Cytat Zamieszczone przez Nol
Dowiedziałem się, że wykonują tego typu zabiegi, ale też dostałem wyraźne ostrzeżenie, że żaden serwis na świecie nie jest w stanie zapewnić sterylnych warunków, jakie panują podczas produkcji.
Mysle ze osoba ktora ci to mowila, nie miala nigdy kontaktu z produkcja.

"Sterylne warunki" o ktorych wspominales sa niezbedne ze wzgledu na jakosc serii. Osoby pracujace przy produkcji sa zazwyczaj nisko wykwalifikowanym personelem - musza wykonac czynnosci ktorych automatyzacja jest nieoplacalna, czyli musza byc tani. Zaklada sie calkowita bezmyslnosc tego personelu - kobieta zakladajaca filtr IR robi to co dwie minuty osiem albo dziesiec godzin dziennie przez piec lub szesc dni w tygodniu - sztuka zaprojektowania procesu montazu polega na obostrzeniu warunkow jej pracy do tego stopnia, zeby nie mogla nic spieprzyc.

Sytuacja w serwisie jest inna: tutaj masz zazwyczaj do czynienia z dobrze wykwalifikowanym personelem, ktory (mniej lub wiecej) rozumie co robi. Z tego powodu warunki jego pracy nie musza byc tak scisle reglementowane aby uzyskac podobna lub lepsza jakosc.