Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Ja - Fotograf ślubny

  1. #11
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    56

    Domyślnie Odp: Ja - Fotograf ślubny

    Jeśli chodzi o książki to polecam ofertę wydawnictwa Helion, ostatnio nawet wypuścili albumy z różnymi typami ujęć mężczyzn, kobiet, panien młodych. Na początek będą myślę w sam raz, a dodatkowo czasem na allegro można kupić nowe książki z 50% upustem.

  2. #12

    Dołączył
    Aug 2013
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    4

    Domyślnie Odp: Ja - Fotograf ślubny

    Już kilka celów sobie obrałem odnośnie warsztatów i zakupu książek, odnośnie książek będę miał jeszcze pytanie. Większość fotografów obrabia zdjęcia w photoshopie ja dotychczas używałem Lightrooma ale pora się przesiąść żeby osiągnąć wyznaczone cele. Poziom wiedzy o photoshopie posiada "jako taki" chciałbym się w niego zagłębić oczywiście pod kątem zdjęć a konkretnie pod obróbkę zdjęć ślubnym. Za wszą pomoc w wybraniu lektury będę wdzięczny.

  3. #13
    Początki nałogu Awatar ketras
    Dołączył
    Jan 2012
    Miasto
    Kościan / Leszno / Poznań
    Posty
    385

    Domyślnie Odp: Ja - Fotograf ślubny

    Pod photoshopa masz sporo kursów na YT , w przystępniejszej formie przekazane. Jednakże oprogramowanie jest relatywnie drogie więc proponowałbym skupić się na opanowaniu techniki i wyrobieniu sobie pewnych nawyków fotograficznych. Powinieneś chcieć się przyłożyć do zrobienia prawidłowego zdjęcia a nie już kombinować z photoshopem. Chodzi mi o to, że skoro piszesz iż chcesz otrzymać informacje co i jak ustawić w danej sytuacji to znaczy, że jeszcze nie ogarnąłeś najważniejszego. Jeden z moich guru głosi: "Podstawową zasadą fotografii jest brak zasad" , także nikt nie poda Ci gotowych ustawień :-)
    "Rób w życiu to co kochasz ! A nie spędzisz w pracy nawet jednego dnia " ### "Body to tylko początek .... Dalej zaczyna się wolność (jak i wydatki ;/) "

  4. #14
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    256

    Domyślnie Odp: Ja - Fotograf ślubny

    kiedyś czytałem tu na forum i nie tylko tutaj, że najlepszą obróbką jest brak obróbki, więc Lightroom wystarczy. Dodatkowo jak zrobisz tysiąc, dwa czy trzy tysiące zdjęć to jak chcesz w Fotoszopie to wszystko przetworzyć LR podobno do tego jest stworzony.

  5. #15

    Domyślnie Odp: Ja - Fotograf ślubny

    witam, odpowiadając na towje pytanie:
    Literatura - OK
    Internet(zdjęcia)- OK
    Praktyka- KONIECZNIE
    ... i żeby nabyć praktykę, zacznij od kursów u Grzegorza Płaczka, potem idź z nim lub innym fotografem jako drugi fotograf, to najprostsza droga,
    A z pracy póki co się nie zwalniaj :-)
    pozdrawiam
    Leszek

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Leon4y Zobacz posta
    witam, odpowiadając na towje pytanie:
    Literatura - OK
    Internet(zdjęcia)- OK
    Praktyka- KONIECZNIE
    ... i żeby nabyć praktykę, zacznij od kursów u Grzegorza Płaczka, potem idź z nim lub innym fotografem jako drugi fotograf, to najprostsza droga,
    A z pracy póki co się nie zwalniaj :-)
    pozdrawiam
    Leszek
    Warsztaty Nikona - tam spotkasz Grzegorza...

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez darecky Zobacz posta
    kiedyś czytałem tu na forum i nie tylko tutaj, że najlepszą obróbką jest brak obróbki, więc Lightroom wystarczy. Dodatkowo jak zrobisz tysiąc, dwa czy trzy tysiące zdjęć to jak chcesz w Fotoszopie to wszystko przetworzyć LR podobno do tego jest stworzony.
    Lightroom - piękne narzędzie, ale Photoshop jest równie potrzeby, do tego program do wyostrzania etc, etc.... No a najlepiej to mieć dobre zdjęcie, żeby było co obrabiać :-)

  6. #16
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Ja - Fotograf ślubny

    Cytat Zamieszczone przez Leon4y Zobacz posta
    Lightroom - piękne narzędzie, ale Photoshop jest równie potrzeby, do tego program do wyostrzania etc, etc.... No a najlepiej to mieć dobre zdjęcie, żeby było co obrabiać :-)
    Po grzyba odrębny program do wyostrzania?
    Może jeszcze do poprawy kolorów, kontrastu itp. (oczywiście do każdej czynności osobna aplikacja)?
    Tylko po co komu wtedy Photoshop?
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Ja - Fotograf ślubny

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Tylko po co komu wtedy Photoshop?
    mówienie na tym etapie o fotoszopie to jakaś fantastyka

  8. #18

    Domyślnie Odp: Ja - Fotograf ślubny

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Po grzyba odrębny program do wyostrzania?
    Może jeszcze do poprawy kolorów, kontrastu itp. (oczywiście do każdej czynności osobna aplikacja)?
    Tylko po co komu wtedy Photoshop?
    ... do wyostrzania :-)

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •