiek ma gwarancje, ze to co ma dzialac
    bedzie dzialac i w sposob taki, w jaki tego sie oczekuje...


    bez fanboystwa, bo mnie sie pomysly Nikona podobaja i to sa korpusy atrakcyjne dla pasjonata fotografii. tylko ze jako amatora
    nie stac mnie na wyrzucanie ciezko zarobionych pieniedzy w bloto. te ostatnie korpusy Nikona dla entuzjastow zaliczaja jeden
    po drugim wpadki, a sam Nikon arogancko zlewa problemy uzytkownikow. i swoj blad konstrukcyjny naprawia przez...
    wprowadzenie nowego modelu...
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 09-10-2013 o 13:02
    www albo tez flickr

  7. #7
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie Odp: Nikon d 610 - po liftingu

    No cóż może nie ma co narzekać. W sumie dobrze że zauważyli i poprawili. Żeby tylko nie wyszły kolejne problemy.
    Canon też święty nie jest. Pamiętam jak próbowali zamieść pod dywan sprawę 1D mkIII - i w sumie z twarzą z tego nie wyszli. Zamiast kombinować można się było przyznać że jest błąd - wypuścić mkIIIn z poprawioną komorą lustra i przy okazji wymienić ten skandaliczny wyświetlacz.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Nikon d 610 - po liftingu

    jako znany malkontent poważnie o nim myślę, widać taką pewną bezkompromisowość w projekcie tego korpusu wizjer 100%, 6fps (akurat mi do niczego niepotrzebne ale jest), af przy f/8 niby drobiazgi ale układają się w pewną całość, jeśli dodać do tego ponoć doskonałą matrycę to niewątpliwie jest to jakaś opcja, z wad to niestety wymiana szklarni ale ja na FF potrzebuję tylko dwa szkła 16-35VR/4 i 70-200VR/4 i to jest pewna zaleta nawet pod względem wagi, druga wada to jednak żółtaczka - ja to niestety to widzę, muszę sobie ściągnąć od znajomka NEFy ze wspólnego pleneru i bardziej dogłębnie rozkminić ten temat.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  9. #9
    Bywalec Awatar rostek andrzej
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Szczecin/Kraków
    Wiek
    50
    Posty
    218

    Domyślnie Odp: Nikon d 610 - po liftingu

    Ja nie twierdzę że Canon notuje wtopy konstrukcyjne, ale jest jakby, bardziej wykastrowany względem Nikona. Jakby nie patrzeć widząc specyfikacje analogicznych aparatów, Nikon proponuje większą uniwersalność.

    I jak dla mnie, amatora, jeśli w d610 zostały poprawione niedoróby, to jest to ciekawsza opcja od 6d, którego jednak pewnie kupię, ze względu na szklarnie

  10. #10
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Nikon d 610 - po liftingu

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    serio?

    przypomnij mi jakas duza wtope konstrukcyjna Canona w ostatnich 10 latach?
    wpadające światło przez górny wyświetlacz w 5dIII. dla mnie tak samo uciążliwe jak olej widoczny na fotce wyciąganej 3x krzywymi...
    ebe ebe

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •