Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: EOS 30v czy 33v? HSS?

  1. #1
    nexteam
    Guest

    Domyślnie EOS 30v czy 33v? HSS?

    Witam!
    Jestem nowy i zastanawiam się czy Eye Control w lustrzankach jak w temacie ma w moim przypadku jakikolwiek sens. Tzn. noszę okulary (dosyć poważna krótkowzroczność) i kadruję korzystając z nich. Czy jest sens wybierać 30v jeśli nie będzie działał Eye contol?
    Drugie pytanko czy powyższe body obsługują synchronizacje przy krótkich czasach otwarcia migawki z lampami które powyższą funkcje obsługują(HSS)?
    Prawdę powiedziawszy po raz pierwszy zastanawiam się nad systemem Canon, do tej pory tylko Nikon lub Pentax wchodziły w rachube(nie za duże dłonie). Ale niedługo zagości u mnie G6 z Metz'em i myśle też nad body analogowym.
    pozdrawiam i z góry dziękuję za rozwianie moich wątpliwości.
    Nexteam

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar gwozdzt
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    51
    Posty
    5 780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nexteam
    Jestem nowy i zastanawiam się czy Eye Control w lustrzankach jak w temacie ma w moim przypadku jakikolwiek sens. Tzn. noszę okulary (dosyć poważna krótkowzroczność) i kadruję korzystając z nich. Czy jest sens wybierać 30v jeśli nie będzie działał Eye contol?.
    Prawidłowo skalibrowany powinien działać nawet przy okularach. A czy ma sens? Zależy ile trzeba dopłacić? Mało kto tego bajeru używa, w cyfrówkach nie występuje i jakoś sobie radzimy :-) Jeśli nie kosztuje dużo, to moze być. Jak w 30V będzie przeszkadzać, to można wyłączyć; a jak nie ma w 33V, to nie skorzystasz :-)
    Ważniejsze dla Ciebie, abyś miał korekcję wizjera (30V i 33V ma)

    Cytat Zamieszczone przez nexteam
    Drugie pytanko czy powyższe body obsługują synchronizacje przy krótkich czasach otwarcia migawki z lampami które powyższą funkcje obsługują(HSS)?.
    Tak.
    Wiąze sie to zarazem z obsługą systemu kontroli błysku E-TTL i ten system musi obsługiwać lampa, aby działało HSS.
    W praktyce poprawnie obsługują to Canony EX, Sigma EF-500 SUPER oraz wybrane modele Metza.
    Wszysko, a nawet jeszcze więcej znajdziesz tutaj:
    http://photonotes.org/articles/eos-flash/index.html

    Cytat Zamieszczone przez nexteam
    Ale niedługo zagości u mnie G6 z Metz'em i myśle też nad body analogowym.
    Nie wiem, jakie masz doświadczenia; nie wiem w jakich okolicznościach pojawi się G6, ale jeśli miałbyś kupować G6 i tego kliszaka, to czy nie warto zamiast tego od razu kupić cyfrowe lustro?
    Dwa w jednym :-) Raz a dobrze :-)
    Ostatnio edytowane przez gwozdzt ; 07-03-2006 o 11:59
    Pozdrowienia, Tomek
    Kilka moich zdjęć... i sprzęt

  3. #3
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    45
    Posty
    109

    Domyślnie

    Dobrze, ze ktos jeszcze chce kupic tradycyjna lustrzanke. Cyfra to cyfra. Inna filozofia robienia zdjec. Gdybym teraz kupowal analoga to tylko 33v.
    Canon Rulezzz

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Robson01
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    58
    Posty
    1 574

    Domyślnie

    Mając kiedyś do wyboru 30V i 33V wybrałem ten drugi, ponieważ nie byłem zainteresowany Eye Control jako zbędnym "bajerem", a różnica w cenie wynosiła kilka stów. Nie wiem jak jest teraz w kwestii ceny tych puszek, ale sam musisz zdecydować czy to Ci się przyda - moim zdaniem nie.
    Canon
    Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2005
    Posty
    22

    Domyślnie

    Miałem podobny dylemat i wolałem te kilka stówek różnicy zainwestować w torbę i filtry. Poza tym jak napisał Robson01: czy będzie Tobie przydatny EC? Moim zdaniem do 7 punktów AF nie , ale mam znajomego dla którego ten "bajerek" jest przydatny i go sobie chwali.

  6. #6
    nexteam
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gwozdzt
    Tak.
    Wiąze sie to zarazem z obsługą systemu kontroli błysku E-TTL i ten system musi obsługiwać lampa, aby działało HSS.
    W praktyce poprawnie obsługują to Canony EX, Sigma EF-500 SUPER oraz wybrane modele Metza.
    A jak to jest z E-TTL II, czy o tym że lampa może współpracować z Body w tym systemie decyduje wersja body(czy obsługuje) i wystarczy że lampa obsługuje E-TTL, to E-TTL II tez obsługuje?
    Cytat Zamieszczone przez gwozdzt
    Wszysko, a nawet jeszcze więcej znajdziesz tutaj:
    http://photonotes.org/articles/eos-flash/index.html
    Szkoda że nie znam angielskiego

    Cytat Zamieszczone przez gwozdzt
    Nie wiem, jakie masz doświadczenia; nie wiem w jakich okolicznościach pojawi się G6, ale jeśli miałbyś kupować G6 i tego kliszaka, to czy nie warto zamiast tego od razu kupić cyfrowe lustro?
    Dwa w jednym :-) Raz a dobrze :-)
    No cóż. Było to tak: Dawno, dawno temu... były zenity (kasę miałem dopiero na 122, wcześniej Smiena na chrzciny) i Prakticy (szczyt marzeń). Póxniej długo , długo nic . Po "pewnym" czasie zaznajomiłem sie z Nikonem F70 (własność koła zainteresowań) i znowu nic.
    Jak pojawił sie A75 to go wziąłem. Do dokumetowania i archiwizowania fajna rzecz, ale jakośc zdjęć w realu przegrywał kolorystycznie z trochę lepszym kompaktem analogowym. Powershot poszedł w świat, a ja dorobiłem sie niedawno synka i F70. Myśl o G6 zrodziła się z potrzeby, po prosty brakowało mi czegoś do archiwizacji i potrzebowałbym czegoś pod co mógłbym podpiąć lampę zewnętrzną. Pozatym "moja krew" jest tak wdzięczna że masa odbitek 10x15 mnie dobija. Mam nadzieje że G6 mnie nie zawiedzie jeśli chodzi o kolorystykę i ostrość(trochę juz sie o niej naczytałem).
    A o analogowej lustrzance ciągle myślę. Do G6 mabyłem już metz'a 44 AF-4C digital (V2) i pomyślałem czemu nie szukać lustra wśród Canonów. Co prawda bardzo lubie Nikona(przymierzałem się do F90x- idealnie pasuje do mojej ręki) i Pentaxy bardzo mi się podobaja. Ale z nikonami będzie problem jak będę chciał podpiąc coś z gwintem, a Pentaxy... sa trochę głośne (nic im nie ujmując oczywiście).
    No i obiektyw o którym ciągle ostatnio myślę (EF 100/2 USM) .
    Dlatego myślę o 30/33v (cale szczęście że są czarne ;-) ).
    Oczywiście G6 szybko z potrzeby chwili, a 30/33v + EF 100/2 jak nazbieram dieniek.
    Więc na razie bujam w obłokach, czekam na realizację planów z G6 (środki płatnicze powoli się materializują).
    A na lustro cyfrowe poczekam az będzie miało pełną klatkę (lub prawie) o rozdzielczości i szumach przyzwoitego slajdu , oraz jej zakup nie będzie pasmem wyrzeczeń. Czyli trochę to potrwa, chyba.
    pozdrawiam Wszystkich ENTUZJASTÓW i PASJONATÓW i dziękuje za pomoc
    next

  7. #7
    Dopiero zaczyna Awatar kaplasak
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    41
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nexteam
    A jak to jest z E-TTL II, czy o tym że lampa może współpracować z Body w tym systemie decyduje wersja body(czy obsługuje) i wystarczy że lampa obsługuje E-TTL, to E-TTL II tez obsługuje?
    http://canon-board.info/showthread.php?t=2421
    EOS 350D || EOS 5 || T90 || M42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •