Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy ... 678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 91

Wątek: 70-200 f/2.8 Jaki wybrać Canon, Sigma ?

  1. #71
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    945

    Domyślnie Odp: 70-200 f/2.8 Jaki wybrać Canon, Sigma ?

    Cytat Zamieszczone przez Mohinder Zobacz posta
    W takich warunkach koncertowych pstrykasz z krótkimi czasami, na przykład 1/600s. W takim przypadku stabilizacja powinna być nawet wyłączona.
    A jak to wymyśliłeś? To jest oczywista nieprawda!
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  2. #72
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: 70-200 f/2.8 Jaki wybrać Canon, Sigma ?

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    A jak to wymyśliłeś? To jest oczywista nieprawda!
    Dokładnie to jakiś nonsens.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #73

    Domyślnie Odp: 70-200 f/2.8 Jaki wybrać Canon, Sigma ?

    Może chodziło o duże, plenerowe "telewizyjne" koncerty, gdzie jest mnóstwo mocnego oświetlenia, może wtedy czas 1/600 się sprawdza.

  4. #74
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    945

    Domyślnie Odp: 70-200 f/2.8 Jaki wybrać Canon, Sigma ?

    Cytat Zamieszczone przez ilona Zobacz posta
    Może chodziło o duże, plenerowe "telewizyjne" koncerty, gdzie jest mnóstwo mocnego oświetlenia, może wtedy czas 1/600 się sprawdza.
    Ale to nie ma znaczenia. Przy fotografowaniu z ręki, bez względu na czas ekspozycji, stabilizacja zawsze powinna być włączona.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  5. #75
    Początki nałogu Awatar RadOs41
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Radom
    Wiek
    57
    Posty
    350

    Domyślnie Odp: 70-200 f/2.8 Jaki wybrać Canon, Sigma ?

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Dokładnie to jakiś nonsens.
    Może i nonsens. Natomiast ja także kiedyś czytałem, że przy krótkich czasach naświetlania, stabilizacja powinna być wyłączona, bo jej działanie "spowalnia" pracę AF. Czy to prawda czy nie, nie wiem i jak duże jest to spowolnienie. Używając ogniskowej np. 400 mm i czasów ok. 1/1250 - 1/2000 sek. nie używam stabilizacji.
    Ostatnio edytowane przez RadOs41 ; 08-05-2020 o 09:20
    Trochę gratów i nieco innych szpargałów...

  6. #76
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    945

    Domyślnie Odp: 70-200 f/2.8 Jaki wybrać Canon, Sigma ?

    Cytat Zamieszczone przez RadOs41 Zobacz posta
    Może i nonsens. Natomiast ja także kiedyś czytałem, że przy krótkich czasach naświetlania, stabilizacja powinna być wyłączona, bo jej działanie "spowalnia" pracę AF. Czy to prawda czy nie, nie wiem i jak duże jest to spowolnienie. Używając ogniskowej np. 400 mm i czasów ok. 1/1250 - 1/2000 sek. nie używam stabilizacji.
    Nie może, na pewno! Zacznij używać a zobaczysz, że ostre zdjęcia staną się jeszcze ostrzejsze. Nigdy nie słyszałem, żeby stabilizacja spowalniała AF, ani nigdy nie zauważyłem żeby AF był wolniejszy z tego powodu. Canon nigdzie nie rekomenduje wyłączania stabilizacji przy krótkich czasach. Jedynym przypadkiem, przy którym producenci zalecają wyłączenie stabilizacji, jest fotografowanie ze statywu na długich czasach naświetlania.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  7. #77
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: 70-200 f/2.8 Jaki wybrać Canon, Sigma ?

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    Ale to nie ma znaczenia. Przy fotografowaniu z ręki, bez względu na czas ekspozycji, stabilizacja zawsze powinna być włączona.
    A to dlaczego ? Będą widoczne różnice na zdjęciu 1/600 IS On i IS Off ?

  8. #78
    Początki nałogu Awatar RadOs41
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Radom
    Wiek
    57
    Posty
    350

    Domyślnie Odp: 70-200 f/2.8 Jaki wybrać Canon, Sigma ?

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    ... Zacznij używać a zobaczysz, że ostre zdjęcia staną się jeszcze ostrzejsze...
    Cześć solti

    czy mógłbyś mi wytłumaczyć, najlepiej na jakimś przykładzie, w jaki sposób włączona stabilizacja wpływa na zwiększenie ostrości zdjęcia wykonanego z czasem np. 1/2000 sek. Dzięki.
    Ostatnio edytowane przez RadOs41 ; 08-05-2020 o 19:19
    Trochę gratów i nieco innych szpargałów...

  9. #79
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    945

    Domyślnie Odp: 70-200 f/2.8 Jaki wybrać Canon, Sigma ?

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    A to dlaczego ? Będą widoczne różnice na zdjęciu 1/600 IS On i IS Off ?
    Bo przy 1/600 da się zdjęcie poruszyć. Im dłuższa ogniskowa, tym bardziej to widać. Bez IS, na 100% cropie będzie widać lekkie mydełko, ale dla większości jakość będzie wystarczająco akceptowalna. Jednak z włączonym IS będzie zauważalnie ostrzej. Skoro może być lepiej, mamy IS, to dlaczego z tego nie korzystać? Jeśli nie robię ze statywu, to IS nie wyłączam nigdy.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  10. #80
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: 70-200 f/2.8 Jaki wybrać Canon, Sigma ?

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    Bo przy 1/600 da się zdjęcie poruszyć. Im dłuższa ogniskowa, tym bardziej to widać. Bez IS, na 100% cropie będzie widać lekkie mydełko, ale dla większości jakość będzie wystarczająco akceptowalna. Jednak z włączonym IS będzie zauważalnie ostrzej. Skoro może być lepiej, mamy IS, to dlaczego z tego nie korzystać? Jeśli nie robię ze statywu, to IS nie wyłączam nigdy.
    Nie będzie widać różnicy przy takich czasach. Można używać stabilizacji jak ci się ręce trzęsą ale dla "normalnego" użytkownika używanie stabilizacji przy takim czasie i ogniskowej powiedzmy 200mm jest niepotrzebne.

Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy ... 678910 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •