Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Monitory; krótka sonda?

  1. #1

    Domyślnie Monitory; krótka sonda?

    Zakupy czas zacząć. Nadszedł czas na monitor i tu zagwozdka. Na każdy z monitorów można znaleźć zarówno pozytywne jak i negatywne opinie. Tak więc po kilkudniowej lekturze mojej wiedzy w temacie "monitor" zapewne przybyło lecz do decyzji daleka droga. Powiem więcej, z każda przeczytaną opinią coraz dalej od celu. Z tego też powodu zwracam się do forumowiczów z prośbą, aby każdy zamieścił krótką informację o użytkowanym przez siebie monitorze wg poniższego formatu

    1. marka
    2. model
    3. dlaczego jestem z niego (nie)zadowolony

  2. #2
    Początki nałogu Awatar maciek12ss
    Dołączył
    Aug 2012
    Wiek
    39
    Posty
    492

    Domyślnie Odp: Monitory; krótka sonda?

    MVA.PL • Zobacz wątek - Lista polecanych monitorów do fotografii i grafiki do koloru do wyboru prędzej czy później i tak trafisz pewnie na ten wątek o ile już nie trafiłeś . Sam nie mam doświadczenia ale większość forumowiczów doradzi Ci własnie EIZO
    6D, C16-35L II, C50 1.8II, C85 1.8, S70-300 APO DG MACRO, 600D+kit, 2X YN568EXII, 3X YN622C, jupiter 21m (200mm f4), helios 44m-5(58mm f2)

  3. #3

    Domyślnie Odp: Monitory; krótka sonda?

    Cytat Zamieszczone przez maciek12ss Zobacz posta
    MVA.PL • Zobacz wątek - Lista polecanych monitorów do fotografii i grafiki do koloru do wyboru prędzej czy później i tak trafisz pewnie na ten wątek o ile już nie trafiłeś . Sam nie mam doświadczenia ale większość forumowiczów doradzi Ci własnie EIZO
    Od tego zaczynałem!

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Monitory; krótka sonda?

    jeśli nie żyjesz z fotografii to kup zwykły tv 30"samsunga i będziesz zadowolony
    ja mam kolejny monitor,tym razem dell i wszystko ok
    wcześniej był philips a jeszcze wcześniej lg

  5. #5
    Bywalec Awatar fancik
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    warszawa
    Posty
    214

    Domyślnie Odp: Monitory; krótka sonda?

    Cytat Zamieszczone przez jaroz Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez maciek12ss Zobacz posta
    MVA.PL • Zobacz wątek - Lista polecanych monitorów do fotografii i grafiki do koloru do wyboru prędzej czy później i tak trafisz pewnie na ten wątek o ile już nie trafiłeś . Sam nie mam doświadczenia ale większość forumowiczów doradzi Ci własnie EIZO
    Od tego zaczynałem!
    Mam monitor Eizo i takie samo zdanie, więc nie ma się co rozpisywać...
    Ostatnio edytowane przez fancik ; 07-10-2013 o 19:50
    Myśl i oceniaj sprawiedliwie....
    Canon 50 D/ 15-85/3.5-5.6......50/1.8 STM...Tamron 70-300VC USD i trochę różnych dodatków,które czasem się przydają.

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2010
    Miasto
    Legionowo
    Posty
    467

    Domyślnie Odp: Monitory; krótka sonda?

    a ja ma nec-a i też polecę
    Regulamin pkt 8.

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie Odp: Monitory; krótka sonda?

    Ja używam nec-a SpectraView Reference 241 i jestem z niego bardzo zadowolony.

  8. #8

    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Ostrzeszów
    Posty
    2

    Domyślnie Odp: Monitory; krótka sonda?

    Polecam iiyama ProLite XB2380HS dla amatora starczy i dobra cena ;-)

  9. #9
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    31

    Domyślnie Odp: Monitory; krótka sonda?

    Jak zawsze wszystko zależy od ceny ale nie tylko. Osobiście używam Spectraview Reference 241 ale przez to, że oferuję usługi z zakresu color management miałem do czynienia z kilkoma różnymi monitorami. Ostatnio kalibrowałem Eizo Foris (segment dla graczy ale klientowi się wydawało, że jak Eizo to będzie nie wiadomo co) i rezultaty marne. Tylko zielony trzyma jako tako kolor a niebieski i czerwony strasznie rozjechany do tego delta E na kilku kolorach dochodziła do 6. Następnego dnia kalibrowałem Dell U2412M i był o niebo lepszy. Krzywe kolorów bez większych odchyłek i delta E w granicach rozsądku. Tego Della kalibrowałem już kilka razy i zadziwiająco trzyma kolor. Więc marką nie ma się co sugerować. Oczywiście Eizo CE albo Nec SV są maszynami specjalistycznymi i nie ma się co dziwić, że mają super osiągi ale i w przedziale konsumenckim można coś znaleźć.

  10. #10
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    73

    Domyślnie Odp: Monitory; krótka sonda?

    Mam dwie sztuki HP - LP2475W i HP ZR24W, oba bardzo fajne, LP lepszy - ma szerszy gamut kolorów niż ZR (oba na IPS, ale z tego co pamiętam LP ma H - IPS a ZR S - IPS) oraz znacznie więcej złączy, poza tym bardzo podobne. Lubię prosty design obu. Bracia DELL U2410. Z wiedzy zawodowej nie polecam 27" HP, katastrofa. Następca, ZR2440W ma diodowe podświetlanie, w sumie też nie ma z nim za wiele problemów.
    Na allegro można jeszcze trafić i jeden i drugi z gwarancją sprzedawcy - poleasingowe.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •