Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Wątek: Szybka i bezbolesna dla portfela zmiana systemu S na C

  1. #21
    Bywalec PLUS member Awatar Veox
    Dołączył
    Oct 2012
    Miasto
    Kraków
    Posty
    116

    Domyślnie Odp: Szybka i bezbolesna dla portfela zmiana systemu S na C

    Cytat Zamieszczone przez .Pit Zobacz posta
    A gdybyście mieli wybierać pomiędzy:
    -jaśniejszym, i chyba lepszym optycznie 18-55, czyli kitem, ale za to z gorszym i wolniejszym AF,
    -17-85IS, z szybszym i bardziej celnym AF

    Pewnie dla wielu taki wybór to jak zły sen, bo żaden z nich się nie nadaje na wesela, (ale to nie jest przecież jedyne miejsce gdzie robię fotki, aczkolwiek sprzęt dobieram raczej pod wesela bo to jest chyba najbardziej wymagające miejsce w moim przypadku) ale gdybyście musieli już wybierać pomiędzy złym a gorszym, to który? Więcej światła czy szybszy AF?
    To jak wybierać pomiędzy kulawą a garbatą. Niby można z nimi coś zrobić ale na weselu bym się z żadną nie pokazał.
    Studio Moments to fotograf ślubny Kraków i kamerzysta Kraków. Zapraszam na naszą stronę!

  2. #22
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2013
    Miasto
    Trójmiasto
    Posty
    36

    Domyślnie Odp: Szybka i bezbolesna dla portfela zmiana systemu S na C

    No tak, z kulawą ani garbatą za dużo nie potańczę.

    Teraz na poważnie, widzę to tak:
    -zaczynam szybciej i opieram się na 50 f1.8 i czymś jeszcze, na przykład 28 2.8, albo zamiast tego wszystkiego kupuję Tamrona 17-50 f2.8
    -kupuję 50 f1.8 albo coś podobnego cenowo, żeby porobić sobie foty, a rynek wesel zaczynam atakować w przyszłym roku i kupuję coś porządniejszego- 17-55 2.8? Dosyć, drogie chyba ciężko dostać poniżej 2k? No i wiadomo, celem kiedyś jest FF, więc może od razu jakąś "tańszą" eLkę, np 17-40 f4, tyle że też jest stosunkowo ciemna...

  3. #23
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 850

    Domyślnie Odp: Szybka i bezbolesna dla portfela zmiana systemu S na C

    rynek wesel z pewnością czeka na Tw. atak; poczytaj wątek: "branża ślubna zdycha"

    --- Kolejny post ---

    rynek wesel z pewnością czeka na Tw. atak; poczytaj wątek: "branża ślubna zdycha"

  4. #24
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2013
    Miasto
    Trójmiasto
    Posty
    36

    Domyślnie Odp: Szybka i bezbolesna dla portfela zmiana systemu S na C

    Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, a tego wątku na pewno nie będę czytał, szkoda mi czasu, przeczytałem kilka stron i nie wnosi nic nowego...
    U mnie w rodzinie jest coraz więcej wesel z roku na rok, a znajomi robiący wesela nie narzekają na nudę. Jak ktoś ma problem ze zdychaniem branży ślubnej, hmm...to jego problem i fajnie by było gdyby kontynuował swoje żale w odpowiednim do tego wątku, pozdrawiam...

  5. #25
    Bywalec PLUS member Awatar Veox
    Dołączył
    Oct 2012
    Miasto
    Kraków
    Posty
    116

    Domyślnie Odp: Szybka i bezbolesna dla portfela zmiana systemu S na C

    Cytat Zamieszczone przez .Pit Zobacz posta
    Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, a tego wątku na pewno nie będę czytał, szkoda mi czasu, przeczytałem kilka stron i nie wnosi nic nowego...
    U mnie w rodzinie jest coraz więcej wesel z roku na rok, a znajomi robiący wesela nie narzekają na nudę. Jak ktoś ma problem ze zdychaniem branży ślubnej, hmm...to jego problem i fajnie by było gdyby kontynuował swoje żale w odpowiednim do tego wątku, pozdrawiam...
    Tamtego wątku nie ma co czytać. Zapytaj znajomego sklepikarza jak mu idzie handel, zawsze odpowie Ci że "kiepsko". Bez względu na sytuację.

    No tak, z kulawą ani garbatą za dużo nie potańczę.

    Teraz na poważnie, widzę to tak:
    -zaczynam szybciej i opieram się na 50 f1.8 i czymś jeszcze, na przykład 28 2.8, albo zamiast tego wszystkiego kupuję Tamrona 17-50 f2.8
    -kupuję 50 f1.8 albo coś podobnego cenowo, żeby porobić sobie foty, a rynek wesel zaczynam atakować w przyszłym roku i kupuję coś porządniejszego- 17-55 2.8? Dosyć, drogie chyba ciężko dostać poniżej 2k? No i wiadomo, celem kiedyś jest FF, więc może od razu jakąś "tańszą" eLkę, np 17-40 f4, tyle że też jest stosunkowo ciemna...
    Opcja z tamronem była jak dla mnie odpowiedniejsza. 28 2.8 będzie na cropie za wąsko w niektórych sytuacjach a więcej światła nie da, 50tka to już portetówka na 40D no a w ciemnicy będzie długo szukać focusa.
    Ja bym brał tego tamiego 17-50 f2.8 nawet bez stablizacji - z rynku wtórnego, do tego postarał bym się pójść ze 2 razy jako drugi pstrykacz z kimś doświadczonym żeby zobaczyć jak mi to wszystko leży. Potem jakaś lampa YN z ttl za coś około 6 stówek itd..
    Ale każdy ma swój punkt widzenia :-)
    Studio Moments to fotograf ślubny Kraków i kamerzysta Kraków. Zapraszam na naszą stronę!

  6. #26
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2013
    Miasto
    Trójmiasto
    Posty
    36

    Domyślnie Odp: Szybka i bezbolesna dla portfela zmiana systemu S na C

    Cytat Zamieszczone przez Veox Zobacz posta
    Ja bym brał tego tamiego 17-50 f2.8 nawet bez stablizacji - z rynku wtórnego, do tego postarał bym się pójść ze 2 razy jako drugi pstrykacz z kimś doświadczonym żeby zobaczyć jak mi to wszystko leży. Potem jakaś lampa YN z ttl za coś około 6 stówek itd..
    Poczytałem trochę, przekonałem się do tego Tamrona i tak właśnie zrobię. 50 też pewnie kupię gdzieś po drodze bo zawsze chciałem mieć takie szkło. Dzięki za dobre rady.

    O lampie też oczywiście myślę i trzeba będzie ją kupić, ale powiedzcie mi jak to jest, bo zauważam tendencję, chociażby z tego co czytam na CB, żeby na ślubach odchodzić od lampy i nie używać jej zbyt często. Ostatnio byłem na weselu gdzie fotograf lampy używał tylko w domu u młodej, podczas błogosławieństwa z racji dosyć ciemnego pokoju. Tyle że on miał 6d+24-70L

  7. #27

    Domyślnie Odp: Szybka i bezbolesna dla portfela zmiana systemu S na C

    Cytat Zamieszczone przez .Pit Zobacz posta
    No tak, z kulawą ani garbatą za dużo nie potańczę.

    Teraz na poważnie, widzę to tak:
    -zaczynam szybciej i opieram się na 50 f1.8 i czymś jeszcze, na przykład 28 2.8, albo zamiast tego wszystkiego kupuję Tamrona 17-50 f2.8
    -kupuję 50 f1.8 albo coś podobnego cenowo, żeby porobić sobie foty, a rynek wesel zaczynam atakować w przyszłym roku i kupuję coś porządniejszego- 17-55 2.8? Dosyć, drogie chyba ciężko dostać poniżej 2k? No i wiadomo, celem kiedyś jest FF, więc może od razu jakąś "tańszą" eLkę, np 17-40 f4, tyle że też jest stosunkowo ciemna...
    Może to glupie pytanie ale .. dlaczego canon?

    Wg mnie idealne na start byłoby coś z Nikona z entry level(D80 wzwyż) + kit + 35/1.8 + koniecznie jakaś lampa.
    Jest to bardzo dobry uniwersalny zestaw i do portretów i do reportażu szeroko pojętego - mowie oczywiście w tym zakresie cenowym.

    PS. Używam canona ale w tym przedziale cenowym wydaje się że nikon lepiej się spisuje.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez .Pit Zobacz posta
    Poczytałem trochę, przekonałem się do tego Tamrona i tak właśnie zrobię. 50 też pewnie kupię gdzieś po drodze bo zawsze chciałem mieć takie szkło. Dzięki za dobre rady.

    O lampie też oczywiście myślę i trzeba będzie ją kupić, ale powiedzcie mi jak to jest, bo zauważam tendencję, chociażby z tego co czytam na CB, żeby na ślubach odchodzić od lampy i nie używać jej zbyt często. Ostatnio byłem na weselu gdzie fotograf lampy używał tylko w domu u młodej, podczas błogosławieństwa z racji dosyć ciemnego pokoju. Tyle że on miał 6d+24-70L
    Powiem tak. Na jakąkolwiek robotę foto za pieniądze nie odważyłbym się wybrać bez lampy(chyba że są to pokazy lotnicze).
    Lampe mieć musisz tylko musisz nauczyć się jej używać.

  8. #28
    Bywalec PLUS member Awatar Veox
    Dołączył
    Oct 2012
    Miasto
    Kraków
    Posty
    116

    Domyślnie Odp: Szybka i bezbolesna dla portfela zmiana systemu S na C

    Cytat Zamieszczone przez .Pit Zobacz posta
    Poczytałem trochę, przekonałem się do tego Tamrona i tak właśnie zrobię. 50 też pewnie kupię gdzieś po drodze bo zawsze chciałem mieć takie szkło. Dzięki za dobre rady.

    O lampie też oczywiście myślę i trzeba będzie ją kupić, ale powiedzcie mi jak to jest, bo zauważam tendencję, chociażby z tego co czytam na CB, żeby na ślubach odchodzić od lampy i nie używać jej zbyt często. Ostatnio byłem na weselu gdzie fotograf lampy używał tylko w domu u młodej, podczas błogosławieństwa z racji dosyć ciemnego pokoju. Tyle że on miał 6d+24-70L
    Tendencja jest taka żeby w kościele korzystać ze światła zastanego i rzeźbić w postprodukcji ale przyjęcia weselnego bez lampy sobie nie wyobrażam :-)
    Poza tym lampy używa się też do wypełniania, usuwania cieni, wspomagania AF... musisz poszukać - na tym forum jest wszystko.
    Studio Moments to fotograf ślubny Kraków i kamerzysta Kraków. Zapraszam na naszą stronę!

  9. #29
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2013
    Miasto
    Trójmiasto
    Posty
    36

    Domyślnie Odp: Szybka i bezbolesna dla portfela zmiana systemu S na C

    Lampa błyskowa jest moją największą bolączką bo nie miałem nigdy okazji pracować z normalną, a wbudowana to wiadomo...słaba i świeci wszystkim po twarzach, starałem się tego jak najmniej używać.

    Dlaczego nie Nikon? Ciężko powiedzieć i tym bardziej ciężko znaleźć jakiś racjonalny powód. Po prostu wolę ten system (Canona), uwielbiam rozwiązanie z tym obrotowym kołem, już raz kupiłem to do czego nie byłem przekonany, a zdecydowały raczej względy finansowe (Sony) i żałowałem. Może to głupie ale nawet z wyglądu dużo bardziej pasują mi wszelkie Canony. Teraz chcę po prostu kupić już zgodnie ze swoim sumieniem, bo wiem że wtedy jest zupełnie inna ochota do robienia zdjęć. Z czasem dojdę do porządnych obiektywów, ze względu na trudny i dosyć skromny początek nie zamierzam rezygnować z Canona.


    ps. A co do lamp to pewnie tak jak tutaj wyczytałem, Canon 430EX, albo YN565, sceptycznie podchodzę do tych nie-canonowskich akcesoriów, ale może się przekonam.
    Ostatnio edytowane przez .Pit ; 30-08-2013 o 13:41

  10. #30
    Początki nałogu Awatar 5pirit
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    433

    Domyślnie Odp: Szybka i bezbolesna dla portfela zmiana systemu S na C

    Szczerze też byłem sceptyczny w kwestii akcesoriów nie "oryginalnych", lecz jakoś nieco ponad miesiąc temu jak siadła mi lampa musiałem rozważyć zakup czegoś w zamienniku, gdyż akurat miałem małe problemy finansowe to zdecydowałem się na zakup lampy YN 568EXII i prawdę powiedziawszy już dwa wesela i jedną luźną imprezkę klepnąłem i śmiga jak ta lala. Jakość wykonania jak na chinola jest naprawdę zaskakująca, a jedyny mankament jaki znalazłem to włączanie tej lampy, czyli wciśnięcie i dłuższe przytrzymanie przycisku, choć tak naprawdę to było takie szukanie na siłę dziury w całości. Ładuje się cicho i bardzo szybko, oczywiście o ile się ma dobre markowe aku porządnie naładowane. No i na koniec cena, z racji, że akurat pewien znajomy wracał z UK do Polski na urlop to przywiózł mi tą lampę, a więc ominęły mnie opłaty związane z wysyłką, i sama lampa nówka nie śmigana z dowodem zakupu wyszła mnie 120 funciaków czyli ok 600zł
    eŁOS 6D + Canon + Tamron + Tokina + YN

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •