Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 97

Wątek: Słoiki do ślubów

  1. #21

    Domyślnie Odp: Słoiki do ślubów

    Masz czas na żonglowanie szkłami podczas reportażu? Czy reportaż to zawsze sam ślub, czy również błogosławieństwo i wesele? Moim zdaniem kup sobie dwa słoiki.
    Ja wybrałbym: Sigma 18-38 f1.8 i Canon 85 f1.8 (teraz używam s18-35 i c24-105l).

  2. #22
    Bywalec PLUS member Awatar Veox
    Dołączył
    Oct 2012
    Miasto
    Kraków
    Posty
    116

    Domyślnie Odp: Słoiki do ślubów

    Cytat Zamieszczone przez przemo-lukas Zobacz posta
    Masz czas na żonglowanie szkłami podczas reportażu? Czy reportaż to zawsze sam ślub, czy również błogosławieństwo i wesele? Moim zdaniem kup sobie dwa słoiki.
    Ja wybrałbym: Sigma 18-38 f1.8 i Canon 85 f1.8 (teraz używam s18-35 i c24-105l).
    Nie no pewnie tylko że tej Sigmy na FF nie założy.

    24-105 bardzo fajny i niedrogi obiektyw tylko dla mnie osobiście np ciemny jak murzyńska chata w listopadzie ale znam jednego fotopstryka co tym pyka śluby i uważa że mu więcej do szczęścia nie potrzeba. Zapina to na 5D i jedzie wszystko jednym obiektywem. Zależy kto co lubi.
    Ostatnio edytowane przez Veox ; 25-09-2013 o 17:42
    Studio Moments to fotograf ślubny Kraków i kamerzysta Kraków. Zapraszam na naszą stronę!

  3. #23

    Domyślnie Odp: Słoiki do ślubów

    O "elce" wspomniałem, gdyż tej używam na "ślubach" w zakresach powyżej 70mm. Tak więc w tym konkretnym przypadku (śluby), jak dla mnie, lepszy byłby 85/1.8. No ale jak się nie ma co się lubi...
    Chodzi mi tylko i wyłącznie o rozwiązanie: dwa korpusy przy biodrach, gdzie nie bawimy się w żonglerkę. Sigma przy cropie i 85 przy FF. Dwa zestawy gotowe do użycia...

  4. #24
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2010
    Miasto
    Legionowo
    Posty
    467

    Domyślnie Odp: Słoiki do ślubów

    do reportażu wystarczą trzy słoiki 24(14), 50(35), 85 - jak się skłaniam ku 24,35,85 - dziękuje tym zrobię wszystko.
    Regulamin pkt 8.

  5. #25
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    GLE
    Posty
    37

    Domyślnie Odp: Słoiki do ślubów

    Ludzie, sigmy, tamrony i inne wynalazki to strata kasy. Od lat na forum temat jest wałkowany. Każdy chce robić kotlety na tanim sprzęcie, efekty są jakie są... Tematu nie zaczarujecie, trzeba mieć naprawdę szybie i jasne obiektywy, tu nie ma kompromisu. Fakt, że sigma ostatnio zrobiła kilka dobrych szkieł np. 35mm, ale jak chcesz zarabiać to trzeba zainwestować. Szkło jest najważniejsze, lepiej kupić tańsza puszkę niż kiepskie szkło. 5 lat temu zaczynałem robić kotlety mając 40d i 450d ale w najlepsze szkła zainwestowałem i one mi zostały i pewnie jeszcze długo posłużą.
    Zostawiłem sobie 40d i muszę przyznać, że dalej daje radę, mimo że w torbie 5dmk2 i 5dmk3 to chętnie czterdziestkę używam. Nigdy nie zawiodła.

  6. #26
    PLUS member PLUS member Awatar BeatX
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    43
    Posty
    1 733

    Domyślnie Odp: Słoiki do ślubów

    pozwolę się nie zgodzić.
    najważniejsza jest reklama i marketing.
    sprzęt na drugim miejscu.
    lepiej mieć gorszy sprzęt ale spoko PR, marketing - niż na odwrót.

    Wysłane z HTC One

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Słoiki do ślubów

    Cytat Zamieszczone przez BeatX Zobacz posta
    pozwolę się nie zgodzić.
    najważniejsza jest reklama i marketing.
    sprzęt na drugim miejscu.
    lepiej mieć gorszy sprzęt ale spoko PR, marketing - niż na odwrót.

    Wysłane z HTC One
    przy zdobywaniu zleceń TAK ,ale jesli chodzi o efekt końcowy czytaj: obrazek to nawet najlepszy PR i marketing mnie nie przekona do ciemnej foty robionej w kosciele na f11, a to wątek o szkłach a nie o slubach generalnie, tak czy nie?
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  8. #28
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2010
    Miasto
    Legionowo
    Posty
    467

    Domyślnie Odp: Słoiki do ślubów

    swoja droga nie ma znaczenia czy robisz 85L czy 85 1.8 - mało który klient widzi różnice - oczywiście po dobrym PP
    Regulamin pkt 8.

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Słoiki do ślubów

    Cytat Zamieszczone przez obcy21 Zobacz posta
    swoja droga nie ma znaczenia czy robisz 85L czy 85 1.8 - mało który klient widzi różnice - oczywiście po dobrym PP
    Szczególnie, że najczęściej największym formatem odbitki w albumie/fotoksiążce jest A4 a najbardziej popularnym formatem ogólnie 15x23cm Myślę, że lepiej mieć 28/1.8+50/1.4+85/1.8 niż zamiast tego zestawu jeden obiektyw L+jakiś tani,ciemny zoom. Oczywiście jeśli są fundusze na same L to świetnie
    Zgadzam się z BeatX, że jeśli chodzi o sukces komercyjny, ekonomiczny itd. zagadnienia sprzętowe nie są najważniejsze. Nie są nawet na drugim, czy trzecim miejscu Szczególnie na początku warto kupować mądrze i roztropnie. Przykład: lepiej i łatwiej wyróżnić portfolio sesją w oryginalnej/niecodziennej scenerii (np. na dachu budynku) niż lepszym bokeh-em 85L/f1.2. Z 85/f1.8 też jest OK
    Miłego dnia
    moja www

  10. #30
    Bywalec PLUS member Awatar Veox
    Dołączył
    Oct 2012
    Miasto
    Kraków
    Posty
    116

    Domyślnie Odp: Słoiki do ślubów

    Nie oszukujmy się że pierwsi klienci jakich będzie chciał zdobyć początkujący ślubopstrykacz będą od odróżniać bokeh 85L od 85 1.8 :-) Nierealne :-)

    Poza tym nie zgodzę się też że sigmy, tamrony i inne samyangi to samo zło. Odsyłam np do fotek Kuby Cichockiego.
    Studio Moments to fotograf ślubny Kraków i kamerzysta Kraków. Zapraszam na naszą stronę!

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •