Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Wątek: Fotografia ślubna - praca na centralnym pkt AF vs boczne pkt AF

  1. #21
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Lębork
    Posty
    378

    Domyślnie Odp: Fotografia ślubna - praca na centralnym pkt AF vs boczne pkt AF

    Od czasu zakupu 5d3 zapomniałem o centralnym Pracuję na dwie puchy, druga to 5d2 i tam na repo tylko centralny, w innych sytuacjach pozostałe jak najbardziej się przydają.
    Marki trzy.

  2. #22
    Początki nałogu Awatar tkosiada
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    UK
    Posty
    419

    Domyślnie Odp: Fotografia ślubna - praca na centralnym pkt AF vs boczne pkt AF

    Cytat Zamieszczone przez jaco Zobacz posta
    I nie masz problemu ze zmianą pkt AF w momencie gdy aparat jest w pozycji pionowej. Dostęp do joysticka jest słaby, chyba że posiadasz bardzo długi kciuk lub używasz jakiegoś ciekawego "myku". Nie bądź taki podziel się
    myślałem, że zwróciłeś uwage na moją stopke
    1 zmiana kółkiem w 1dmk3 to pryszcz
    2 mam ustawione 9 punktów, są krzyzowe, reszta działa jako pilotujące i wspomagające, naprawde zmiana między nimi to 1 sek
    ze względy na rozłożenie i prace wolałem tą puszke niż 5D I lub II, III to juz inny temat
    x pro2/ 23/ 56/10-24/

  3. #23

    Domyślnie Odp: Fotografia ślubna - praca na centralnym pkt AF vs boczne pkt AF

    Ja na 6D w poziomie używam centralnego, a w pionowych kadrach górnego skrajnego. Tak jak napisano, automatycznie się zmienia przy obróceniu puszki. Fajny patent.

  4. #24
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    38

    Domyślnie Odp: Fotografia ślubna - praca na centralnym pkt AF vs boczne pkt AF

    Cytat Zamieszczone przez Tommeck Zobacz posta
    Ja na 6D w poziomie używam centralnego, a w pionowych kadrach górnego skrajnego. Tak jak napisano, automatycznie się zmienia przy obróceniu puszki. Fajny patent.
    Możesz wyjaśnić jak to z tym dokładnie jest?

  5. #25

    Domyślnie Odp: Fotografia ślubna - praca na centralnym pkt AF vs boczne pkt AF

    w 6D też używam bocznych jak i centralnego. 40/60
    było.. C550D, C7D, C28, T17-50VC, Takumar 50SMC, Zenitar 16, S8, S14. Teraz jest tylko lepiej

  6. #26
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    40

    Domyślnie Odp: Fotografia ślubna - praca na centralnym pkt AF vs boczne pkt AF

    Cytat Zamieszczone przez bartezzx Zobacz posta
    Możesz wyjaśnić jak to z tym dokładnie jest?
    Aparat rozpoznaje w jakiej jest orientacji i w zaleznosci od tego ustawia ostatnio uzywany czujnik AF. Czyli robisz zdjecie poziome - masz ustawiony na przyklad centralny, przekrecasz do pionu - jezeli wczesniej robiles takie kadry przy uzyciu innego pola AF, to przestawi Ci sie aparat samoczynnie na na przyklad skrajny gorny. Wracasz do poziomu - masz znow centralny.

    Dodam ze funkcje mozna oczywiscie wylaczyc w menu jak ktos sobie nie zyczy.

  7. #27
    Coś już napisał Awatar Fabik
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Łomża
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Fotografia ślubna - praca na centralnym pkt AF vs boczne pkt AF

    Mam 5d I i tam w zdecydowanej większości tylko centralny jeśli boczny to z 3 strzały dla pewności, zakupiłem 6d i boczne są w pełni używalne, co do 5d III nie miałem w rękach, ale do moich potrzeb ( a też robię śluby) 6d + 5d I w zupełności wystarczy.
    Canon

  8. #28
    Bywalec
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    Poznań
    Posty
    146

    Domyślnie Odp: Fotografia ślubna - praca na centralnym pkt AF vs boczne pkt AF

    Mi tez nie zawsze trafia na bocznych, ale tak sie nauczyłem, ze wybieram kontrastowy punkty, jakieś linie. Wtedy lepiej działa. Zobaczymy jak sie spisze 6d.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #29

    Domyślnie Odp: Fotografia ślubna - praca na centralnym pkt AF vs boczne pkt AF

    Cytat Zamieszczone przez Zader Zobacz posta
    Aparat rozpoznaje w jakiej jest orientacji i w zaleznosci od tego ustawia ostatnio uzywany czujnik AF. Czyli robisz zdjecie poziome - masz ustawiony na przyklad centralny, przekrecasz do pionu - jezeli wczesniej robiles takie kadry przy uzyciu innego pola AF, to przestawi Ci sie aparat samoczynnie na na przyklad skrajny gorny. Wracasz do poziomu - masz znow centralny.

    Dodam ze funkcje mozna oczywiscie wylaczyc w menu jak ktos sobie nie zyczy.
    Dokładnie tak to działa. NAJCZĘŚCIEJ poziom mam ustawiony centralny, a pion skrajny górny (jest mniej przekadrowywania - praktycznie drobne korekty)

  10. #30
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    59

    Domyślnie Odp: Fotografia ślubna - praca na centralnym pkt AF vs boczne pkt AF

    ja głównie centralny, bo tak szybciej, choć trzeba przyznać że czasem zdaży się, że ta ostrośc zjedzie i jestem wtedy wściekła, na początku więcej operowałam tymi punktami, ale teraz czasem boje się że nie nadążę i ulatwiam tak sobie ale czy to najlepszy pomysł? nie wiem.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •