Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Moje RAW-y do ściągnięcia - gdyby ktoś chciał poćwiczyć obróbkę

  1. #1
    Coś już napisał Awatar skinny500
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Bangkok
    Posty
    84

    Domyślnie Moje RAW-y do ściągnięcia - gdyby ktoś chciał poćwiczyć obróbkę

    Wiele osób ma problemy ze znalezieniem zdjęć, na których można poćwiczyć obróbkę. Postanowiłem więc jakiś czas temu udostępnić nieco swoich RAW-ów, a przed chwilą dodałem kolejnych kilka.


    Możecie na nich ćwiczyć i zachować je dla siebie, lub pokazywać przerobione w tym temacie. Jednak nie pozwalam na publikację tych zdjęć w portfoliach retuszerskich (z kilku powodów, nie ma sensu się na ten temat rozpisywać).

    Miniatury już obrobionych zdjęć i paczkę do pobrania + nieco dodatkowego info znajdziecie tutaj.

    PS. Postaram się stworzyć za jakiś czas paczkę ze zdjęciami fashion. Do tego jakiś PSD gdzie jest kilka warstw odpowiedzialnych za różne rzeczy. Mam nawyk robienia wielu warstw, które później łączę i w tej chwili nie mam żadnego zdjęcia, na którym byłaby całość.

  2. #2
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: Moje RAW-y do ściągnięcia - gdyby ktoś chciał poćwiczyć obróbkę

    Nie znam się zbytnio na obróbce portretów (na co dzień fotografuję pola i samochody) ale jednym z Twoich rawów się trochę pobawiłem. Efekty poniżej:



  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    30

    Domyślnie Odp: Moje RAW-y do ściągnięcia - gdyby ktoś chciał poćwiczyć obróbkę

    Wielki dzięki, link dalej działają, pobawie się

  4. #4
    Coś już napisał Awatar skinny500
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Bangkok
    Posty
    84

    Domyślnie Odp: Moje RAW-y do ściągnięcia - gdyby ktoś chciał poćwiczyć obróbkę

    Plan jest taki, żeby działały zawsze :)

    @pawel13a - u mnie jest żółto, ale u ciebie na kolorowym zdjęciu to już żółtaczka w dawce śmiertelnej :).
    Ostatnio edytowane przez skinny500 ; 24-09-2013 o 09:38

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: Moje RAW-y do ściągnięcia - gdyby ktoś chciał poćwiczyć obróbkę

    racja - z zółtym trochę przegiąłem

  6. #6
    Coś już napisał Awatar skinny500
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Bangkok
    Posty
    84

    Domyślnie Odp: Moje RAW-y do ściągnięcia - gdyby ktoś chciał poćwiczyć obróbkę

    Kilka miesięcy temu dorzuciłem drugą paczkę ze zdjęciami, a przed chwilą jeszcze jedną. Wszystko dostępne cały czas pod tym samym linkiem, czyli tutaj.


  7. #7
    Bywalec Awatar Max13
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Hither and Thither
    Posty
    197

    Domyślnie Odp: Moje RAW-y do ściągnięcia - gdyby ktoś chciał poćwiczyć obróbkę

    skinny500 - dzieki za RAWy - wiem, że jestes zainteresowany głownie obróbka portretową (może sam wstawię to, co uda m sie osiągnąć z którymś z Twoich rawów) - ale sama idea jest świetna .Można by ją rozszerzyć na forum na inne rodzaje fotografii np. obróbka krajobrazowa. Ale to tylko tak na marginesie.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar zysk
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1 121

    Domyślnie Odp: Moje RAW-y do ściągnięcia - gdyby ktoś chciał poćwiczyć obróbkę

    Bardzo dobry pomysł .Może osobne podforum do wrzucania fotek z którymi nie możemy sobie poradzić ?
    Może ktoś zainteresowany tematem fotki ,poprawi,ulepszy kadr.
    Może nie ograniczać się tylko do RAW ? czasem z jpg tez da się sporo wycisnąć .
    Jednak przyznaję :aby nie miec dylematów , wyłaczyłem zapis jpg w body.
    Taka prośba / giełda darmowej obróbki.
    "http://www.canon-board.info/galerie-uzytkownikow-15/zysk-auto-moto-speed-i-inne-95489/"]galeria na CB[/URL]
    7D2/10-640/2,8-5,6+YN568EXII

  9. #9
    Coś już napisał Awatar skinny500
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Bangkok
    Posty
    84

    Domyślnie Odp: Moje RAW-y do ściągnięcia - gdyby ktoś chciał poćwiczyć obróbkę

    Generalnie to z tymi RAW-ami jest tak - jak ktoś się chce nauczyć high end retouchingu, a sam jeszcze nie robi taki zdjęć, to nie ma się jak nauczyć, musi szukać RAWów i w zasadzie jedyną opcją jest wysyłanie maila z prośbą przez modelmayhem. Natomiast zdjęć krajobrazowych itd. jest wiele udostępnianych jako sample. Gdy wychodzi nowe body to się pojawiają tego typu RAW-y, a sampli beauty chyba nigdy nie było. Dlatego udostępniam te RAW-y, żeby można było sobie ćwiczyć na spokojnie.

    Natomiast to o czym piszesz - subforum do obróbki - na forum nikoniarzy mają taki dział, gdzie ludzie wrzucają zdjęcia w trakcie obróbki i inni pomagają. Nigdy tam się nie udzielałem, ale z tego co kojarzę, to cały czas coś się tam dzieje, więc idea jest dobra.

  10. #10
    Coś już napisał Awatar skinny500
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Bangkok
    Posty
    84

    Domyślnie Odp: Moje RAW-y do ściągnięcia - gdyby ktoś chciał poćwiczyć obróbkę

    Po dekadzie paczka z RAW-ami wróciła w nowej postaci: LINK. Tym razem poza beauty, są też portrety, zdjęcia całych sylwetek, testy agencyjne. Poza białymi, Azjatki etc.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	RAWy.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	281,0 KB
ID:	12732

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •