Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Wątek: Zestaw do imprez okolicznościowych

  1. #21
    Początki nałogu Awatar maciek12ss
    Dołączył
    Aug 2012
    Wiek
    39
    Posty
    492

    Domyślnie Odp: Zestaw do imprez okolicznościowych

    Dwa monitory :0 już wypróbowałem wbudowany w lapie i dołączony lG 19cali Oba na raz działają oczywiście jako rozszerzenie podstawowego. Powoli już widze co będzie mi potrzebne. A póki co nie mam sprzetu a zlecenia już 3 na przód Musze kupić na szybko jakąś lampę i chciaż szkło 50 1.8 . Po wakacjach grubsze zakupy
    6D, C16-35L II, C50 1.8II, C85 1.8, S70-300 APO DG MACRO, 600D+kit, 2X YN568EXII, 3X YN622C, jupiter 21m (200mm f4), helios 44m-5(58mm f2)

  2. #22
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    Kępno
    Posty
    46

    Domyślnie Odp: Zestaw do imprez okolicznościowych

    Cytat Zamieszczone przez maciek12ss Zobacz posta
    Dwa monitory :0 już wypróbowałem wbudowany w lapie i dołączony lG 19cali Oba na raz działają oczywiście jako rozszerzenie podstawowego. Powoli już widze co będzie mi potrzebne. A póki co nie mam sprzetu a zlecenia już 3 na przód Musze kupić na szybko jakąś lampę i chciaż szkło 50 1.8 . Po wakacjach grubsze zakupy
    Tak dokładnie to działa

    Na głównym masz zazwyczaj tylko zdjęcie które obrabiasz a na drugi wyciągnięte wszystkie paski narzędzi + jakaś galerie z miniaturkami zdjęć

  3. #23
    Bywalec Awatar betinus
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Górny Śląsk
    Wiek
    43
    Posty
    113

    Domyślnie Odp: Zestaw do imprez okolicznościowych

    Cytat Zamieszczone przez jaco Zobacz posta
    - kupuj mniejsze karty pamięci, jak stracisz materiał to nie cały tylko jego część
    Potwierdzam w co najmniej 200%, lepiej ze 3-4razy wymieniać kartę, niż stracić cały materiał z danego zlecenia.

    Cytat Zamieszczone przez maciek12ss Zobacz posta
    (...)
    Canon EF 24-70mm f/2.8L USM
    Canon EF 70-200mm f/2.8L USM
    oba wyżej bez is co o tym sadzicie i czy wystarczy jasności . (...)
    50mm czy 80 mm ?
    im więcej czytam i myślę o tym zestawie tym wieksze zamieszanie mi się robi ;/
    To normalne - im więcej czytasz to mniej wiesz, a im więcej opinii i propozycji to już w ogóle.... O ile 24-70 jeszcze do reportażu się przyda, to nad 70-200 bym się już poważnie zastanowił - dlaczego???? A dlatego, że podliczyłem ostatnio ile razy wyciągnąłem to szkło z torby podczas ślubów, i wyszło tego niewiele - zamiast tego polecam 85/1.8 (nie kupuj 85L - szkoda kasy, którą można przeznaczyć na inne szkiełko) gdyż to ostatnio on jest powodem leżakowania 70-200 w torbie. Jak trafisz na nieduży kościół to z 70-200 nie poszalejesz, na sali też zbyt wiele okazji nie ma, a na plenerze - wygrywa stałka i zoom-nożny Wybór i tak należy do Ciebie.... ja mogę tylko zasugerować co nie co na podstawie moich doświadczeń...

    --- Kolejny post ---

    Acha... Sigma 35/1.4 bajka na plenerze, ale niestety w reportażu brak USM był dla mnie wyraźnie odczuwalny....
    sprzętu kupa... a chęci coraz mniej....

  4. #24
    Dopiero zaczyna Awatar Chtiej
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    40

    Domyślnie Odp: Zestaw do imprez okolicznościowych

    Cytat Zamieszczone przez mithil Zobacz posta

    Takie pytanie PS czy LR wykorzystają wszystkie rdzenie i7? Bo ja mam 4-rdzeniowego i5 i prawie nigdy nie wykorzystam ich w 100%.
    Z tego co udało mi się zauważyć, to ani PS ani LR nie wykorzystuje więcej jak 1-2 rdzeni w czasie pracy - jedynie przy eksporcie uda mu się czasem pociągnąć na 4.

    Cytat Zamieszczone przez mithil Zobacz posta

    4 rdzenie tylko wtedy jak odpalam jakieś zapisane akcje na kilkunastu plikach. Z tego co mi wiadomo to czasami lepiej kupić np 4 rdzeniowca z wyższym taktowaniem niż 8 z mniejszym, bo często rdzenie dodatkowe nie są użytkowane.
    Ściślej mówiąc nie o samo taktowanie chodzi lecz o wydajność pojedyńczego rdzenia. Moim zdaniem na rynku nie ma nic porównywalnego z i7 dlatego na jego 4 lub 6 rdzeni należy patrzeć jak na dobrodziejstwo inwentarza, a nie jak na czynnik decydujący o zakupie Ze swojego doświadczenia wiem, że da się zauważyć w czasie pracy wyższość i7 nad i5, a ceny i7 nie są dużo wyższe.

    Co do monitorów to uważam, że nawet "10" połączonych ze sobą nie daje takiej wygody jak takie cacko: Wacom Cintiq 24HD Touch. Oczywiście cena takeigo sprzętu jest o wiele wyższa, niemniej wolałbym patrząc na całokształt pracy używać zestawu 2x5d1 z Cintiq 24 niż 2x6d z monitorem.

    Cytat Zamieszczone przez betinus Zobacz posta
    A dlatego, że podliczyłem ostatnio ile razy wyciągnąłem to szkło z torby podczas ślubów, i wyszło tego niewiele - zamiast tego polecam 85/1.8 (nie kupuj 85L - szkoda kasy, którą można przeznaczyć na inne szkiełko)
    Z tym się nie zgodzę. Oczywiście stosunek cena/jakość wypada zdecydowanie na korzyść 85/1.8 jednak jakość zdjęć z 85/1.2 jest zauważalnie lepsza, a przede wszystkim jest 2x jaśniejszy co daje mu nieocenioną wartość przy gorszym oświetleniu.
    Ostatnio edytowane przez Chtiej ; 12-07-2013 o 01:09

  5. #25
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    Kępno
    Posty
    46

    Domyślnie Odp: Zestaw do imprez okolicznościowych

    Cytat Zamieszczone przez Chtiej Zobacz posta
    Co do monitorów to uważam, że nawet "10" połączonych ze sobą nie daje takiej wygody jak takie cacko: Wacom Cintiq 24HD Touch. Oczywiście cena takeigo sprzętu jest o wiele wyższa, niemniej wolałbym patrząc na całokształt pracy używać zestawu 2x5d1 z Cintiq 24 niż 2x6d z monitorem.
    Dla mnie praca z tym jest fajna przy digital paintingu czy matepaintingu, jednak przy obróbce zdjęć w LR i potem poprawki w PS wole monitory + fizyczna klawiaturę. Bo jak używam kilku narzedzi naprzemiennie to mam wszystko pod skrutami lewej reki a prawa operuje tylko piórkiem/myszka

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •