Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Wątek: W jaki sposób oddajecie utwór fotograficzny, po jego wykonaniu ?

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: W jaki sposób oddajecie utwór fotograficzny, po jego wykonaniu ?

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Zaproponowałem przesłanie materiału kurierem. Odpowiedział że nie odbierze tego, wciąż nalegając że mam z tym do niego przyjechać.
    A niech nie odbiera, to jego sprawa, umowa i tak będzie wykonana - za datę doręczenia w takim przypadku uważa się datę awizowania.

  2. #22
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    56

    Domyślnie Odp: W jaki sposób oddajecie utwór fotograficzny, po jego wykonaniu ?

    apropo powyższego, to lepiej przesłać Pocztą Polską za potwierdzeniem odbioru, odbierze, czy nie - wróci "zwrotka", a to jest dużo wygodniejsze przy ewentualnych kwasach, bo ma się namacalny dowód doręczenia i nie trzeba pisać potem pism do operatora o wydanie dokumentacji. Poczta też prowadzi usługi kurierskie, więc czas doręczenia też nie jest problemem.

  3. #23
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: W jaki sposób oddajecie utwór fotograficzny, po jego wykonaniu ?

    Cytat Zamieszczone przez człekoupiór Zobacz posta
    lepiej przesłać Pocztą Polską za potwierdzeniem odbioru
    Nawet koniecznie, dobrze że to dodałeś.

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar jacek_73
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    53 N, 18 E
    Wiek
    50
    Posty
    2 587

    Domyślnie Odp: W jaki sposób oddajecie utwór fotograficzny, po jego wykonaniu ?

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta

    po minucie dostałem drugą wiadomość . Że ch...j go to obchodzi mam przyjechać w miejsce gdzie ona wyznaczył we wcześniejszym smsie no i trochę cenzury.
    Pospiesz się, bo już na Ciebie czeka.

    Jestę fotografę
    miszcz martwi się o podpis

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar Sergiusz
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    mazowiecka wioska
    Posty
    2 708

    Domyślnie Odp: W jaki sposób oddajecie utwór fotograficzny, po jego wykonaniu ?

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Ponownie zadzwoniłem "grzecznie rozmawiając" zaproponowałem umówienie się w miejscu podpisania umowy- to tylko 60km
    Zaproponowałem wysłanie kurierem za pobraniem z możliwością sprawdzenia paczki - na mój koszt.

    No i z drugiej strony ponownie agresja i wulgaryzmy, ta sama śpiewka, że to w moim obowiązku jest dostarczenie dzieła w miejsce gdzie on sobie zażyczy, czyli do niego do domu. itp itp.

    Pomimo tego że młodzi nie widzieli jeszcze tych zdjęć, ponieważ jak wiadomo nie odebrali całego materiału, wczoraj wrzucili link na moją tablice FB w którym był zawarty album jakiejś pary młodej sesji plenerowej w Wenecji, z nawiązaniem do naszej sesji która była robiona nad jakimś polskim jeziorkiem. Zostawili przy tym zgryźliwy komentarz - Sami zaproponowali miejsce sesji, zgodziłem się, wyszły bardzo dobre zdjęcia których jeszcze nie widzieli a już mają jakieś pretensje. Dodatkowo zaznaczam że to było drugie miejsce w którym robiliśmy zdjęcia, oddalone o prawie 150km od miejsca w którym realizowaliśmy pierwszy plener - i bądź tu dobry :-)

    Widać jak na dłoni, że facet coś kręci...

    Dodam że po podpisaniu umowy, rzucił prostackim gestem, biorąc mój dowód osobisty, zerknął na dane, twierdząc przy tym że jeśli coś mu nie będzie pasowało to i tak mnie znajdzie. Uznałem to za żart. Teraz sam nie wiem co o tym myśleć.

    Wysłałem mailem, formalnie napisane wezwanie do odbioru gotowego materiału i zapłaty. Od momentu tego wezwania cisza z ich strony.


    Betinus w umowie miałem tylko określone, że gotowe dzieło zostanę przekazane do 30dni po wykonanym plenerze ( nie jest sprecyzowane miejsce przekazania ) Nigdy tego nie musiałem wpisywać bo z tym nigdy nie było problemów, zawsze z młodymi dogadywałem się, przeważnie skakali z radości że w końcu mogą zobaczyć swoją pamiątkę, a w tym przypadku osoba jest agresywnie nastawiona i jawnie prowokuje agresywnym zachowaniem.
    To klient powinien przyjść i odebrać materiał chyba, że umówiliście się inaczej. Jak cwaniakuje to powiedz jasno, że ma odebrać tu i tu ( wskaż miejsce i ewentualnie termin ) i grzecznie powiedz PA! Wspomnij coś, że niezapłaconych zleceń nie trzymasz na dysku dłużej niż dwa tygodnie. Poproś o potwierdzenie terminu spotkania esemsem i zablokuj jego numer. Jeśli chce te zdjęcia odebrać to mu rura zmięknie. Jeśli nie to i tak nie zapłaci. Szkoda nerwów telefonów itd.
    Nie ogranicza mnie wyobraźnia ponieważ jej nie posiadam.

  6. #26
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    960

    Domyślnie Odp: W jaki sposób oddajecie utwór fotograficzny, po jego wykonaniu ?

    Kurczeblade:
    1. Masz złą umowę
    2. Facet przed robotą zasygnalizował Ci co Cię czeka, ale tego nie rozpoznałeś.

    Raczej nie otrzymasz wynagrodzenia za tę robotę (obym się mylił). To będzie cena za naukę, jaką z pewnością wyniesiesz z tej lekcji - oby nie na próżno, ale przyjmij do wiadomości, że wina jest Twoja, sorry.

    Zapłać porządnemu prawnikowi za przygotowanie nowego wzoru prawdziwej umowy i zróbcie to co najmniej w dwóch podejściach. Przekaż mu wytyczne i poproś o pomoc w przewidzeniu możliwych do wystąpienia typowych problemów z klientem. Pierwszą wersję umowy spokojnie przestudiuj, zanotuj uwagi i za kilka dni ponownie spotkaj się z prawnikiem i przekaż uwagi. W umowie mają być przewidziane jeszcze gorsze warianty, niż to co Cię teraz spotkało. WSZYSTKIE szczegóły zlecenia mają być dokładnie określone na piśmie, ZERO niedomówień. Na końcu zawrzyj punkt, mówiący że zleceniodawca zapoznał się z treścią umowy, rozumie ją i akceptuje w całości - niekonieczny, ale w razie problemów z realizacją postanowień umowy, to będzie pierwsze na co zwrócisz jego(klienta) uwagę. Zadziała - to dobrze, nie zadziała - trudno.

    Trafiłeś na klienta-prostaka i jesteś właściwie bezbronny, bo dałeś ciała z umową. Jest taka kategoria klientów i to w każdej branży, którzy z założenia nie płacą - Twoja umowa ma być tak napisana, żeby w takim przypadku droga od wystąpienia problemu do uzyskania Tytułu wykonawczego była jak najkrótsza.
    Zapamiętaj też to, że jeśli klient przed zleceniem nie chce przystać na warunki umowy, które zapewniają Tobie bezpieczeństwo transakcji, to nie trać na niego czasu, bo będziesz miał powtórkę. Nie licz na niczyją wspaniałomyślność - NIGDY, a najwyżej miło się rozczarujesz.
    Podpisałem w życiu kilka tysięcy umów, w większości dotyczących praw autorskich. Wszystkie wcześniej przeczytałem..

  7. #27
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    7 427

    Domyślnie Odp: W jaki sposób oddajecie utwór fotograficzny, po jego wykonaniu ?

    Ja mam w umowie, ze klienci odbieraja osobiscie, lub jesli nie moga - robia przelew i wtedy wysylam materialy.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  8. #28
    Początki nałogu Awatar Adam71
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Pruszków
    Wiek
    53
    Posty
    316

    Domyślnie Odp: W jaki sposób oddajecie utwór fotograficzny, po jego wykonaniu ?

    A nie masz jakiegoś kolegi czy dwóch o odpowiednim "wyglądzie" żeby z Tobą pojechali do typa ? Bo na takiego chama nie ma sposobu na grzecznego chłopca...

  9. #29
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    1 905

    Domyślnie Odp: W jaki sposób oddajecie utwór fotograficzny, po jego wykonaniu ?

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Ja mam w umowie, ze klienci odbieraja osobiscie, lub jesli nie moga - robia przelew i wtedy wysylam materialy.
    Tak zupełnie przy okazji - co sprzedajecie w swoich umowach? Prawa do zdjęć, licencję na użycie zdjęć, odbitkę lub płytę ale bez praw?

  10. #30
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: W jaki sposób oddajecie utwór fotograficzny, po jego wykonaniu ?

    Może zaproponuj człowiekowi, że zamiast utworu fotograficznego ma od Ciebie odebrać po prostu fotki z wesela?

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •