Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: Nikon d 610 - po liftingu

  1. #11

    Domyślnie Odp: Nikon d 610 - po liftingu

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    jako znany malkontent poważnie o nim myślę, widać taką pewną bezkompromisowość w projekcie tego korpusu wizjer 100%, 6fps (akurat mi do niczego niepotrzebne ale jest), af przy f/8 niby drobiazgi ale układają się w pewną całość, jeśli dodać do tego ponoć doskonałą matrycę to niewątpliwie jest to jakaś opcja, z wad to niestety wymiana szklarni ale ja na FF potrzebuję tylko dwa szkła 16-35VR/4 i 70-200VR/4 i to jest pewna zaleta nawet pod względem wagi, druga wada to jednak żółtaczka - ja to niestety to widzę, muszę sobie ściągnąć od znajomka NEFy ze wspólnego pleneru i bardziej dogłębnie rozkminić ten temat.
    Tylko pytanie ile bedzie kosztowalo D610 - teraz D600 kosztuje ok 6tys. - z tysiac....dwa roznicy bedzie?
    wizjer 100%, 6fps itp. czy tak super? - do tego dorzucmy ciegle wtopy Nikona z kolejnymi nowymi korpusami od pewnego czasu...
    Jak juz patrzysz na te doskonaly matryce to te same masz w Pentaxie,ale jeszcze lepiej oprogramowane....i do tego 3 lata gwarancji...a nie rok.
    ja czekam teraz na testy K-3 (wiem ze APS-C) ale przypuszczam ze lepszy wizjer bedzie niz w D610, do tego 8,3 kl/s, nie zdziwie sie ze AF takze bedzie lepszy do tego na przykład taka Sigma 18-35 F1.8 DC HSM A - i sporo kasy zostaje w kieszenie....ewentualnie poczekac do przyszelgo roku a FF od Pentaxa.

  2. #12
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 974

    Domyślnie Odp: Nikon d 610 - po liftingu

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta
    wpadające światło przez górny wyświetlacz w 5dIII. dla mnie tak samo uciążliwe jak olej widoczny na fotce wyciąganej 3x krzywymi...
    a na pewno mowimy o takiej samej skali i uciazliwosci zjawiska? w sensie, ze dotyczy takiego samego odsetka korpusow i jest rownie uciazliwe w pracy?

    plam na matrycy, naprawde, nie trzeba szukac, zeby znalezc. jak sie foci juz przy f/8 to te plamy widac wyraznie jesli aparat jest wynoszony na dwor.
    w kazdym aparacie. tylko jak tego jest mniej to troche latwiej doczyscic foty...
    www albo tez flickr

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: Nikon d 610 - po liftingu

    Cytat Zamieszczone przez Lucas1981r Zobacz posta
    Tylko pytanie ile bedzie kosztowalo D610
    Nikon D610 body - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD

  4. #14
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie Odp: Nikon d 610 - po liftingu

    Nieźle.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #15
    Uzależniony Awatar centur
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Pomorze
    Posty
    766

    Domyślnie Odp: Nikon d 610 - po liftingu

    w ciągu miesiąca-dwóch spadnie o tysiaka, przecież najpierw trzeba skasować narwanych frajerów
    http://www.obiektywni.pl/autorzy/aut...68-0-0-0-0.php
    http://www.canon-board.info/galerie-...karaiby-84676/
    Sprzęt: C650D+BG-E8, T17-50/2.8, C550EX dawniej: C20D, C300D, G3, S70-200/2.8, C50/1.4, T17-35/2.8-4.0, T90/2.8 macro...

  6. #16
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    EU
    Posty
    336

    Domyślnie Odp: Nikon d 610 - po liftingu

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    serio?

    przypomnij mi jakas duza wtope konstrukcyjna Canona w ostatnich 10 latach?
    AF w 1Dmk3, pomiar światła w 5Dmk3, 6 miesięcy poślizgu 1DX (o 200-400 nie wspominając), a także inne perełki typy brak podświetlenia punktu AF w trybie Spot w 5DMk3 i 1DX "łatany" w 1DX, brak korekcji EV trybie M+AutoISO.

    Faktem jest notomiast, że Canon ogólnie lepiej sobie radzi z poprawkami baboli od Nikona.
    Pozdrowienia,
    Paweł

    Zdjęcia

  7. #17
    Uzależniony Awatar centur
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Pomorze
    Posty
    766

    Domyślnie Odp: Nikon d 610 - po liftingu

    dodałbym do tego jeszcze problemy z AF z 5d2, krzywo montowane wyświetlacze w 20d, toksyczna guma w 650d itd...
    http://www.obiektywni.pl/autorzy/aut...68-0-0-0-0.php
    http://www.canon-board.info/galerie-...karaiby-84676/
    Sprzęt: C650D+BG-E8, T17-50/2.8, C550EX dawniej: C20D, C300D, G3, S70-200/2.8, C50/1.4, T17-35/2.8-4.0, T90/2.8 macro...

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Nikon d 610 - po liftingu

    nie śledzę cen ale kosztuje podobnie do 6D, "a megapixeli więcej" jak to mawiają u mnie na wsi - żeby nie wspomnieć o innych aspektach takich jak 100% w wizjerze, af przy f8, 6kl/s i nie ma dodatków typu gps, wifi czy bezpośredni upload fotek na facebooka , a to też zaleta z mojego punktu widzenia bo nie lubię płacić za coś czego nie będę używał
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  9. #19
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie Odp: Nikon d 610 - po liftingu

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    ..... i nie ma dodatków typu gps, wifi czy bezpośredni upload fotek na facebooka , a to też zaleta z mojego punktu widzenia bo nie lubię płacić za coś czego nie będę używał
    Ale pewnikiem duża zaleta przy sprzedaży bo teraz jak coś nie ma wifi i bezpośredniego połączenia z fejsem to jest do niczego ... .
    Ostatnio kupiłem bluray'a i czego toto nie ma, dziwne że kawy nie parzy - dobrze że kieszeń na płyty przewidzieli .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #20
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Nikon d 610 - po liftingu

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    a na pewno mowimy o takiej samej skali i uciazliwosci zjawiska?
    jak dla mnie to i to jest wadą konstrukcyjną. w przypadku canona wada jednak okazała się łatwo naprawialna, w przypadku nikona już nie.

    a co do skali zjawiska - ani ja, ani Ty nie jesteśmy w stanie określić realnego odsetka wadliwych sztuk względem poprawnych. no chyba że robiłeś badania oparte na rzetelnej metodologii, a nie generalizowałeś w oparciu o swoje doświadczenia.
    ebe ebe

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •