Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 33 z 33

Wątek: W jaki sposób oddajecie utwór fotograficzny, po jego wykonaniu ?

  1. #31
    Początki nałogu Awatar kurczeblade
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    337

    Domyślnie Odp: W jaki sposób oddajecie utwór fotograficzny, po jego wykonaniu ?

    Cytat Zamieszczone przez Kuba1 Zobacz posta
    Kurczeblade:
    1. Masz złą umowę
    2. Facet przed robotą zasygnalizował Ci co Cię czeka, ale tego nie rozpoznałeś.

    Raczej nie otrzymasz wynagrodzenia za tę robotę (obym się mylił). To będzie cena za naukę, jaką z pewnością wyniesiesz z tej lekcji - oby nie na próżno, ale przyjmij do wiadomości, że wina jest Twoja, sorry.

    Zapłać porządnemu prawnikowi za przygotowanie nowego wzoru prawdziwej umowy i zróbcie to co najmniej w dwóch podejściach. Przekaż mu wytyczne i poproś o pomoc w przewidzeniu możliwych do wystąpienia typowych problemów z klientem. Pierwszą wersję umowy spokojnie przestudiuj, zanotuj uwagi i za kilka dni ponownie spotkaj się z prawnikiem i przekaż uwagi. W umowie mają być przewidziane jeszcze gorsze warianty, niż to co Cię teraz spotkało. WSZYSTKIE szczegóły zlecenia mają być dokładnie określone na piśmie, ZERO niedomówień. Na końcu zawrzyj punkt, mówiący że zleceniodawca zapoznał się z treścią umowy, rozumie ją i akceptuje w całości - niekonieczny, ale w razie problemów z realizacją postanowień umowy, to będzie pierwsze na co zwrócisz jego(klienta) uwagę. Zadziała - to dobrze, nie zadziała - trudno.

    Trafiłeś na klienta-prostaka i jesteś właściwie bezbronny, bo dałeś ciała z umową. Jest taka kategoria klientów i to w każdej branży, którzy z założenia nie płacą - Twoja umowa ma być tak napisana, żeby w takim przypadku droga od wystąpienia problemu do uzyskania Tytułu wykonawczego była jak najkrótsza.
    Zapamiętaj też to, że jeśli klient przed zleceniem nie chce przystać na warunki umowy, które zapewniają Tobie bezpieczeństwo transakcji, to nie trać na niego czasu, bo będziesz miał powtórkę. Nie licz na niczyją wspaniałomyślność - NIGDY, a najwyżej miło się rozczarujesz.
    Podpisałem w życiu kilka tysięcy umów, w większości dotyczących praw autorskich. Wszystkie wcześniej przeczytałem..

    Kuba bardzo Ci dziękuje za tak obszerną wiadomość. Umowę niestety ściągnąłem z internetu, trochę sam ją przerabiając. Ale posłucham rad i niedługo wybiorę się do prawnika w celu skonstruowania nowej lepszej umowy.


    Dzisiaj rozwiązałem całkowicie sytuacje. Po wcześniejszych dyplomatycznych rozmowach przez maila z Panną Młodą ustaliłem na dziś spotkanie, udało mi się odebrać pieniążki i oddać album. Panna Młoda była pozytywnie nastawiona i cieszyła się przeglądając zdjęcia. Pan Młody na samym wejściu "puścił bluzgi" w moją stronę, po kilku zdenerwowanych gestach wyszedł i mogłem spokojnie się rozliczyć z Panną M. Wyglądało to jakby tylko jednej stronie zależało na tych zdjęciach...

    ale nauczka jest. Od teraz selekcja klientów...
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 27-08-2013 o 20:13

  2. #32
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    960

    Domyślnie Odp: W jaki sposób oddajecie utwór fotograficzny, po jego wykonaniu ?

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    [...]
    Dzisiaj rozwiązałem całkowicie sytuacje. Po wcześniejszych dyplomatycznych rozmowach przez maila z Panną Młodą ustaliłem na dziś spotkanie, udało mi się odebrać pieniążki i oddać album. Panna Młoda była pozytywnie nastawiona i cieszyła się przeglądając zdjęcia. Pan Młody na samym wejściu "puścił bluzgi" w moją stronę, po kilku zdenerwowanych gestach wyszedł i mogłem spokojnie się rozliczyć z Panną M. Wyglądało to jakby tylko jednej stronie zależało na tych zdjęciach...

    ale nauczka jest. Od teraz selekcja klientów...
    No to jest świetna wiadomość.
    Wiesz, właśnie dlatego że staramy się robić wszystko najlepiej jak potrafimy, musimy również potrafić oszczędzić sobie zdrowia i czasu na przepychanki z ignorantami. Dzisiejszy klient jest wychowywany przez reklamy i zdumiewające jest, jak wielu ludzi bezrefleksyjnie łyka ten kit i zachowują się tak, jakby Świat leżał u ich stóp czekając aż łaskawie na niego spluną, jakby z nastaniem kapitalizmu przestały obowiązywać zasady dobrego wychowania.
    Pamiętacie reklamę o "Miłościwie nam kupujących"?

  3. #33

    Domyślnie Odp: W jaki sposób oddajecie utwór fotograficzny, po jego wykonaniu ?

    Gratulacje sukcesu. Niobita gęba i kasa w ręku to max co mogłeś wyciągnąć z tej sytuacji. Oby nikomu z nas nie przytrafiła się podobna sytuacja!

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •