Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39

Wątek: Pentax K3

  1. #31
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Bytom
    Posty
    37

    Domyślnie Odp: Pentax K3

    kiedyś popełniłem ten błąd i kupiłem pentaxa. Było to jeszcze za czasów k10d/k20d. Używałem go, a raczej próbowałem używać z fa43 1.9. To była jakaś masakra... AF tam kompletnie nie funkcjonował. Raz ff, raz bf. Do tego jeszcze to seksowne bzyczenie. Serwis stwierdził ze z af wszystko ok, także nie pozostało mi nic innego jak pozbyć się wszystkiego z Pentaxa. Sprzedałem i kupiłem 40d + 85...i odetchnąłem z ulgą.
    Pozdrawiam
    Marcin Langner
    8 pkt Regulaminu forum

  2. #32

    Domyślnie Odp: Pentax K3

    Cytat Zamieszczone przez marcin_foto Zobacz posta
    kiedyś popełniłem ten błąd i kupiłem pentaxa. Było to jeszcze za czasów k10d/k20d. Używałem go, a raczej próbowałem używać z fa43 1.9. To była jakaś masakra... AF tam kompletnie nie funkcjonował. Raz ff, raz bf. Do tego jeszcze to seksowne bzyczenie. Serwis stwierdził ze z af wszystko ok, także nie pozostało mi nic innego jak pozbyć się wszystkiego z Pentaxa. Sprzedałem i kupiłem 40d + 85...i odetchnąłem z ulgą.
    K10 i K20 to już dość wiekowe modele, wątek jest o K-3 zdaje się . Z tego co napisałeś można wysnuć wniosek równie dobry, jak porównując stary samochód sprzed 10-15 laty do nowego... W starym nie było ABS, poduszek powietrznych i innych bajerów .

    Miałem w swoim życiu K100D Super, potem Canonów kilka, począwszy od 500D, 60D, 7D, sporo szkieł do nich, po czym wróciłem do Pentaxa, najpierw K-5 v. pierwsza, teraz mam K-3. Na razie szklarnia nie jest rozbudowana, ale spokojnie, do lata coś uzupełnię.

    Jeżeli chodzi o opinię, to w K-3 jest dobry balans bieli (automatyczny), dużą szybkość pracy migawki, dwa gniazda na karty pamięci, możliwość pracy via wifi..(z kartą eye-fi np.). To tylko niektóre z nich, nie będę tu robił reklamy, aparat sam się obroni .

    Pozdrawiam Świątecznie :


    Sycamor

  3. #33
    Pełne uzależnienie Awatar zysk
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1 121

    Domyślnie Odp: Pentax K3

    Cytat Zamieszczone przez marcin_foto Zobacz posta
    kiedyś popełniłem ten błąd i kupiłem pentaxa. Było to jeszcze za czasów k10d/k20d. Używałem go, a raczej próbowałem używać z fa43 1.9. To była jakaś masakra.
    -nie napisałeś jaki to był Pentax !
    -ocena body przez pryzmat 1 obiektywu-żenada
    -używałem z Pentaxem K100D i K-5 co najmniej 20 obiektywów od tanich po drogie
    -zrobiłem sporo dobrych fotek tanimi obiektywami i słabych dobrymi ............
    -gloryfikowanie SR w body to czysta przesada
    -podnoszenie w nieskończoność kompatybilności obiektywów z mocowaniem PK jako nadzwyczajną zaletę ,to bzdura,
    dzisiejsze fotografowanie użytkowe wymaga sprawnego AF.Pod koniec użytkowania K-5 wyprzedałem manualne obiektywy,
    jako niezdatne do fotografowania :sportowego,street czy reportaż.
    -możliwości matrycy Pentax'a-no bez przesadybecne zaawansowane software wyciągnie poprawną fotkę z prawie każdego błota
    btw
    nie powiem złego słowa na Pentaxa.
    "http://www.canon-board.info/galerie-uzytkownikow-15/zysk-auto-moto-speed-i-inne-95489/"]galeria na CB[/URL]
    7D2/10-640/2,8-5,6+YN568EXII

  4. #34

    Domyślnie Odp: Pentax K3

    No chyba napisał

    K10D / K20D

    S.

  5. #35
    Awatar wuzet
    Dołączył
    Mar 2011
    Miasto
    New York
    Posty
    12

    Domyślnie Odp: Pentax K3

    Szczęśliwego Nowego Jorku !! ;-)
    K-3 + FA 31 Ltd.

  6. #36
    Awatar wuzet
    Dołączył
    Mar 2011
    Miasto
    New York
    Posty
    12

    Domyślnie Odp: Pentax K3

    Jak to dobrze mieć uszczelniony sprzęt





  7. #37

    Domyślnie Odp: Pentax K3

    No i chyba pokazala sie Sigma 18-35 F1.8 na bagnet Pentaxa
    -> ??? ??? 2014 ? SIGMA 18-35mm F1.8 DC HSM Art with PENTAX K-3 - ??????
    -> Photoble Uploader for PENTAX

  8. #38
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 971

    Domyślnie Odp: Pentax K3

    Cytat Zamieszczone przez wuzet Zobacz posta
    Jak to dobrze mieć uszczelniony sprzęt
    nieuszczelnionym tez robilem w takich warunkach, nie raz nie dwa. i zyje.

    de facto, to nieuszczelniane Canony bardzo regularnie wyprowadzam na poranne 5C i 95-100% wilgotnosci. regularnie w znaczeniu: co najmniej 3-4 razy w miesiacu, od jakichs 10 lat.
    www albo tez flickr

  9. #39
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie Odp: Pentax K3

    To miałeś dużo szczęścia, mnie go w którymś momencie zabrakło.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •