Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Technika Filmowania na Green Screen

  1. #1

    Question Technika Filmowania na Green Screen

    Siemacie ludzie!

    Jestem tutaj nowy więc może na początek się przedstawię. Mam na imię Damian i mieszkam pod Krakowem. Jestem użytkownikiem Canona od prawie dwóch lat. Przybywam do was z małym problemem. Interesuje się animacjami i efektami specjalnymi w związku z czym zainwestowałem w kilka lamp, green screena i ogólne wyposażenie mojego "studia". Jednak mam problem z odpowiednią konfiguracją mojego aparatu, modelu 1100D. Po nagrywaniu każdego ujęcia i przerzuceniu go na After Effects i dokładnym obejrzeniu, widzę straszne artefakty na moim ciele. Zwłaszcza na rękach, które psują cały efekt danego ujęcia. Chciałem prosić o małe wskazówki, dotyczące właśnie jak najlepszej konfiguracji aparatu w celu uzyskania jak najlepszej jakości filmu. Dodam, że korzystałem również z ręcznego wzorca bieli i efekt wspaniały nie był.

    Mam nadzieję, że problem przedstawiłem jasno bo czasem lubię stworzyć zamieszanie w moich wypowiedziach.

    Pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie Odp: Technika Filmowania na Green Screen

    Nie znam się niestety - ale myślę, że tu znajdziesz szybciej pomoc - videodslr.pl ( forum temu poświęcone )

  3. #3

    Domyślnie Odp: Technika Filmowania na Green Screen

    Ciekawa strona, wielkie dzięki!

  4. #4
    Dopiero zaczyna Awatar JaLe
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    KrK suburbia
    Posty
    29

    Domyślnie Odp: Technika Filmowania na Green Screen

    Co do Green Screenu to oprócz zasady pomijania zielonego koloru w ubiorze bardzo ważne jest oświetlenie. Czyli tak jak w klasycznej fotografii liczy się oświetlenie postaci, ale też równomierne oświetlenie tła.

    Ja przy GS stosowałem do tego celu co najmniej 5 punktów świetlnych.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Technika Filmowania na Green Screen

    Trudno powiedzieć cos więcej na podstawie tak ogólnych informacji. Gdybyś wrzucił przynajmniej screen było by łatwiej.

    Na pewno powinieneś zjechac do minimum z ostrością na aparacie. Do tego wybrać jakiś neutralny, płaski sttyl.

  6. #6

    Domyślnie Odp: Technika Filmowania na Green Screen

    Unikaj zielonego, uważaj na cienie na green screenie, lepiej żeby ich nie było, ustaw ostrość no i potrzeba będzie dużo światła

  7. #7
    Dopiero zaczyna Awatar zbi_gniew
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    35

    Domyślnie Odp: Technika Filmowania na Green Screen

    Kluczem jest odpowiednie oświetlenie, nie tylko z przodu ale także kontry odcinające od tła.
    Aria

  8. #8
    Bywalec
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    235

    Domyślnie Odp: Technika Filmowania na Green Screen

    czy do filmowania Green Screen nadają się tła z allegro takie niby szmaciane, dziurkowane na rolce czy tylko tradycyjne kartonowe oczywiście zielone lub niebieskie
    i jeszcze jedno pytanie czy w technice green screen można użyć białego tła?

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •