Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 72

Wątek: Epson L800 profile ICC

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    37

    Domyślnie Epson L800 profile ICC

    Od pewnego czasu mam L800 i dotychczas drukowałem na papierach ilforda i fomei. Profile do L800 sa dostepne na stronach producentów a wydruki z ich wykorzystaniem są na tyle dobre, że chciałbym potestować jakieś inne papiery. Niestety inni producenci nie zawracają sobie głowy tą budżetowa drukarką. Czy ktoś zechciałby udostepnić profile ICC na l800 do papierów innych firm? Chodzi mi głównie o własnoręcznie ukręcone bo chyba firmowych to za dużo nie ma :-(( a może ktos gdzieś wyszperał?). Najbardziej by mi zależało na jakimś grubym papierze fineart o wyraźnej strukturze jakby papier akwarelowy.
    Generalnie fajnie by było zrobic taki zbiór profili. Jakby pare osób wrzuciło co ma to może by się przydatna baza zrobiła. Pewnie nie zawsze sie to sprawdzi, ale lepsze to niż nic.
    Na razie nie moge sobie pozwolić na kupno kalibratora do drukarki :-(
    5d, 5dmk2, 24 f/1.4 IIL, 50 f/1.4, 85 f/1.8 , 135 f/2.0L
    lampy, blendy i inne graty.
    adamx25@gmail.com

  2. #2

    Domyślnie Odp: Epson L800 profile ICC

    Jeśli chodzi o papiery ILFORD to na stronie producenta dla drukarki Epson L800 dostępne są darmowe profile do pięciu podłoży typu Fine Art - trzech 100% bawełnianych papierów artystycznych ILFORD GALERIE Prestige Gold Cotton Smooth 330gsm, Gold Cotton Textured 330gsm i Smooth Fine Art 190gsm oraz dwóch dwustronnych papierów na bazie alfa-celulozy: Fine Art Smooth 220gsm i Fine Art Textured 220gsm.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Epson L800 profile ICC

    Witam,
    tez posiadam L800 również drukowałem na papierze Ilforda galerie premium gloss, lustre jak i na fomei pro gloss, lustre. I mam do kolegi pytanie czy zauważasz jakieś różnice w wydruku?? Drukuję zdjęcia ze ściągniętymi profilami zarówno do papieru Ilforda jak i Fomei z PS CS 6 i moje małe spostrzeżenia. Druk na papierze Ilforda w porównaniu z drukiem na Fomei jest naprawdę kiepski Na Ilfordzie kolory szybko blakną a czernie nie są czarne?! Druk na Fomei jest niemal identyczny do tego jaki otrzymałem kiedyś od znajomego który drukował na Kodaku Endura na labie!!!
    Dodam że druk zdjęć przez dołączony do drukarki program w przypadku Ilforda jest też niezbyt dobry a przy Fomei podobny do tego z PS. Nie wiem o co chodzi Co do Twojego pytania o papiery to możesz jeszcze spróbować na Harman by Hahnemuhle tyle że nie mają profili do L800 ale możesz sobie kupić zestaw testowy 7 różnych papierów po dwie sztuki(w tym Canvas)w sumie 14 kartek rozmiaru A4. Mam ten zestaw ale jeszcze nie próbowałem druku, ale patrząc na fakturę może być naprawdę nieźle, szczególnie ciekawi mnie canvas
    Pozdrawiam

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2012
    Miasto
    Skierniewice
    Posty
    16

    Domyślnie Odp: Epson L800 profile ICC

    Wydrukowałem już sporo zdjęć na Epson L800. Wykorzystywałem papiery Ilforda, fomei Epson oraz zestaw testowy Harman by Hahnemuhle . Najgorsze odwzorowanie kolorów miałem na papierach fomei. Na ilfordach wydruki bardzo dobre. Zestaw Harman by Hahnemuhle drukowałem z profili do papierów Epsona super odwzorowania. Wydruki na fomei, ilfordzi i Harman by Hahnemuhle wykonywałem z Lr i PS E ( przed wydrukiem musiałem rozjaśnić o ok. 10%). Wydruki na papierach Epson robię z dołączonego do drukarki programu. Aktualnie testuję papier , który zakupiłem w mijającym tygodniu w Lidlu ( z ciekawości ponieważ 1 str. A4 280 g kosztuje 52 gr ). Najlepsze odwzorowanie ma przy wydruku z proilu dla ilforda GALERIE Premium Lustre 270g. Ciekawy jestem jaka będzie trwałość wydruków. Z papierów Epsona najlepszy w mojej opinii jest Ultra Glossy Photo Paper 300g, kolejnie Premium Glossy Photo Paper 255g, Glossy Photo Paper 225g/m, a papieru EPSON Photo Paper 194g nie warto kupować.
    Niestety inni producenci papierów np. canon nie zamieszczają profili ( obawa przed konkurencyjnym produktem?).

    Moja opinia jest oczywiści moją subiektywna oceną. Jestem amatorem.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Epson L800 profile ICC

    Korzystając z zestawu testowego Harman by Hahnemuhle drukowałeś może na canvas? jestem ciekawy jak to wygląda jeśli tak daj znać jakich profili użyłeś do tego konkretnego wydruku. Kurde a co do papieru ilforda strasznie szybko farba blaknie a czernie stają się szare, nie wiem co może być przyczyną profile używam zgodnie z instrukcją, dziwi mnie tym bardziej ta sprawa iż w przypadku wydruku na fomei działam według instrukcji dołączonej do profili i wydruk jest rewelacyjny.

  6. #6
    Początki nałogu Awatar Juriko
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    485

    Domyślnie Odp: Epson L800 profile ICC

    Cytat Zamieszczone przez Bukovsky Zobacz posta
    ... Kurde a co do papieru ilforda strasznie szybko farba blaknie a czernie stają się szare, nie wiem co może być przyczyną profile używam zgodnie z instrukcją, ....
    Jaki to konkretnie papier Ci tak blaknie i jak go przechowujesz, w albumie, w ramce, z szybą, bez szyby? Blaknie czyli ogólnie robi się jaśniejszy, czy też zmienia odcień kolorów?

    ps. szok. udało się skasować powieloną treść
    Ostatnio edytowane przez Juriko ; 03-09-2013 o 13:05

  7. #7

    Domyślnie Odp: Epson L800 profile ICC

    o papierach które używałem piszę w poprzednim poście a co do blaknięcia chodzi o moment zaraz po wydruku do jakiś 10 minut po nim, kolory tracą głównie nasycenie a jak pisałem wcześniej czerń idzie w szarość. Dodam że tusze mam oryginalne a jak pisałem wcześniej przy papierze fomei nic takiego nie ma miejsca.

  8. #8
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    37

    Domyślnie Odp: Epson L800 profile ICC

    Z moich doświadczeń winika to samo co pisze Bukovsky. Wolę wydruki na Fomei niż na Ilford ( zaraz spadnie na mnie grad krytyki :-))). Kolory sa idealne natomiast na Ilfordzie są wyblakłe, szczególnie czernie. A już myslałem, że jestem odosobnieony w tej opinii.
    5d, 5dmk2, 24 f/1.4 IIL, 50 f/1.4, 85 f/1.8 , 135 f/2.0L
    lampy, blendy i inne graty.
    adamx25@gmail.com

  9. #9
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    37

    Domyślnie Odp: Epson L800 profile ICC

    A próbował ktoś drukować L800 na papierach Harman by Hahnemuhle przy uzyciu profilu np do Epson Styllus foto 1400? Teoretycznie takie same tusze.
    5d, 5dmk2, 24 f/1.4 IIL, 50 f/1.4, 85 f/1.8 , 135 f/2.0L
    lampy, blendy i inne graty.
    adamx25@gmail.com

  10. #10
    Dopiero zaczyna Awatar szym
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Epson L800 profile ICC

    Cytat Zamieszczone przez adamx25 Zobacz posta
    A próbował ktoś drukować L800 na papierach Harman by Hahnemuhle przy uzyciu profilu np do Epson Styllus foto 1400? Teoretycznie takie same tusze.
    Tusze są inne, więc bez profilowania może wyjść różnie. Ale jakby porządnie oprofilować... Papiery HbyH w połączeniu z barwnikami L800 mogą dać ciekawe efekty - przyjemne powierzchnie i nasycone kolorki .

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •