Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: [Ruda z aparatem] Koncertowy 2013

  1. #1

    Domyślnie [Ruda z aparatem] Koncertowy 2013

    Hej!
    Fotografia zawsze wywierała u mnie wiele emocji - głównie fotografia koncertowa. Na początku roku postanowiłam kupić w końcu lustrzankę, żeby móc powalczyć z koncertówkami w bardziej "profesjonalny" sposób. Fundusze jednak nie pozwalają mi na zakup droższego sprzętu, więc usiłuję wyciskać z mojego 1100D co tylko mogę. Udaje mi się zdobyć akredytacje foto na koncerty, więc mam sporo okazji do nauki w czasem bardzo ekstremalnych warunkach
    Marika na CLMF 2013:
    Mela Koteluk na CLMF 2013:

    Franz Ferdinand na CLMF 2013:

    Florence and The Machine na CLMF 2013:

    Biffy Clyro na CLMF 2013:





    Trochę się rozpędziłam
    Wdzięczna będę za wszelkie opinie

  2. #2
    Bywalec Awatar PMP
    Dołączył
    Jul 2012
    Miasto
    Poznań
    Posty
    131

    Domyślnie Odp: [Ruda z aparatem] Koncertowy 2013

    Są to dokładnie takie zdjęcia jakie powinny powstawać podczas koncertów. Zwłaszcza jeśli pominąć 1-3. Od 4 w dół duże brawa.

  3. #3

    Domyślnie Odp: [Ruda z aparatem] Koncertowy 2013

    Dzięki piękne
    Staram się jak tylko mogę Mam kilka (póki co niedoścignionych) wzorów w PL jeżeli chodzi o fotografię koncertową i staram się próbować uchwycić na zdjęciach to, co widzę u nich :P
    Ale bardzo miło czytać mi takie opinie

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 850

    Domyślnie Odp: [Ruda z aparatem] Koncertowy 2013

    potwierdza się stara prawda: "nie sprzęt"...

    jest b. ok, tak trzymać

  5. #5

    Domyślnie Odp: [Ruda z aparatem] Koncertowy 2013

    Cytat Zamieszczone przez PMP Zobacz posta
    Zwłaszcza jeśli pominąć 1-3. Od 4 w dół duże brawa.
    a to jeszcze podpytam - dlaczego "zwłaszcza jeśli pominąć 1-3", bez spiny, tak po prostu chciałabym wiedzieć

    Cytat Zamieszczone przez igor58 Zobacz posta
    potwierdza się stara prawda: "nie sprzęt"...

    jest b. ok, tak trzymać
    Dzięki

  6. #6
    Fotografujący Awatar michael_key
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Stargard
    Wiek
    41
    Posty
    2 129

    Domyślnie Odp: [Ruda z aparatem] Koncertowy 2013

    Cytat Zamieszczone przez Ruda z aparatem Zobacz posta
    a to jeszcze podpytam - dlaczego "zwłaszcza jeśli pominąć 1-3", bez spiny, tak po prostu chciałabym wiedzieć
    Nie... no spokojnie. Zdjęcia w mojej ocenie są również dobre. Piszę to jako również fotografujący koncerty
    Myślę, że przedmówcy mieli na myślę, że na tle pozostałych ujęć nie są aż tak dynamiczne Dlaczego? Przecież jeszcze nie było ciemno i oświetlenie sceniczne nie było dominujące.

  7. #7
    Bywalec Awatar PMP
    Dołączył
    Jul 2012
    Miasto
    Poznań
    Posty
    131

    Domyślnie Odp: [Ruda z aparatem] Koncertowy 2013

    Cytat Zamieszczone przez Ruda z aparatem Zobacz posta
    a to jeszcze podpytam - dlaczego "zwłaszcza jeśli pominąć 1-3", bez spiny, tak po prostu chciałabym wiedzieć
    Tak bez spiny, to zdjęcia od 4 w dół po prostu bardziej mi się podobają

  8. #8

    Domyślnie Odp: [Ruda z aparatem] Koncertowy 2013

    aaa ok

    to kilka zdjęć Much - bo widziałam, że @michael_key też ma ich ustrzelonych
    1.
    2.
    3.
    4.
    5.

    A to jest zdjęcie zrobione kompaktem jeszcze w czasach kiedy lustrzanka była w sferze marzeń, jednak mam do tej foty spory sentyment
    Ostatnio edytowane przez Ruda z aparatem ; 23-09-2013 o 19:46

  9. #9
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2011
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    36

    Domyślnie Odp: [Ruda z aparatem] Koncertowy 2013

    mnie najbardziej podoba sie 6 zdjecie (numeruj to bedzie latwiej sie odniesc). poza tym cztery ostatnie z pierwszej serii maja najfajniejszy klimat jak dla mnie. dobrze oddana atmosfera koncertu - nie ma watpliwosci, ze to nie sa zdjecia z proby
    podejzewam, ze pierwsze trzy zostaly wytkniete bo jest tam najmniej emocji (na swoim facebooku masz ta pierwsza wokalistke w duzo bardziej "czadowym" ujeciu).
    z much najfajniejsza jest wg mnie 4 i to z kompaktu.
    generalnie nie zawsze jest ostro (gdy ujecie jest dynamiczne/dramatyczne to mnie to nie boli) i niefajnie reka zaslana twarz wokaliscie na peirwszym z much. to wlasnie poprawilbym.
    450d | 60d -> 7d | s10-20/3.5 -> c10-18/4.5-5.6 | c18-55/3.5-5.6 is II | s30/1.4 | c50/1.8 | s70-200/2.8 II

  10. #10

    Domyślnie Odp: [Ruda z aparatem] Koncertowy 2013

    Cytat Zamieszczone przez denree Zobacz posta
    mnie najbardziej podoba sie 6 zdjecie (numeruj to bedzie latwiej sie odniesc). poza tym cztery ostatnie z pierwszej serii maja najfajniejszy klimat jak dla mnie. dobrze oddana atmosfera koncertu - nie ma watpliwosci, ze to nie sa zdjecia z proby
    Dzięki bardzo
    Ok, zacznę numerować Faktycznie, będzie łatwiej

    Cytat Zamieszczone przez denree Zobacz posta
    generalnie nie zawsze jest ostro (gdy ujecie jest dynamiczne/dramatyczne to mnie to nie boli) i niefajnie reka zaslana twarz wokaliscie na peirwszym z much. to wlasnie poprawilbym.
    oooo i o to chodzi - każda uwaga się liczy

    Ale już zdążyłam zauważyć, że szczególnie jak światła wariują, to aparat ma problem z ostrzeniem... I nie zawsze trafia... Ale jakoś da się z nich coś wyciągnąć
    Dzięki za opinię

    Już niedługo Editors Dwa dni

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •