Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39

Wątek: Pentax K3

  1. #11
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Wwa
    Wiek
    53
    Posty
    449

    Domyślnie Odp: Pentax K3

    Cytat Zamieszczone przez zysk Zobacz posta
    -K-5 miałem 3 lata,to świetny ,mocny aparat,złego słowa nie powiem,
    ale obecny 5D Mark III bije go o 2 głowy
    Zapewne masz rację ale ceną też go bije o 3 głowy

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    w czerwieniach robi się dziwna jednolita ciapa gdzie w innych aparatach są jeszcze szczegóły
    Też zwróciłem na to uwagę.
    5D 50/1.8 STM + 100/2.8 L IS USM

  2. #12
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie Odp: Pentax K3

    Cytat Zamieszczone przez Kwapiszon Zobacz posta

    Też zwróciłem na to uwagę.
    Mój kolega zwrócił na to uwagę jak oglądał zdjęcia z jakiejś ciemnej knajpy gdzie były wzorzyste czerwone obrusy na stołach.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #13

    Domyślnie Odp: Pentax K3

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    No i na wysokich iso nie jest już tak różowo, do tego w czerwieniach robi się dziwna jednolita ciapa gdzie w innych aparatach są jeszcze szczegóły. Mój znajomy też na fali entuzjastycznych opisów w necie kupił K5, a teraz się rozgląda za zmianą - przy czym tak naprawdę to najistotniejszym czynnikiem jest wspomniana tu optyka (szczególnie używana), a nie jakieś onanizowanie się co widać a czego nie na 100% powiększeniu.
    Ja mam odwrotnie: "na fali entuzjastycznych opisów" dotyczących Sigmy 18-35mm 1,8, która ma wyjść za jakieś 2 miesiące z mocowaniem pod Pentaksa rozglądam się trochę za zmianą na używany k-5. Szkło zbiera póki co same pozytywne opinie i recenzje (np. "wzorcowy" na fotopolis), a stabilizacja matrycy Pentaksów kusi dodatkowo. Dodatkowo czas oczekiwania na ww. Sigmę może w końcu spowodować k-5II lub k-3.
    Ostatnio edytowane przez Iwo ; 05-11-2013 o 20:58

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar zysk
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1 121

    Domyślnie Odp: Pentax K3

    Cytat Zamieszczone przez Iwo84 Zobacz posta
    stabilizacja matrycy Pentaksów kusi dodatkowo.
    95 % fotek zrobisz z czasami ,gdzie stabilizacja nie będzie potrzebna.I nie mów ,że te 5 procent to sprawa życia lub śmierci .
    btw
    zakup body przez pryzmat zamiaru zakupu jednego obiektywu :Sigma 18-35mm 1,8 ......................
    "http://www.canon-board.info/galerie-uzytkownikow-15/zysk-auto-moto-speed-i-inne-95489/"]galeria na CB[/URL]
    7D2/10-640/2,8-5,6+YN568EXII

  5. #15

    Domyślnie Odp: Pentax K3

    Cytat Zamieszczone przez zysk Zobacz posta
    95 % fotek zrobisz z czasami ,gdzie stabilizacja nie będzie potrzebna.I nie mów ,że te 5 procent to sprawa życia lub śmierci .
    Widzę, że lepiej ode mnie wiesz co, czym i jak fotografuję. Ciekawe, bo wydawało mi się że przydaje mi się częściej.
    Cytat Zamieszczone przez zysk Zobacz posta
    zakup body przez pryzmat zamiaru zakupu jednego obiektywu :Sigma 18-35mm 1,8 ......................
    Podoba mi się jakość wykonania, optyka, światło i cena, a zakres ogniskowych wystarczy do 95 % fotek i filmików, jakie najczęściej robię. Test na fotopolis
    Wiem, że większość kupuje najlepsze body na jakie kogoś stać, a potem dopiero myśli o szklarni. Ja wolę wybrać najpierw dobre szkło a potem myśleć o body.
    BTW test na dpreview (link) i fajna recenzja TheCameraStoreTV na youtube.
    Ostatnio edytowane przez Iwo ; 06-11-2013 o 18:50

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar zysk
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1 121

    Domyślnie Odp: Pentax K3

    Cytat Zamieszczone przez Iwo84 Zobacz posta
    Podoba mi się jakość wykonania, optyka, światło i cena, a zakres ogniskowych wystarczy do 95 % fotek i filmików, jakie najczęściej robię
    Powyższe powinieneś powiedzieć po choćby krótkotrwałym użytkowaniu,a nie przed.Najpierw kup,pofotografuj ,następnie opisz.Testy ,zainteresowani znajda sobie sami ,bez podpowiedzi.
    btw
    Pentax K-5 to jest bardzo dobry aparat w klasie APS-C więc K-3 może być tylko lepszy.Kup nie zwlekaj
    "http://www.canon-board.info/galerie-uzytkownikow-15/zysk-auto-moto-speed-i-inne-95489/"]galeria na CB[/URL]
    7D2/10-640/2,8-5,6+YN568EXII

  7. #17

    Domyślnie Odp: Pentax K3 i Sigma 18-35 1,8 oto jest pytanie

    Cytat Zamieszczone przez zysk Zobacz posta
    Powyższe powinieneś powiedzieć po choćby krótkotrwałym użytkowaniu,a nie przed.Najpierw kup,pofotografuj ,następnie opisz.Testy ,zainteresowani znajda sobie sami ,bez podpowiedzi.
    Póki nie wyszła pod P posiłkuję się testami z sieci i recenzjami użytkowników N i C, aczkolwiek spróbuję niebawem pod te wersje chociaż wstępnie sam się z nią zapoznać.
    Cytat Zamieszczone przez zysk Zobacz posta
    Pentax K-5 to jest bardzo dobry aparat w klasie APS-C więc K-3 może być tylko lepszy.Kup nie zwlekaj
    Zamierzam, choć k-5 miałem przyjemność poznać i nawet zastanawiam się czy do Sigmy nie kupić go na start właśnie, aczkolwiek jeszcze waham się czy nie zostać w starym systemie.
    Ostatnio edytowane przez Iwo ; 06-11-2013 o 21:13

  8. #18
    Coś już napisał Awatar Boober
    Dołączył
    Sep 2013
    Miasto
    Cork
    Wiek
    46
    Posty
    52

    Domyślnie Odp: Pentax K3

    Cytat Zamieszczone przez zysk Zobacz posta
    Pentax K-5 to jest bardzo dobry aparat w klasie APS-C więc K-3 może być tylko lepszy.Kup nie zwlekaj
    Nie tylko w tej klasie.
    sześćde

  9. #19

    Domyślnie Odp: Pentax K3

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    No i na wysokich iso nie jest już tak różowo, do tego w czerwieniach robi się dziwna jednolita ciapa gdzie w innych aparatach są jeszcze szczegóły.
    a jaki masz problemy z ISO?
    co do czerwieni - > JPG z puszki na domyslnych ustawieniach
    Wywołaj sobie DNG

    Dodatkowo znajac zycie...sporo się poprawi po pierwszych poprawkach firmware jak zwykle :smile:
    Ostatnio edytowane przez Lucas1981r ; 07-11-2013 o 18:44

  10. #20
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie Odp: Pentax K3

    Cytat Zamieszczone przez Lucas1981r Zobacz posta
    a jaki masz problemy z ISO?
    Ja póki co nie mam żadnych.
    Jeśli przyszedłeś tu nawracać to kiepsko trafiłeś bo ja w większości robię zdjęcia Nokią .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •