Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: [mini test] Lampa studyjna DM2 400 Jinbei FreePower

  1. #1

    Domyślnie [mini test] Lampa studyjna DM2 400 Jinbei FreePower

    1. Parametry producenta:

    Temp. Barwowa: 5500K +/- 200K
    Moc błysku: 400Ws
    Czas błysku: 1/1800s
    Czas ładowania: 0.4s – 1.5s
    Zakres regulacji mocy: 1/64 - 1/1
    Żarówka pilotująca: 50W/230V
    Wymiary: 125 x 205mm
    Waga: 1,9kg

    Cena zestawu: ~510 zł
    Cena palnika w razie awarii: ~130 zł

    2. Zawartość zestawu:

    Pudełko

    Zawartość

    - lampa błyskowa z palnikiem,
    - osłona zabezpieczająca palnik,
    - przewód synchronizacyjny - 5m,
    - przewód zasilający - 4,5m,
    - żarówka halogenowa 50W/230V,

    Zaraz po rozpakowaniu widzimy porysowaną obudowę lampy oraz odciski palców na palniku :



    3. Jakość wykonania:

    Lampa nie sprawia wrażenia masywnej. Obudowa trzeszczy, przy podpinaniu kabla zasilającego mam wrażenie jakby zaraz miało coś odpaść. Na zdjęciach tego nie widać, trzeba poczuć uginający się plastik pod palcami i usłyszeć (systemówka YN-560 w porównaniu z tą lampą to czołg). Mocowanie modyfikatorów jest wykonane z innego plastiku, wygląda lepiej od reszty obudowy.



    5. Synchronizacja:
    Lampa na 1/8 mocy ma moc zbliżoną do YN-568EX full power. Porównywałem gołą studyjną do systemówki na 14mm.

    Całkowity brak widocznego cienia na dole klatki jest dopiero od 1/80s. W studiu nie będzie nam to przeszkadzać, w plenerze nie powinno być widać delikatnego cienia na 1/125s.


    Wg sprzedawcy lampa synchronizuje się w HSS (trochę to dziwne skoro czas błysku wynosi 1/1800s ). Tutaj efekty z 5D II :



    6. Podsumowanie:

    + duży zakres regulacji mocy lampy (1/64 – 1/1),
    + gwarancja 2 lata,
    + cena (jedna z tańszych lamp),
    + krótki czas ładowania po błysku (mierzyłem, na full power 1s),

    - synchronizacja,
    - jakość wykonania,
    - temperatura barwowa (okolice 5500K z zafarbem magenty),
    - brak zabezpieczenia palnika (możliwość uszkodzenia przy zakładaniu modyfikatorów),

  2. #2

    Domyślnie Odp: [mini test] Lampa studyjna DM2 400 Jinbei FreePower

    Skontaktowałem się ze sklepem fripers.pl w sprawie rys, i odcisków na palniku.

    Zaproponowano mi wymianę na inny egzemplarz ze względu na rysy na obudowie. W odciski na palniku sklep nie wierzy i próbuje powiedzieć (nie dosłownie), że sam sobie je zrobiłem.
    Do lampy mam dostęp tylko ja i wiem jak obchodzić się z tego typu sprzętem. Więc skąd one są? Ufoludki przyszły i zrobiły?

    Kontakt ze sklepem jest bardzo trudny (na początku cały czas dostawałem odpowiedź, że coś źle podłączam, albo że to nie możliwe...). Akurat w teście HSS wyraźnie widać, że lampa błyskała w tym trybie wyzwalaczy, gdyż zacienienie jest na górze a nie na dole, pierwsza odpowiedź ze sklepu oczywiście była, że źle podpięte.

    Bardzo ciekawi mnie historia tej lampy, czy to jakiś egzemplarz po naprawach i wymianie palnika tłustymi łapami? Myślę, że tego już się nie dowiemy.

    Oczywiście wysyłka na mój koszt do sklepu. Trochę tego nie rozumiem, ale dobra dam te 19zł
    Mam nadzieję, że problem zostanie rozwiązany. Więcej informacji już wkrótce

  3. #3

    Domyślnie Odp: [mini test] Lampa studyjna DM2 400 Jinbei FreePower

    Mam dwie podobne lampy (DM2 300), jedna po 8 miesiącach trafiła do serwisu, gdyż pali żarówkę pilota.
    Żadna z moich lamp nie była porysowana, niestety, nie zwróciłem uwagi na ewentualne ślady palców na żarnikach. Ja chciałem synchronizować swoje lampy z krótkimi czasami za pomocą wyzwalacza Pixel King, ale średnio mi to wyszło; Czasy natywne (w moim Nikonie D90 to maks 1/200 s) synchronizowane są wzorcowo, ale przy krótszych pojawia się gradient - z jednej strony zdjęcie jest jaśniejsze. Co ciekawe, efekt jest identyczny niezależnie od czasu jaki ustawię, czy to 1/300 czy 1/2000.
    Przykład:
    1. Synchro 1/200 (natywne), tło jest równomiernie rozświetlone:

    2. Synchro 1/1000:

    3. Synchro 1/2000:

    4. Synchro 1/400 i aparat przekręcony do pionu w lewo (spust migawki na górze):

    5. Synchro 1/400 i aparat przekręcony do pionu w prawo (spust migawki na dole):

    Do tej pory nie udało mi się rozwiązać tego problemu, koledzy z identycznymi puszkami i wyzwalaczem osiągają bardzo krótkie czasy z podobnymi lampami (zwykle Quantum).

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Sergiusz
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    mazowiecka wioska
    Posty
    2 708

    Domyślnie Odp: [mini test] Lampa studyjna DM2 400 Jinbei FreePower

    Z całym szacunkiem ale powyższy test jest zupełnie pozbawiony sensu ze względu na brak kryterium oceny.
    Nie ogranicza mnie wyobraźnia ponieważ jej nie posiadam.

  5. #5

    Domyślnie Odp: [mini test] Lampa studyjna DM2 400 Jinbei FreePower

    Cytat Zamieszczone przez Bielack Zobacz posta
    1. Synchro 1/200 (natywne), tło jest równomiernie rozświetlone:
    A ten cień po lewej stronie?

    Cytat Zamieszczone przez Sergiusz Zobacz posta
    Z całym szacunkiem ale powyższy test jest zupełnie pozbawiony sensu ze względu na brak kryterium oceny.
    Mi by wystarczył do tego, aby nie kupić tej lampy.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar Sergiusz
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    mazowiecka wioska
    Posty
    2 708

    Domyślnie Odp: [mini test] Lampa studyjna DM2 400 Jinbei FreePower

    Aby nie kupić tej lampy wystarczy spojrzeć na cenę i nie trzeba robić testów. Natomiast jeśli już robi się test należałoby przetestować istotne parametry pracy lampy. To czy Ty to kupisz czy nie, nie ma dla czytającego po roku ten wątek żadnego znaczenia.
    Nie ogranicza mnie wyobraźnia ponieważ jej nie posiadam.

  7. #7

    Domyślnie Odp: [mini test] Lampa studyjna DM2 400 Jinbei FreePower

    Cytat Zamieszczone przez Sergiusz Zobacz posta
    Natomiast jeśli już robi się test należałoby przetestować istotne parametry pracy lampy.
    Podaj jakie, następnym razem wezmę pod uwagę.

  8. #8

    Domyślnie Odp: [mini test] Lampa studyjna DM2 400 Jinbei FreePower

    Problem ze sklepem rozwiązany, otrzymałem zwrot gotówki.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •