Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 54

Wątek: Foto Ziutek - jak zaczac?

  1. #11
    Bywalec Awatar jeff.lebowski
    Dołączył
    Jan 2009
    Miasto
    UK
    Wiek
    44
    Posty
    171

    Domyślnie Odp: Foto Ziutek - jak zaczac?

    Cytat Zamieszczone przez BeatX Zobacz posta
    jeff, twoj kolega jaki ma budżet na to wszystko przeznaczony?
    Jako, ze jakis sprzet juz posiada (patrz post pierwszy) to najchetnej chcialby ruszyc z tym co ma bez dokladania kasy na poczatek. Juz mu uzmyslowilem, ze lampa zewnetrzna musi byc wiec na to kase wyskrobie (w UK na eBay'u YN-565EX mozna kupic za 70 GBP, ewentualnie moze dolozyc do YN-568EX II, ktora kosztuje 120 GBP). Powiedzmy, ze te plus minus 100 GBP to jego budzet na poczatek.

    Pytanie czy wedlug Was lepiej ruszyc z tym co ma plus lampa czy sprzedac 18-55mm i 55-250mm i znowu troche dolozyc, zeby kupic Tamrona 17-50mm? Oczywiscie, jesli by wybral wariant z 17-50mm to musialby naciagnac budzet o ktorym pisalem wyzej ale tyle jeszcze dalby rade.

    Ewentualnie sigma 17-50mm (choc ja bym mu rekomendowal Tamiego, ktorego mialem i wiem co potrafi) albo jesli macie jakies inne propozycje? Chodzi o ten sprzet na rozruch.

    Pamietajmy, ze mowimy o Foto Jozefie gdzie poziom akceptowalnych zdjec jest grubo ponizej najnizszych krtyeriow szanownych forumowiczow.

    Docelowo jest w stanie przeznaczyc na sprzet 2k GBP - dlatego radzilem mu zestaw 6D + 35mm f/2 (nie nowy IS tylko stara wersja) + 85mm f/1.8 - ale to dopiero jak zrobi kilka zlecen, wybada rynek i dalej bedzie mial ochote sie w to pchac.

    Nie dodalem w sumie na poczatku, ze mowimy o rynku w UK, nie w Polsce. Tutaj tez nie kazdego stac na wynajecie wypasionego fotografa, stad pomysl mojego kumpla na biznes w stylu Foto Ziutka. Nazwa juz jest zaklepana - Photo Joseph Ltd hehe
    Canon 5D Mark II | C 28 1.8 | C 50 1.4 | C 85 1.8 | YN-565EX | Manfrotto 725B

  2. #12
    Początki nałogu Awatar cohontes
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    .
    Wiek
    30
    Posty
    339

    Domyślnie Odp: Foto Ziutek - jak zaczac?

    Tamron byłby bardzo fajny, sam długo go używałem, ale robić zlecenia mając maksymalnie 50mm na długim końcu ? :S

  3. #13
    Bywalec Awatar jeff.lebowski
    Dołączył
    Jan 2009
    Miasto
    UK
    Wiek
    44
    Posty
    171

    Domyślnie Odp: Foto Ziutek - jak zaczac?

    Cytat Zamieszczone przez cohontes Zobacz posta
    ale robić zlecenia mając maksymalnie 50mm na długim końcu ? :S
    Pamietajmy, ze te 50mm bedzie na kropie a wiec tyle co w przeliczeniu ok 80mm na pelnej klatce. Mysle, ze od biedy dalby rade. Wielu fotografow slubnych obskakuje przeciez z 85mm jako najdluzsza ogniskowa na FF. Jesli by zostawil sobie 55-250mm to mialby wiekszy zasieg ale nie mialby swiatla 2.8 Tamiego.
    Canon 5D Mark II | C 28 1.8 | C 50 1.4 | C 85 1.8 | YN-565EX | Manfrotto 725B

  4. #14
    Bywalec PLUS member Awatar Veox
    Dołączył
    Oct 2012
    Miasto
    Kraków
    Posty
    116

    Domyślnie Odp: Foto Ziutek - jak zaczac?

    Cytat Zamieszczone przez jeff.lebowski Zobacz posta
    Nazwa juz jest zaklepana - Photo Joseph Ltd hehe
    Hehehe nazwa kozak :-)

    Obawiam się jednak że foto ziutkiem nie tak prosto zostać. Foto ziutkiem trzeba się urodzić. Foto ziutek to stan umysłu.
    Studio Moments to fotograf ślubny Kraków i kamerzysta Kraków. Zapraszam na naszą stronę!

  5. #15

    Domyślnie Odp: Foto Ziutek - jak zaczac?

    Pozornie nie na temat, ale pamiętam, że pierwszym moim obiektywem po kitowym był 70-300 bo "zoom", następnym 50 1.8 bo "światło". W sumie żadnego nie mam w tej chwili i żaden mi nie pasował. Więc moim zdaniem raczej kolega powinien sam dojść co mu będzie potrzebne. Przysłona "tamiego" w większości przypadków na ślubie d... nie urywa. 50 na cropie też jest już za wąska. Moim zdaniem też należałoby zainwestować jedynie w lampę. 565 w zupełności wystarczy do reportażu. Ja jedynie koledze zrobiłbym skrócony kurs z DPP. Aż dziw bierze, że troszkę fotografii wykonał inwestując w sprzęt, a nie sprawdził tego co dostał w gratisie.

  6. #16
    Uzależniony Awatar poszukiwacz2006
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    dawna stolica
    Wiek
    55
    Posty
    824

    Domyślnie Odp: Foto Ziutek - jak zaczac?

    Zauważyłem, że "foto Ziutek" na tym forum ma wydźwięk pejoratywny. Może ktoś by spróbował przytoczyć definicję tego pojęcia? Wielu z nas odetchnie z ulgą ;-)
    Do pracy - 50d, 6d, 135 2.0, 85 1.8, 35 1.4, 24-70 is, DJI Phantom 3, + lampy, wyzwalacze, gripy, rigy, statywy....
    hobbystycznie - brak czasu niestety :-(


  7. #17
    Uzależniony Awatar centur
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Pomorze
    Posty
    766

    Domyślnie Odp: Foto Ziutek - jak zaczac?

    Cytat Zamieszczone przez poszukiwacz2006 Zobacz posta
    Zauważyłem, że "foto Ziutek" na tym forum ma wydźwięk pejoratywny. Może ktoś by spróbował przytoczyć definicję tego pojęcia? Wielu z nas odetchnie z ulgą ;-)
    krócej i prościej zmienić nazwę na "Imię Nazwisko PHOTOGRAPHY", profi w każdym calu
    http://www.obiektywni.pl/autorzy/aut...68-0-0-0-0.php
    http://www.canon-board.info/galerie-...karaiby-84676/
    Sprzęt: C650D+BG-E8, T17-50/2.8, C550EX dawniej: C20D, C300D, G3, S70-200/2.8, C50/1.4, T17-35/2.8-4.0, T90/2.8 macro...

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Foto Ziutek - jak zaczac?

    Cytat Zamieszczone przez centur Zobacz posta
    krócej i prościej zmienić nazwę na "Imię Nazwisko PHOTOGRAPHY", profi w każdym calu
    Mnie trochę śmieszy to, że często słowo PHOTOGRAPHY to jedyny wyraz po angielsku na stronie www fotografa, który nie działa/nie publikuje za granicą i z językiem angielskim ma niewiele wspólnego ... i nie zawsze jest to fotoziutek
    Miłego dnia
    moja www

  9. #19

    Domyślnie Odp: Foto Ziutek - jak zaczac?

    A ja nie podjąłbym się stworzenia jakiejś definicji. Zresztą ciekaw jestem jak zostały by ocenione prace na CB, Richardsona czy Tylera Shieldsa gdyby nie były szyldowane ich nazwiskiem.

  10. #20
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    64

    Domyślnie Odp: Foto Ziutek - jak zaczac?

    Zjechaliby ich jak każdego innego.

    Gesendet von meinem GT-N7100 mit Tapatalk 2

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •