Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: Zestaw do imprez okolicznościowych

  1. #1
    Początki nałogu Awatar maciek12ss
    Dołączył
    Aug 2012
    Wiek
    39
    Posty
    492

    Domyślnie Zestaw do imprez okolicznościowych

    miałem okazję fotografować 2 wesela u znajomych i dlatego założyłem ten temat. Jako że zdjęcia podobały się nawet bardzo młodym zacząłem zastanawiać się czy nie zabrać się za temat trochę bardziej profi. Wiem wiem jestem początkujący. W planach mam na początek być drugim fotografem towarzysząc znajomej która zajmuję się tym zawodowo. Ptałem w UP w mjej miejscowości o dotacje na sprzęt najprędzej pieniążki będą w październiku więc mam trchę czasu aby się nad tym głebiej zastanowić i doszlifować umiejętności. Ostatnie dwa wesela robiłem swoim 600d + kit + sigma 70-300. Sigma przy dobrym świetle dawała ładne zdjęcia za zewnątrz a kitem leciałem przyjęcie. Błyskałem wbudowana lampa rewelacji nie ma ale radziłem sobie jak mogłem i całkiem przyzwoicie to wyszł porównując zdjęcia do kolegów po fachu których mam na dysku pare wesel ( byłem gościem i takowe dostałem od młodych na pamiątke). Poruwnując swoje zdjęcia do profi zauważyłem ze dobrze kadruje uchwycam ciekawe momenty w ciekawy sposób ale brakuje mi światła . Plany na dzień dzisiejszy odnośnie sprzętu są takie :
    1. Zostawiam 600D kita i sigmę jako zapas.
    2. Zakup 6D
    Powyższe wiem na pewno.
    A teraz sedno tematu. Wymyśliłem sobie i po małych doświadczeniach zauważyłem czego mi mniej więcej brakuje z obiektywów.
    Plan zakupu :
    1. C 50 1.4
    2. C 80 1.8
    3. c 16-35 2.8
    4. Lampa EX600

    Plus akcesoria : Zapasowe 2 baterie, 4 karty pamięci 16gb ( mam jedną ) , Statyw, blenda, pas na biektyw, komputer+ mnitor+ oprogramowanie.
    Mam też zamiar wziąć udział w szkoleniu z obróbki zdjęć.

    Pytania:
    Czy wybór szkieł jest odpowiedni ? Odnośnie zomika mam dylemat czy można go zastąpić czymś innym zależy mi na szerokim kącie i uniwersalności.
    Jakie akcesoria będą mi potrzebne najbardziej i w jakiej ilości lampy, blkendy softboxy itd?
    Jakie oprogramowanie ewentualnie kupić PS6 jaka wersja ? LR czy robić w Cr w którym to juz mam jako takie obeznanie. Ewentualnie jaka jest różnica miedzy nimi?

    Dużo tego jak na jeden temat ale proszę doświadczonych kolegów o szczere rady.
    6D, C16-35L II, C50 1.8II, C85 1.8, S70-300 APO DG MACRO, 600D+kit, 2X YN568EXII, 3X YN622C, jupiter 21m (200mm f4), helios 44m-5(58mm f2)

  2. #2
    Początki nałogu Awatar maciek12ss
    Dołączył
    Aug 2012
    Wiek
    39
    Posty
    492

    Domyślnie Odp: Zestaw do imprez okolicznościowych

    Dodam jeszcze że budżet to jakieś 28 tysięcy. 20 z up i 8 wkład własny.
    6D, C16-35L II, C50 1.8II, C85 1.8, S70-300 APO DG MACRO, 600D+kit, 2X YN568EXII, 3X YN622C, jupiter 21m (200mm f4), helios 44m-5(58mm f2)

  3. #3

    Domyślnie Odp: Zestaw do imprez okolicznościowych

    za taką kasę to ja bym tak...
    1. Pełną klatkę 5d - sam wybierz który wszystkie radzą
    2. 35L lub 24L
    3. 85L
    4. Photoshop
    5. Lampa ex600 lub 580
    6. Komp + monitor
    7. i duperele
    8. sprzedać stare obiektywy
    9. kupić zapasowe body też pełną klatkę (nawet używaną) lub zostawić 600d
    10. szkolenie np repeglamur obróbka

    A kiedy ty na weselu będziesz rozkładał softboxy i blendy. Jesli musisz wydać całą kase z dofinansowania nie idź w pół środki tylko bierz najlepszy sprzęt

  4. #4
    Coś już napisał Awatar jaco
    Dołączył
    May 2011
    Miasto
    Płock
    Wiek
    35
    Posty
    67

    Domyślnie Odp: Zestaw do imprez okolicznościowych

    Ja na Twoim miejscu zainwestowałbym raczej w 5DMkII, co do obiektywów nie mam żadnego ale
    Sytuacja z akcesoriami wygląda następująco:
    - kupuj mniejsze karty pamięci, jak stracisz materiał to nie cały tylko jego część
    - 2x lampa na początek to świat i ludzie (moim zdaniem wystarczy Ci EX580) tym bardziej że nie masz doświadczenia w pracy z lampa zewnętrzną
    PS. Sprzedaj sigmę nie przyda Ci się do reportaży ślubnych
    "Wiem co mówię, mówię co wiem. Dużo wiem, więc dużo mówię"

  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    445

    Domyślnie Odp: Zestaw do imprez okolicznościowych

    A ja bym polecał 6D zamiast 5D mkII
    / Canon /

  6. #6
    Początki nałogu Awatar maciek12ss
    Dołączył
    Aug 2012
    Wiek
    39
    Posty
    492

    Domyślnie Odp: Zestaw do imprez okolicznościowych

    No z tego co wyczytałem na naszym forum to jednak 6d zamiast 5d mkII lepsza matryca i AF. Chyba że się myle to mnie poprawcie. Co do szklarni sigma faktycznie się nie przyda. Chociaż na ostatnim weselu czasami ujecia z daleka z zaskoczenia wychodziły całkiem niezłe . Ludzie nie stresują się jak nie widzą fotografa i zdjęcia wychodza dynamiczniejsze ciekawsze więc może jakiś zom typu 70-200L f4 ? Poruszam jeszcze temat blend i sofboxów . Otóż rbił bym kompletny reportaż łącznie z sesją w plenerze a tu blenda na pewno sie przyda. 2 lampy podobnie macie racje 580 wystarczy i tam musiał bym się nauczyć to obsługiwać. Z czasem można było by coś dokupić. A więc sumując wasze radyi mje przekonania:
    1. 6D
    2. 24L ( bo szeżej niż 35
    3 85L
    4. Być może 70-200L f4
    5. 2x580 ex
    7 komp, monitor, oprogramowanie, szkolenie.

    Powiedzmy że to co powyżej jest wyjsciową wersją która podlega jeszcze modyfikacji . ( czas mam do momentu złożenia wniosku)

    Jeszcze mam prośbę napiszcie mi jakie oprogramowanie waszym zdaniem najbardziej opłaca się kupić i na którym się szybciej pracuje. Póki co korzystam Z ps 6 i cr 7.0 robię zdjęcia tylko w raw potem wołam w cr ten program jest bardzo prosty i intuicyjny nie wiem jak jest z LR? Podpowiecie cos?
    6D, C16-35L II, C50 1.8II, C85 1.8, S70-300 APO DG MACRO, 600D+kit, 2X YN568EXII, 3X YN622C, jupiter 21m (200mm f4), helios 44m-5(58mm f2)

  7. #7

    Domyślnie Odp: Zestaw do imprez okolicznościowych

    JA bym dorzucił do zestawi coś pokroju 28-75 2.8 Tamrona-ewentualnie coś o podobnym zakresie ogniskowej i w miare jasne...
    Tak żeby mieć coś szerokiego na jednym body, i coś węższego na drugim. Taki układ jest wg mnie najwygodniejszy niżeli ciągle przepinanie obiektywu.

  8. #8
    Początki nałogu Awatar maciek12ss
    Dołączył
    Aug 2012
    Wiek
    39
    Posty
    492

    Domyślnie Odp: Zestaw do imprez okolicznościowych

    Przejżałem ofertę jednego ze sklepów internetowych i tak pomyślałem jeszcze o innej konfiguracji
    6d 6998,-
    Canon EF 24-70mm f/2.8L USM 4889,-
    Canon EF 70-200mm f/2.8L USM 4789,-
    oba wyżej bez is co o tym sadzicie i czy wystarczy jasności . Dodam tylko ze w wiekszości zdjęć i tak błyskał bym lampą.
    Do tego zestawu jedna jasna stałka tylko co radzicie
    50mm czy 80 mm ?
    im więcej czytam i myślę o tym zestawie tym wieksze zamieszanie mi się robi ;/
    6D, C16-35L II, C50 1.8II, C85 1.8, S70-300 APO DG MACRO, 600D+kit, 2X YN568EXII, 3X YN622C, jupiter 21m (200mm f4), helios 44m-5(58mm f2)

  9. #9

    Domyślnie Odp: Zestaw do imprez okolicznościowych

    Canon EF 70-200mm f/2.8L - zastanów się nad IS, to nie jest lekki obiektyw
    A może Samyang 14 + C35 L + C135 L / S85 ? Co stałki to jednak stałki

  10. #10
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2010
    Miasto
    Legionowo
    Posty
    467

    Domyślnie Odp: Zestaw do imprez okolicznościowych

    kup sobie 2x6D + sigma 35 1.4, sigma 85 1.4, samyang 14mm 2.8, + 580ex2 i 430ex2 - kasy jeszcze zostanie na inne niezbędne rzeczy
    Regulamin pkt 8.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •