Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 39

Wątek: Pentax K3

  1. #21

    Domyślnie Odp: Pentax K3

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ja póki co nie mam żadnych.
    Jeśli przyszedłeś tu nawracać to kiepsko trafiłeś bo ja w większości robię zdjęcia Nokią .
    Mowisz ze nia masz napisales -> "No i na wysokich iso nie jest już tak różowo" - dlatego zapytalem.
    I nie mam zamiaru nawracac..ja w wiekszosci robie iphonem

  2. #22
    Awatar wuzet
    Dołączył
    Mar 2011
    Miasto
    New York
    Posty
    12

    Domyślnie Odp: Pentax K3

    Mam od blisko miesiąca. Jest ok.
    Dzisiaj zrobiłem z nim kolejny spacer i kilkoma obiektywami


    DA 15 Ltd.


    FA 31 Ltd.


    K50/1.2


    DFA 100/2.8 macro


  3. #23
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Wwa
    Wiek
    53
    Posty
    449

    Domyślnie Odp: Pentax K3

    Ładnie to wygląda. Niestety drogie są te Limitedy.
    5D 50/1.8 STM + 100/2.8 L IS USM

  4. #24

    Domyślnie Odp: Pentax K3

    Cytat Zamieszczone przez Kwapiszon Zobacz posta
    Ładnie to wygląda. Niestety drogie są te Limitedy.
    Drogie? a eLki sa tanie??

    Pentax FA 31 mm f/1.8 Limited - cena: 4 969
    Canon EF 35 mm f/1.4L USM - cena: 5 490

    Pentax DA 15 mm f/4 ED AL Limited - cena: 2 649
    Canon EF 14 mm f/2.8 L II USM - cena: 8 880

    Pentax D FA 100 mm f/2,8 Macro WR - cena: 2 299
    Canon EF 100 mm f/2.8L Macro IS USM - cena: 3 399

    Cenowo nie odbiegaja od eLek - a zostaja jeszcze do tego promocje jakie czesto ostatnio RICOH puszcza, np. tu -> Digital Cameras by RICOH IMAGING

  5. #25

    Domyślnie Odp: Pentax K3

    L są droższe bo są lepsze, jaśniejsze, IS jest znacznie efektywniejszy niż SR. W Canonie jest teraz Cashback, i to w Polsce, a promocja Ricoh za wielką wodą...
    W Ltdach podoba mi się kompaktowy rozmiar, wysoka jakość materiałów, design. Ale nie jestem kolejkcjonerem, wole robić zdjęcia a do tego służy Canon.

    Poza tym Pentaxa DA 15 mm f/4 ED AL Limited to powinieneś porównywać do Canona 35mm f/2, a ten kosztuje jakieś 800zł, więc 6x taniej, a jakośc fot taka sama...
    Pentax DA15mm f/4 ED AL Limited do Canon EF 14 mm f/2.8 L II USM??? czarna przepaść. Nie każdy pentaksowy prajm możesz porównywać do L... za wysokie progi

    Pentax w tej chwili robi rewelacyjne puszki i to trzeba mu oddać, natomiast szklarnia niczego nie urywa, także nie ma się co cenami szkieł podniecać.

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar zysk
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1 121

    Domyślnie Odp: Pentax K3

    Z kolegą wuzet znamy się z forum pentaxa(polskiego).Kolega wuzet robi fajne fotkiomysłowe i ciekawe.wuzet wydusi nawet ze słabego sprzętu doooobrą fotkę.

    Janek555napisał:
    Pentax w tej chwili robi rewelacyjne puszki i to trzeba mu oddać, natomiast szklarnia niczego nie urywa
    To prawda od początku, czyli od K100 D
    IMHO:
    Właśnie: ani body ani szkło nie dominuje w systemie.
    tylko:TANDEM (body + szkło)
    w Pentax K-5 moim ulubionym zestawem było :B+ Sigma 10-20/3,5,reszta bez wskazania
    w Canon:ulubione zarówno ciemny 24-105/4, jak i 100-400L
    Jeśli mowa o K-3 jako topowym ,to trzeba go porównywać też z wyższymi modelami Canona.
    Mógłbym takie porównanie,recenzję amatorską zrobić -tylko:
    dajcie mi te aparaty ,

    pewnie nie dadzą
    "http://www.canon-board.info/galerie-uzytkownikow-15/zysk-auto-moto-speed-i-inne-95489/"]galeria na CB[/URL]
    7D2/10-640/2,8-5,6+YN568EXII

  7. #27

    Domyślnie Odp: Pentax K3

    Cytat Zamieszczone przez Janek555 Zobacz posta
    W Ltdach podoba mi się kompaktowy rozmiar, wysoka jakość materiałów, design. Ale nie jestem kolejkcjonerem, wole robić zdjęcia a do tego służy Canon.
    Jakbym lubił kolekcjonować armaty, to bym się do wojska zapisał,
    jak Canon zrobi szkło wielkości, wadze i jakości wykonania Pentaxowych Ltd-ów i do tego będzie jaśniejsze, to będziesz możesz napisać, że są lepsze,
    na razie to są po prostu inne..

  8. #28

    Domyślnie Odp: Pentax K3

    Cytat Zamieszczone przez Janek555 Zobacz posta
    L są droższe bo są lepsze, jaśniejsze, IS jest znacznie efektywniejszy niż SR. W Canonie jest teraz Cashback, i to w Polsce, a promocja Ricoh za wielką wodą...
    W Ltdach podoba mi się kompaktowy rozmiar, wysoka jakość materiałów, design. Ale nie jestem kolejkcjonerem, wole robić zdjęcia a do tego służy Canon.

    Poza tym Pentaxa DA 15 mm f/4 ED AL Limited to powinieneś porównywać do Canona 35mm f/2, a ten kosztuje jakieś 800zł, więc 6x taniej, a jakośc fot taka sama...
    Pentax DA15mm f/4 ED AL Limited do Canon EF 14 mm f/2.8 L II USM??? czarna przepaść. Nie każdy pentaksowy prajm możesz porównywać do L... za wysokie progi

    Pentax w tej chwili robi rewelacyjne puszki i to trzeba mu oddać, natomiast szklarnia niczego nie urywa, także nie ma się co cenami szkieł podniecać.

    Bhuahha

    W Polsce takze nie raz jest w Pentaxie Cashback - a w niemczech prawie caly czas
    No tak do zdjec tylko Canon sluzy widac ze nigdy nie miales w rece Pentaxa ani zadnego szkla czy * czy Limited Edition
    Opinie na temat systemow wole sluchac od ludzi ktorzy przeszli przez wszystkie system, np.Benjamin Kanarek - ktory bardzo chwali Pentaxa i jego szkla
    Lista jego szkiel ktore uzywal do sesji zdjeciowych:
    - My All Time Favorite Lenses | Benjamin Kanarek Blog
    widze wlasnie jak nie da sie robic zdjec tymi szklami:
    - Pentax FA 31mm f/1.8 Limited:
    -> Flickr
    -> pixel-peeper
    - PENTAX-FA 43mm f1:1.9 Limited:
    -> Flickr
    -> pixel-peeper
    - Pentax FA 77mm f/1.8 Limited:
    -> Flickr
    -> pixel-peeper

    Jak mozna porownywac obiektyw 15mm do 35mm?

    Masz racje "szklarnia nie urywa" rąk - bo jest lzejsza i wazne ze sie nie rozpada

  9. #29
    Coś już napisał Awatar Boober
    Dołączył
    Sep 2013
    Miasto
    Cork
    Wiek
    46
    Posty
    52

    Domyślnie Pentax K3

    Cytat Zamieszczone przez Janek555 Zobacz posta
    L są droższe bo są lepsze, jaśniejsze, IS jest znacznie efektywniejszy niż SR. W Canonie jest teraz Cashback, i to w Polsce, a promocja Ricoh za wielką wodą...
    W Ltdach podoba mi się kompaktowy rozmiar, wysoka jakość materiałów, design. Ale nie jestem kolejkcjonerem, wole robić zdjęcia a do tego służy Canon.

    Poza tym Pentaxa DA 15 mm f/4 ED AL Limited to powinieneś porównywać do Canona 35mm f/2, a ten kosztuje jakieś 800zł, więc 6x taniej, a jakośc fot taka sama...
    Pentax DA15mm f/4 ED AL Limited do Canon EF 14 mm f/2.8 L II USM??? czarna przepaść. Nie każdy pentaksowy prajm możesz porównywać do L... za wysokie progi

    Pentax w tej chwili robi rewelacyjne puszki i to trzeba mu oddać, natomiast szklarnia niczego nie urywa, także nie ma się co cenami szkieł podniecać.
    Łomatko, jaka głupota. Miałeś kiedyś przypięty limited Pentaxa do jakiegoś korpusu i faktycznie robiłeś nim zdjęcia czy zgadujesz ze L to za wysokie progi? Mam jedną eLkę. Ona tez niczego nie urywa. Bo może łapę. Bo ciężka. Nie przesadzaj.
    sześćde

  10. #30
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie Odp: Pentax K3

    Panowie kolega się specjalnie tu zarejestrował żeby zabłysnąć . Bardzo proszę potraktować z należytym dystansem .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •