Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Ja - Fotograf ślubny

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2013
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    4

    Domyślnie Ja - Fotograf ślubny

    Po przeczytaniu wątku pod moim aż strach się o coś zapytać bo zostanę zgnieciony za brak wiedzy, ale co tam Forum przeglądam od dłuższego czasu nigdy nie potrzebowałem nic napisać aż do dnia dzisiejszego. To że nic na tym forum nie napisałem i jestem tu w pewnym sensie nowy nie oznacza że jestem "zielony" Przybywam z pytaniami do Was forumowicze Tytuł wątku mówi sam za siebie, chce być fotografem ślubnym. Nie dlatego że kasa po prostu zawsze tego pragnąłem. Moja dotychczasowa praca jest ok, ale nie jestem spełniony i nadszedł czas to zmienić. Odłożyłem odpowiednią kwotę na sprzęt oraz na kształcenie się pod kierunkiem fotografa ślubnego. Nie rezygnuję w tej chwili z mojej obecnej pracy zamierzam do końca obecnego roku posiąść wiedzę pozwalającą mi wykonywać ten zawód i od 2014 roku zrezygnować z pracy i robić to co pragnę. Nie chcę zadawać miliona pytań na forum dlatego szukam konkretnych warsztatów które przygotują mnie do tej profesji. Pytanie kieruje do Was czy jest możliwość odbycia szkolenia kształcącego stricte do fotografii ślubnej? Zakładając że podstawy mam "ogarnięte". Czego bym oczekiwał od takiego szkolenia ? Na pewno żeby ktoś powiedział mi jak ustawiać aparat w danej sytuacji, jak kadrować, na co zwracać uwagę itd. Chciałbym czytać książki ale na tą chwilę nie mam na to czasu chodź bardzo bym chciał ale z miłą chęcią z korzystam z Waszej podpowiedzi jakie warto przeczytać. Żeby nie rozpisywać się za dużo, bo kto będzie chciał to czytać Zakończę słowami, będzie ciężko ale dam radę

  2. #2
    Bywalec Awatar KrzysiekT
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Kraków
    Posty
    141

    Domyślnie Odp: Ja - Fotograf ślubny

    Cytat Zamieszczone przez pstrykacz Zobacz posta
    Pytanie kieruje do Was czy jest możliwość odbycia szkolenia kształcącego stricte do fotografii ślubnej?
    Jest taka możliwość.
    Pozdrawiam, Krzysztof

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2012
    Miasto
    Bytom
    Wiek
    34
    Posty
    29

    Domyślnie Odp: Ja - Fotograf ślubny

    W sumie krzysiekT wyczerpał temat twojego zapytania, ale bez lektury chyba nie obejdzie sie kreowanie z Ciebie fotografa ślubnego
    sporo chęci mało pieniędzy

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1 631

    Domyślnie Odp: Ja - Fotograf ślubny

    Na pewno żeby ktoś powiedział mi jak ustawiać aparat w danej sytuacji, jak kadrować, na co zwracać uwagę itd.
    Tak żeby było dobrze. A jak to już każdy wie sam w momencie gdy:

    Zakładając że podstawy mam "ogarnięte".
    Chciałbym czytać książki ale na tą chwilę nie mam na to czasu chodź bardzo bym chciał ale z miłą chęcią z korzystam z Waszej podpowiedzi jakie warto
    A ja chciałbym być pianistą. Ale nie mam czasu ćwiczyć gam.

    To są bardziej lata pracy niż zrobienie kursu. A jak Ty już nie masz czasu i czekasz aż ktoś Ci powie jak, to marnie to widzę. Ale plan masz ambitny.

  5. #5
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    164

    Domyślnie Odp: Ja - Fotograf ślubny

    Oglądaj zdjęcia jak robią to inni, Ci lepsi to naprawdę dużo daje.
    2x5Dmk2/fish15/ 17-40L/ 24LII /85 /135L/ 430 EX II/ 2x600EX
    Regulamin pkt8.

  6. #6
    Fotografujący Awatar michael_key
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Stargard
    Wiek
    41
    Posty
    2 129

    Domyślnie Odp: Ja - Fotograf ślubny

    Cytat Zamieszczone przez KGR Zobacz posta
    Oglądaj zdjęcia jak robią to inni, Ci lepsi to naprawdę dużo daje.
    Dokładnie.
    Zapewne posiadasz jakieś swoje ulubione zdjęcia wykonane przez fotografów ślubnych. Popatrz na nie, spróbuj je sobie przeanalizować po kątem dlaczego mi się właśnie podobają (kadr, kolorystyka, przedstawiona scena).
    Z całą pewnością szkolenie nie jest receptą. Jest pomocne owszem, ale po nim nie staniesz się dobrym reporterem ślubny jak za dotknięciem magicznej różdżki.

  7. #7
    Początki nałogu Awatar kurczeblade
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    337

    Domyślnie Odp: Ja - Fotograf ślubny

    Cytat Zamieszczone przez pstrykacz Zobacz posta
    zamierzam do końca obecnego roku posiąść wiedzę pozwalającą mi wykonywać ten zawód i od 2014 roku zrezygnować z pracy i robić to co pragnę.
    Polecam po rezygnacji z pracy, pójść do Urzędu Pracy i z góry załatwić sobie zasiłek dla bezrobotnych, bo na czas rozkręcania interesu fotograficznego musiałbyś mieć jakieś grosze na utrzymanie. Generalnie nie licz że po kursie i kupieniu sprzętu, zdobędziesz taką ilość zleceń za które się utrzymasz przez cały rok, np. w zimę w którą nic się nie dzieje :-) Przeważnie umowy podpisuje się z rocznym wyprzedzeniem, jeśli zaczniesz w 2014 to teoretycznie na 2015 powinieneś zdobyć zlecenia, ale te zlecenia powinny zarobić na Ciebie tyle, żebyś mógł utrzymać się z tego przez martwe okresy w których nie ma zleceń i w których nabywa się klientów w co wątpię bo z tego co wnioskuje dopiero zaczynasz bo głównie zlecenia pozyskuje się przez zaufanie już na zrealizowanych zleceniach u innych ludzi - którzy przeważnie Ciebie polecają - najlepsza reklama to szeptana i z polecenia.

    Żeby dobrze się rozkręcić potrzeba kilku lat, moim zdaniem 2-3lata minimum a w tym czasie warto pozyskiwać zarobki z innego źródła, przy tym robić zlecenia komercyjne ( nie tylko ślubne ) i w momencie kiedy telefony będą się urywać, zabraknie czasu na pracę i wpisywanie w kalendarz kolejnych zleceń- to dopiero wtedy zrezygnować z pracy która przynosi systematyczne i pewne zarobki i zająć się zawodowo fotografią.

    U mnie to się powolutku sprawdza, z roku na rok coraz więcej zleceń i zadowolonych klientów. Ale nie wyobrażam sobie życia tylko z fotografii- w lato robienie pieniążków a zimę czyszczenie konta do zera :-)

    Będąc zatrudnionym na umowę o pracę, możesz spokojnie otworzyć sobie działalność i próbować coś w kierunku.


    Pozdrawiam
    Powodzenia
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 18-08-2013 o 11:36

  8. #8
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Ja - Fotograf ślubny

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    a w tym czasie warto pozyskiwać zarobki z innego źródła
    to logiczne i dlatego odradzam rzucanie pracy od tak, bo po prostu nie wiesz, jak Twoją ofertę ślubną przyjmie rynek i czy utrzymasz się z foto...
    ebe ebe

  9. #9
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2012
    Miasto
    Oświęcim
    Posty
    37

    Domyślnie Odp: Ja - Fotograf ślubny

    Ciężki orzech do zgryzienia, czasochłonne zajęcie a i też nie tanie. Wystartować jest ciężko sam też miałem na początku zapał taki i ambitne plany. Wszystko wychodzi potem nie sama wiedza wystarczy i umiejętności. Najważniejsze podejście do gości weselnych i Pary Młodej. Po prostu trzeba trochę swojego wypstrykać żeby mieć rozeznanie. Inaczej robi się wesela u znajomych gdzie większość znasz i Ciebie znają i wiesz mniej więcej czego się spodziewać i jaka współpraca będzie. Powodzenia, aby z tego wyżyć na prawdę trzeba być dobrym
    Wciąż się uczę!

  10. #10

    Dołączył
    Aug 2013
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    4

    Domyślnie Odp: Ja - Fotograf ślubny

    Cytat Zamieszczone przez michael_key Zobacz posta
    Dokładnie.
    Zapewne posiadasz jakieś swoje ulubione zdjęcia wykonane przez fotografów ślubnych. Popatrz na nie, spróbuj je sobie przeanalizować po kątem dlaczego mi się właśnie podobają (kadr, kolorystyka, przedstawiona scena).
    Z całą pewnością szkolenie nie jest receptą. Jest pomocne owszem, ale po nim nie staniesz się dobrym reporterem ślubny jak za dotknięciem magicznej różdżki.
    Pozwoliłem zacytować sobie powyższą wypowiedź ale pragnę podziękować wszystkim którzy się wypowiedzieli. Nie myślę jednak tak jak wam się wydaję że pójdę na kurs i wszystkiego mnie nauczą ale od czegoś trzeba zacząć. Odnośnie lektury jaką byście polecili stricte pod kąt fotografii ślubnej oraz z chęcią przeczytam podstawy, a co ! Z powyższych postów wywnioskowałem że trzeba czytać książki, oglądać innych zdjęcia i wziąć się za to powoli, wiem że zajmie mi to dużo czasu zanim osiągną to co chcę ale osiągnę to!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •