Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36

Wątek: Wybór pierwszej lampy błyskowej

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Wybór pierwszej lampy błyskowej

    Dlaczego,skoro ta 600ex-rt ma wbudowany odbiornik, to musiał bym jeszcze dodatkowy dokładać,bo tego za bardzo nie rozumiem?nie wystarczy coś na aparacie?
    Poprawka: doczytałem, ten sposób o którym pisałem nie zadziała.
    Tak, wystarczy coś na aparacie, i to coś nazywa się "Yongnuo ST-E3-RT" (i nie jest tanie).


    Tylko pytanie,czy możliwe jest,biorąc pod uwagę yn600ex-rt i C450D że (zupełnie teoretycznie,pomijają to czy to ma jakikolwiek sens) np. zewnętrzną stawiam gdzieś z boku lub naprzeciwko aparatu, i błyskam z wbudowanie która przez fotocelę wyzwala zewnętrzną?
    Błysk lampy wbudowanej będzie widoczny na zdjęciu, prawdopodobnie nawet jeśli odbijesz jej błysk w bok lub w górę. Lampa wbudowana błyśnie dość mocno, bo w Twoim aparacie może pracować tylko jako "automatyczna" tzn. w ETTL. Zrobi błysk pomiarowy, ustali, że nie wróciło do niej prawie nic, i przy naświetlaniu zdjęcia błyśnie pełną mocą, dokładając coś od siebie do tego, co ręcznie ustawisz na tej zdalnej lampie (lampa zdalna w M, wyzwalanie przez fotocelę z eliminacją przedbłysku nazywa się chyba "S2").

  2. #12
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    47

    Domyślnie Odp: Wybór pierwszej lampy błyskowej

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    YN600 EX RT bedzie dzialala z 450D?
    A dlaczego miała by nie działać?
    Wyczytałem coś takiego.
    "Hot-shoe mode support: 1Dx, 1Ds III, 1D III, 5DIII, 5DII, 6D, 7D, 70D, 60D, 50D, 40D, 700D/T5i, 650D/T4i, 600D/T3i, 550D/T2i, 500D/T1i, 450D/Xsi, 1100D, 1000D"

    --- Kolejny post ---
    Ostatnio edytowane przez pingwin ; 24-06-2015 o 13:06

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Wybór pierwszej lampy błyskowej

    Czasem z chinczykami sa problemy na starszych aparatach. Ostatnio bawilem sie yn600 i canon to nie byl. Ale ogolnie dobre wrazenia.

  4. #14
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    47

    Domyślnie Odp: Wybór pierwszej lampy błyskowej

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Do studia to lampy studyjne a nie reporterskie. Do zabawy w studio na poczatek moga byc ale jak zaczniesz kupowac adaptery na mocowanie bowens, dodawac swiatlo modelujace, w plataninie ladowarek ladowac niezliczone ilosci akumulatorkow to stwierdzisz to co napisalem w pierwszym zdaniu. Dlaczego przekreslasz lampy Canona? Uzywana 580EX II moim zdaniem to lepszy zakup niz nowa YN. Zbyt wielu znam fotografow, ktorzy po zachlysnieciu sie niska cena YN wrocili do Canona. Glowne powody to przegrzewanie sie lamp i pradozernosc.
    Własnie chodzi bardziej o zabawę w studio niż coś poważniejszego.Canona przekreślam tylko nowe,te są poza zasięgiem cenowo.A używki to już czy u nas czy gdziekolwiek to zbliżone ceny.

    --- Kolejny post ---

    [QUOTE=r_m;1286149]Dlaczego,skoro ta 600ex-rt ma wbudowany odbiornik, to musiał bym jeszcze dodatkowy dokładać,bo tego za bardzo nie rozumiem?nie wystarczy coś na aparacie?
    Poprawka: doczytałem, ten sposób o którym pisałem nie zadziała.
    Tak, wystarczy coś na aparacie, i to coś nazywa się "Yongnuo ST-E3-RT" (i nie jest tanie).

    Własnie o coś takiego mi chodzi, a jakby ograniczać wtedy błysk wbudowanej jakimiś modyfikatorami?

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: Wybór pierwszej lampy błyskowej

    Korekta blysku wbudowanej na -2EV, aparat w manualu z ISO 100 i przyslona f8, odleglosc od obiektu 4-5m i nie powinno byc widac jej blysku na zdjeciu w razacym stopniu o ile w ogole bedzie ja widac. Ogolnie chodzi o to zeby lampy wyzwalane byly blisko obiektu i swiecily duza moca a wbudowana daleko od obiektu z maksymalna korekta na minus.

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Wybór pierwszej lampy błyskowej

    Jeśli używasz sterownika radiowego (ST-E3) to nie ma żadnego błysku, a jeśli chcesz wyzwalać błyskiem wbudowanej, to jak pisał Przemek_PC, korekta mocy lampy wbudowanej na minus, i ustawić kilka cm przed jej palnikiem coś, co będzie odbijało jej światło w inną stronę, niż do przodu.

  7. #17
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    47

    Domyślnie Odp: Wybór pierwszej lampy błyskowej

    Czyli jednak jakoś to możliwe.Zdaję sobie sprawę że to taka trochę "sztuka dla sztuki" ale na początek, jako rozwiązanie wybitnie niskobudżetowe może się sprawdzić.

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Wybór pierwszej lampy błyskowej

    Tak, może, ale z naciskiem na "być może" - ten odbity od ścian błysk musi być na tyle silny, aby wyzwolić lampę.

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: Wybór pierwszej lampy błyskowej

    A te lampy nie posiadaja gniazdka synchronizacji? Jesli tak to kupijesz kabelek za kilkanascie zlotych, kostke na sanki bo C450D gniazdka nie posiada i to rozwiazuje problem. Jedna lampa wyzwalana przewodem pozostale fotocela i wbudowana lampa niepotrzebna.

  10. #20
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    47

    Domyślnie Odp: Wybór pierwszej lampy błyskowej

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    A te lampy nie posiadaja gniazdka synchronizacji? Jesli tak to kupijesz kabelek za kilkanascie zlotych, kostke na sanki bo C450D gniazdka nie posiada i to rozwiazuje problem. Jedna lampa wyzwalana przewodem pozostale fotocela i wbudowana lampa niepotrzebna.

    Tak,tak to już wiem, ale szukam wiedzy o innych ewentualnych owiązaniach. A na co zwracać uwagę przy szukani takiego kabelka i kostek?

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •