Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Wątek: Szybka i bezbolesna dla portfela zmiana systemu S na C

  1. #11
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2013
    Miasto
    Trójmiasto
    Posty
    36

    Domyślnie Odp: Szybka i bezbolesna dla portfela zmiana systemu S na C

    Dzięki za ostrzeżenie. Nie, to nie będzie wątek o ślubach.

    Jeszcze jedno pytanie, czytałem opinie, że 17-85 IS słaby optycznie i tak dalej, ale to były opinie sprzed 2-3 lat kiedy kosztował o wiele więcej. Teraz można go mieć za 500zł, czy to dalej za dużo na jego możliwości? Jeżeli już to lepiej brać 18-55, który jest prawie o połowę tańszy? Chciałbym żebyście się wypowiedzieli na temat tego 17-85, jak u niego z szybkością AF, lepiej jak w 18-55?

    edit: Skoro już przeniesiony to trudno. W takim razie to jest wątek o ślubach.
    Ostatnio edytowane przez .Pit ; 29-08-2013 o 00:11

  2. #12
    Bywalec PLUS member Awatar Veox
    Dołączył
    Oct 2012
    Miasto
    Kraków
    Posty
    116

    Domyślnie Odp: Szybka i bezbolesna dla portfela zmiana systemu S na C

    Budżet max 1500zł i to ma być sprzęt do robienia ślubów. Hmmm. Lubisz wyzwania chyba :-P

    Ja sobie tego nie wyobrażam ale ok :-)

    Najtańszym kosztem jak bym miał lecieć to chyba wolałbym dozbierać do używanego 5D classic i dokupić powolutku komplet stałek. Przy 40D, ciemnym obiektywie i braku lampy bałbym się że komuś spieprzę pamiątkę. Serio.
    Studio Moments to fotograf ślubny Kraków i kamerzysta Kraków. Zapraszam na naszą stronę!

  3. #13

    Domyślnie Odp: Szybka i bezbolesna dla portfela zmiana systemu S na C

    Do 40D to bardzo dobrym rozwiązaniem jest jak ktoś wcześniej radził zakup stałki 35f2.0 + 50f1.8 na początek. Po pierwszych zleceniach koniecznie zakup coś szerokiego i jasnego. Z biegiem czasu będziesz miał możliwość wymienić obiektywy na jaśniejsze. Budżet niestety bardzo skromny ale 5d classic byłby najbardziej odpowiednim narzędziem do pracy przy ślubach. FF to zupełnie inna bajka i inny świat

    --- Kolejny post ---

    Do 40D to bardzo dobrym rozwiązaniem jest jak ktoś wcześniej radził zakup stałki 35f2.0 + 50f1.8 na początek. Po pierwszych zleceniach koniecznie zakup coś szerokiego i jasnego. Z biegiem czasu będziesz miał możliwość wymienić obiektywy na jaśniejsze. Budżet niestety bardzo skromny ale 5d classic byłby najbardziej odpowiednim narzędziem do pracy przy ślubach. FF to zupełnie inna bajka i inny świat
    system EOS z eLizabeth

  4. #14
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2013
    Miasto
    Trójmiasto
    Posty
    36

    Domyślnie Odp: Szybka i bezbolesna dla portfela zmiana systemu S na C

    Te dwie jasne stałki to chyba najlepszy pomysł na szybki początek. Jest jeszcze tamron 17-50 f/2.8, ale boję się wolnego i bzyczącego AF. Miałem dzisiaj kit'a 18-55 w łapach...wolne to, ale i tak szybsze niż mój obecny. Co do wyzwań- robiłem fotki na poprawinach (fakt że bez kościoła no i odpowiedzialność w sumie żadna) moim sprzętem i dawałem radę, jestem przyzwyczajony do trudnych warunków pracy. Nie wyobrażam sobie jaki to musi być komfort, móc ustawić sobie ISO3200, do tego jasny obiektyw...
    Na FF plan zawsze jest, pytanie jak szybko uda się go zrealizować i czy po drodze do FF nie będzie jeszcze jednego cropa (7d?). Ale nie chcę tak mocno wybiegać w przyszłość.

    Odnośnie zepsucia młodym pamiątki to widziałem od fotografów z mojego regionu takie sesje, za które ja bym się wstydził wziąć pieniądze, a fotki robione przykładowo 450d z kitem i nikt z nich się nie przejmuje że wypadałoby jak najszybciej wymienić sprzęt, bo niedomaga. Odpowiadają im takie warunku pracy i o dziwo znajdują też klientów którym podobają się takie fotki. I daleko tym zdjęciom nawet do prostego, solidnego reportażu ze ślubu. Fotki ciemne, nijakie, często ostrość gdzieś zgubiona, do tego czasami dramatyczna obróbka. I oni się tym nie przejmują, biorą kasę i już.
    Sam byłem niedawno świadkiem i wiem jaki to ważny dzień dla młodych, także daleko mi do zamiaru psucia komuś pamiątki. Zacznę robić fotki dopiero wtedy kiedy będę pewny że mam wystarczający sprzęt, żeby mi nie zabrakło światła, jeżeli nie będzie dramatycznie daleko to wcześniej pojadę też do kościoła gdzie miałbym robić zdjęcia, bo to chyba najciemniejsze miejsce.
    Ostatnio edytowane przez .Pit ; 29-08-2013 o 11:34

  5. #15
    Bywalec PLUS member Awatar Veox
    Dołączył
    Oct 2012
    Miasto
    Kraków
    Posty
    116

    Domyślnie Odp: Szybka i bezbolesna dla portfela zmiana systemu S na C

    Cytat Zamieszczone przez .Pit Zobacz posta
    Te dwie jasne stałki to chyba najlepszy pomysł na szybki początek. Jest jeszcze tamron 17-50 f/2.8, ale boję się wolnego i bzyczącego AF. Miałem dzisiaj kit'a 18-55 w łapach...wolne to, ale i tak szybsze niż mój obecny. Co do wyzwań- robiłem fotki na poprawinach (fakt że bez kościoła no i odpowiedzialność w sumie żadna) moim sprzętem i dawałem radę, jestem przyzwyczajony do trudnych warunków pracy. Nie wyobrażam sobie jaki to musi być komfort, móc ustawić sobie ISO3200, do tego jasny obiektyw...
    Na FF plan zawsze jest, pytanie jak szybko uda się go zrealizować i czy po drodze do FF nie będzie jeszcze jednego cropa (7d?). Ale nie chcę tak mocno wybiegać w przyszłość.

    Odnośnie zepsucia młodym pamiątki to widziałem od fotografów z mojego regionu takie sesje, za które ja bym się wstydził wziąć pieniądze, a fotki robione przykładowo 450d z kitem i nikt z nich się nie przejmuje że wypadałoby jak najszybciej wymienić sprzęt, bo niedomaga. Odpowiadają im takie warunku pracy i o dziwo znajdują też klientów którym podobają się takie fotki. I daleko tym zdjęciom nawet do prostego, solidnego reportażu ze ślubu. Fotki ciemne, nijakie, często ostrość gdzieś zgubiona, do tego czasami dramatyczna obróbka. I oni się tym nie przejmują, biorą kasę i już.
    Sam byłem niedawno świadkiem i wiem jaki to ważny dzień dla młodych, także daleko mi do zamiaru psucia komuś pamiątki. Zacznę robić fotki dopiero wtedy kiedy będę pewny że mam wystarczający sprzęt, żeby mi nie zabrakło światła, jeżeli nie będzie dramatycznie daleko to wcześniej pojadę też do kościoła gdzie miałbym robić zdjęcia, bo to chyba najciemniejsze miejsce.
    Wszystko OK ale 40D i 18-55 bez lampy w ciemnym kościele to Ci po prostu braknie światła. Już chyba faktycznie wolał bym próbować coś robić tym T17-50 2.8 bo ma stabilizację (tzn jeden z nich ma) która przyda się przy dłuższych czasach jakie będą nieuniknione w takiej konfiguracji. 50-tką 1.8 też nie obskoczysz całości bo będzie na cropie bardzo wąsko. Pierwszy reportaż robiłem (jako drugi fotograf) 600D i 50 1.8. ISO szło na 1600 wyciągnąć w lightroomie ale kadry... ciasno ciasno jak cholera. Teraz myślę że takim tamronem bym więcej zrobił ale musiałem sam iść zobaczyć i przekonać się na własnym tyłku. Może faktycznie szukaj takiego tamrona używki?
    Studio Moments to fotograf ślubny Kraków i kamerzysta Kraków. Zapraszam na naszą stronę!

  6. #16

    Domyślnie Odp: Szybka i bezbolesna dla portfela zmiana systemu S na C

    Chcesz tanio i dobrze, kup 40D do tego poszukaj ostrego i celnego Tamrona 17-50 f2.8 i jakąś lampę z ttl, na początek ci wystarczy. Podaruj sobie na razie stałki, szczególnie 50 1.8, jej celność jest tragiczna na 40D, bzyczenia Tamiego się nie bój, dobry egzemplarz da radę. Takim zestawem 5 lat wstecz zaczynała moja córka robić ślubniaki, z czasem zarobiła trochę grosza i przesiadła się na 5-ki i L-ki.

  7. #17
    Bywalec Awatar jeff.lebowski
    Dołączył
    Jan 2009
    Miasto
    UK
    Wiek
    44
    Posty
    171

    Domyślnie Odp: Szybka i bezbolesna dla portfela zmiana systemu S na C

    Jesli budzet ogranicza to na poczatek tylko 40D z 18-55mm IS plus 50mm 1.8. Kitem nie poszalejesz szczegolnie w ciemniejszych miejscach ale jest tani i uniwersalny. Stalka 50mm to juz bedzie zauwazalnie lepsza jakosc. Z czasem mozesz myslec o dodaniu szerszej stalki lub tamrona 17-50mm. Powodzenia...
    Canon 5D Mark II | C 28 1.8 | C 50 1.4 | C 85 1.8 | YN-565EX | Manfrotto 725B

  8. #18
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2013
    Miasto
    Trójmiasto
    Posty
    36

    Domyślnie Odp: Szybka i bezbolesna dla portfela zmiana systemu S na C

    A gdybyście mieli wybierać pomiędzy:
    -jaśniejszym, i chyba lepszym optycznie 18-55, czyli kitem, ale za to z gorszym i wolniejszym AF,
    -17-85IS, z szybszym i bardziej celnym AF

    Pewnie dla wielu taki wybór to jak zły sen, bo żaden z nich się nie nadaje na wesela, (ale to nie jest przecież jedyne miejsce gdzie robię fotki, aczkolwiek sprzęt dobieram raczej pod wesela bo to jest chyba najbardziej wymagające miejsce w moim przypadku) ale gdybyście musieli już wybierać pomiędzy złym a gorszym, to który? Więcej światła czy szybszy AF?
    Ostatnio edytowane przez .Pit ; 29-08-2013 o 14:45

  9. #19
    Bywalec Awatar jeff.lebowski
    Dołączył
    Jan 2009
    Miasto
    UK
    Wiek
    44
    Posty
    171

    Domyślnie Odp: Szybka i bezbolesna dla portfela zmiana systemu S na C

    +1 dla wiecej swiatla
    Canon 5D Mark II | C 28 1.8 | C 50 1.4 | C 85 1.8 | YN-565EX | Manfrotto 725B

  10. #20

    Domyślnie Odp: Szybka i bezbolesna dla portfela zmiana systemu S na C

    Cytat Zamieszczone przez .Pit Zobacz posta
    A gdybyście mieli wybierać pomiędzy:
    -jaśniejszym, i chyba lepszym optycznie 18-55, czyli kitem, ale za to z gorszym i wolniejszym AF,
    -17-85IS, z szybszym i bardziej celnym AF
    W takim układzie 17-85 mm f/4-5.6 IS USM, chociaż na samom myśl robienia nim ślubu w ciemnym kościele ..., koniecznie lampa i odbijanie światła, nie walenie na wprost po oczach.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •