Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 72

Wątek: Epson L800 profile ICC

  1. #11
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    37

    Domyślnie Odp: Epson L800 profile ICC

    Cytat Zamieszczone przez ILFORD Polska Zobacz posta
    Jeśli chodzi o papiery ILFORD to na stronie producenta dla drukarki Epson L800 dostępne są darmowe profile do pięciu podłoży typu Fine Art - trzech 100% bawełnianych papierów artystycznych ILFORD GALERIE Prestige Gold Cotton Smooth 330gsm, Gold Cotton Textured 330gsm i Smooth Fine Art 190gsm oraz dwóch dwustronnych papierów na bazie alfa-celulozy: Fine Art Smooth 220gsm i Fine Art Textured 220gsm.
    Mam pytanie w związku z tym postem. We wszystkich opisach papieru serii Prestige Gold Cotton 330 gsm jest napisane, że jest przeznaczony do druku tuszami pigmentowymi. Tymczasem Ilford daje też profil do drukarki barwnikowej. Znaczy to , że można drukować na tym papierze barwnikiem tylko ... no własnie.. co? Niska trwałość?
    5d, 5dmk2, 24 f/1.4 IIL, 50 f/1.4, 85 f/1.8 , 135 f/2.0L
    lampy, blendy i inne graty.
    adamx25@gmail.com

  2. #12

    Domyślnie Odp: Epson L800 profile ICC

    Cytat Zamieszczone przez adamx25 Zobacz posta
    Mam pytanie w związku z tym postem. We wszystkich opisach papieru serii Prestige Gold Cotton 330 gsm jest napisane, że jest przeznaczony do druku tuszami pigmentowymi. Tymczasem Ilford daje też profil do drukarki barwnikowej. Znaczy to , że można drukować na tym papierze barwnikiem tylko ... no własnie.. co? Niska trwałość?
    Zgodnie z informacją jaką uzyskaliśmy od specjalistów ILFORD, papiery GALERIE Prestige Gold Cotton Smooth 330gsm i Gold Cotton Textured 330gsm są kompatybilne z tuszami barwnikowymi, przy użyciu których umożliwiają tworzenie wydruków o trwałości, jaką gwarantują konkretne tusze barwnikowe. Obecność profili ICC na stronie producenta jest swego rodzaju potwierdzeniem tych informacji.

  3. #13
    Dopiero zaczyna Awatar szym
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Epson L800 profile ICC

    Na stronie medikonu właśnie pojawiły się nowe profile ICC dla drukarki Epson L800 i sześciu papierów Fomei: Profile ICC dla drukarki EPSON L800
    Wydruki robione z tymi profilami, zaraz po wydrukowaniu wyglądają źle, właściwych kolorów nabierają po kilku dniach stabilizacji / leżenia na biurku lub w szufladzie. Jak już się ustabilizuje - widać różnicę w porównaniu z wydrukami z poprzednich profili - jest zdecydowanie lepiej (oczywiści w ramach możliwości L800 ). Szczególnie korzystnie wypada kolorystyka (i przede wszystkim neutralność) wydruków na matowym Fomei Premium Matt. Kto ma L800 i te papiery może pobierać i drukować.

  4. #14

    Domyślnie Odp: Epson L800 profile ICC

    Witam.
    Odkopię trochę wątek...

    Jakieś 2 tygodnie temu stałem się posiadaczem L850.
    Zastanawiam się czy drukuje ona identycznie jak L800...
    W zasadzie jest to to samo tylko bez skanera, ale może pozmieniało się coś w sterownikach...
    Czy miał ktoś z Was możliwość przetestowania?

    Druga sprawa - jaka jest Waszym zdaniem powtarzalność atramentu Epsona?
    Czy jedna partia może jakoś bardzo odbiegać od drugiej?
    Pytam, gdyż zastanawiam się nad profilem ICC, który bym zlecił i tak myślę, czy konieczne jest powtarzanie go za każdym razem gdy zmieniam tusz czy też Epson jest dość "stabilny".

    Można by np zrobić jakieś grupowe zamówienie - tzn. kilka osób które używa powiedzmy papieru Ilforda, Tecco itp robi zrzute na profil, jakiś ekspert robi go a potem rozsyłam go do tych osób... - pytanie tylko czy to przejdzie.
    Co o tym myślicie?

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Epson L800 profile ICC

    Tego typu drukarki nie ma sensu profilować. Wyda Pan kasę a efekt i tak będzie słaby. Ma za mało atramentów i na dobitkę występują bardzo silne defekty metameryczne. Np fotografii cz-b lepiej na niej nie drukować.
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  6. #16

    Domyślnie Odp: Epson L800 profile ICC

    No to mnie Pan teraz totalnie dobił...
    Kupiłem ją mając nadzieję na przynajmniej dobrej jakości wydruk, zgodny z tym co mam na monitorze, a okazuje się że to niewykonalne.

    Czuję się jakbym dostał w twarz
    Znów błędna decyzja z mojej strony...

    O wędrując bw to wiem, nie sądziłem jednak że tyczy się to też koloru...

    Szczerze mówiąc po tym co napisałeś, mam ochotę ją zwrócić do sklepu... (tylko nie wiem czy przyjmą sprzęt z wlanyn już tuszem)

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Epson L800 profile ICC

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    No to mnie Pan teraz totalnie dobił...
    Kupiłem ją mając nadzieję na przynajmniej dobrej jakości wydruk, zgodny z tym co mam na monitorze, a okazuje się że to niewykonalne.

    Czuję się jakbym dostał w twarz
    Znów błędna decyzja z mojej strony...

    O wędrując bw to wiem, nie sądziłem jednak że tyczy się to też koloru...

    Szczerze mówiąc po tym co napisałeś, mam ochotę ją zwrócić do sklepu... (tylko nie wiem czy przyjmą sprzęt z wlanyn już tuszem)
    Spokojnie inaczej na to patrzą specjaliści od kolorów, a inaczej zwykli ludzie. Oprofiluj sobie jeden papier zrób wydruki i sam oceń czy jakość Cię zadowala. Wielu zadowala, może Ciebie też będzie.

  8. #18

    Domyślnie Odp: Epson L800 profile ICC

    michalab dzięki za pocieszenie
    Ja mam trochę pedantyczny charakter jeśli chodzi o te kwestie, niestety, zasobność portfela nie pozwala na jego zaspokojenie.

    Na czytałem się sporo przed kupnem tego urządzenia i w zasadzie raczej wyrażano się pozytywnie.

    Mam monitor który coś tam potrafi pokazać (Eizo S2243 - oczywiście skalibrowany) dlatego miałem nadzieję że w końcu osiągnę zadowalający wynik, a tu mnie Pan Tomasz trochę sprowadził na ziemię...

    Wiem że BW na tym jakiś zafarb będzie miało (choć gdzieś słyszałem o aplikacji która zmusza drukarkę do używania tylko czarnego tuszu... choć nie wiem jakby to wyglądało) to i tak się bardzo zdziwiłem, gdy wczoraj wydrukowałem dla testu czarno biały obrazek na zwykłym papierze ksero - i o dziwo zafarbu nie ma...

    Teraz już mam lekki mętlik czy zostawić czy oddać, ale na 99% już mi jej nie przyjmą bo tusz wlany.

    W kwestii profilu to właśnie nad tym myślę...
    Szkoda że nie da się kupić jakiś próbek - kilku sztuk danego papieru dla testu, bo chętnie bym sprawdził kilka papierów Ilford, Fomei czy tej firmy na H której nazwy nigdy nie mogę zapamiętać.
    Ostatnio edytowane przez mini21 ; 23-07-2016 o 15:52

  9. #19

    Domyślnie Odp: Epson L800 profile ICC

    Zrobiłem mały test - wydrukowałem "wzornik" bodajże Kodaka na Epson Glossy (tylko takim starym, którego już w sprzedaży nie ma).
    Ogólnie pokrycie kolorów oceniłbym na 80-85% - trochę wydruk wpada w niebieski...

  10. #20
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    53

    Domyślnie Odp: Epson L800 profile ICC

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Tego typu drukarki nie ma sensu profilować. Wyda Pan kasę a efekt i tak będzie słaby. Ma za mało atramentów i na dobitkę występują bardzo silne defekty metameryczne. Np fotografii cz-b lepiej na niej nie drukować.
    Nie no, bez przesady, to że nie jest to fotoploter pigmentowy z kilkunastoma tuszami nie oznacza, że nie należy jej profilować!
    Ja do tej pory mam wydrukie z DeskJecta HP który miał 3+1 tuszy 15 lat temu i wydruki są bardzo dobre.

    Używam od wielu lat barwnikowych drukarek Epsona (obok pigmentowej serii Pro) i dobre profile to podstawa. Są nawet ludzie i są to profesjonaliści, którzy drukują fotografie czarno białe z uzyciem barwnikowych tuszy Epsona (fakt że tylko czarnego, ew. dobarwianego). Prawdą natomiast jest, że standardowo cz-b wychodzą kiepskawo. Nieprawdą jest, że kolorowe wychodzą źle. Nie ma za mało atramentów, kolorowych dokładnie tyle samo co np. SC-P800. Wadą drukarek barwnikowych (przynajmniej Epsona), jest słabe zachowanie kolorów w cieniach, może poza oryginalną Clarią.

    Ja używałem atramentów z L800 do barwnikowej 1400 i powiem, że gamut jest całkiem spory (szerszy na tej drukarce niż InkThriftCL od Jon'a Cone'a). Oczywiście trudno porónywać je do L800 bo w niej jest inny algorytm screening'u, dostosowany do tych atramentów.

    Profile jak się robi powinno się wykorzystywać co najmnie 2x więcej pól niż przy pigmentówkach, zwłaszcza przy L800, bo jest bardzo nieliniowa, ale ja mam nawet jeden z tylko 1000 pól pomiarowych i działą całkiem przyjemnie, nie mówiąc już o profilu zrobionym przez Color Munkiego który w większości zastosowań jes ok (50+50 pól), i profile robione Argylem z 1500 polami.

    Tusz do L800 ma jedną wadę, jest kiepski jeśli chodzi o trwałość. Niemniej jednak, jak na początek jest to całkiem przyjemne rozwiązanie - zdecydowanie z innymi papierami niż zawarte w sterowniku Epsona trzeba ją profilować.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    W kwestii profilu to właśnie nad tym myślę...
    Szkoda że nie da się kupić jakiś próbek - kilku sztuk danego papieru dla testu, bo chętnie bym sprawdził kilka papierów Ilford, Fomei czy tej firmy na H której nazwy nigdy nie mogę zapamiętać.
    Oczywiście, że się da, praktycznie dla wszystkich tych papierów jakie wymieniłeś i dla wielu innych. Zazwyczaj są sprzedawane, czasami udostępniane Sample Packi zawierające po 2 szt z każdego rodzaju, to co prawda za mało żeby popróbowąć, ale kto broni kupicz 2 paczki :-).
    Medikon ma całe Fomei praktycznie oprofilowane pod L800. Nie jest to co prawda profil dedykowany pod konkretny egz., a te mogą się różnić między sobą, ale to dobry punkt startowy. Tetenal też ma L800, i generalnie robi dobre profile. Jest co testować :-)

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •