Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: Zestaw do imprez okolicznościowych

  1. #11

    Domyślnie Odp: Zestaw do imprez okolicznościowych

    a myślałeś o używkach ?? też możesz kupić nawet z dofinansowaniem byś trochę zaoszczędził
    Pkt 8 regulaminu forum

  2. #12
    Początki nałogu Awatar maciek12ss
    Dołączył
    Aug 2012
    Wiek
    39
    Posty
    492

    Domyślnie Odp: Zestaw do imprez okolicznościowych

    Cytat Zamieszczone przez obcy21 Zobacz posta
    kup sobie 2x6D + sigma 35 1.4, sigma 85 1.4, samyang 14mm 2.8, + 580ex2 i 430ex2 - kasy jeszcze zostanie na inne niezbędne rzeczy
    póki co myślałem o jednym 6d i dorżnąć 600d ile się da ale co do tego 600d podpiąć że by nie wachować tak obiektywami na 6d? Co do szkieł sigmy jakoś mam dziwny brak przekonania... zraził mnie serwis jak wysłalem swojego zooma.. nie wiem jak ze stałkami z celnością af bo w zomie ze stopki to loteria.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez RAFAL_PAWLEWICZ Zobacz posta
    Canon EF 70-200mm f/2.8L - zastanów się nad IS, to nie jest lekki obiektyw
    A może Samyang 14 + C35 L + C135 L / S85 ? Co stałki to jednak stałki
    Siły mi nie brakuje więc ta 70-200 mógł bym dźwigać i tak byłby dopinany w potrzebie zbliżenia. A głownie krótszym szkłem bym działał.. C do stałek boję się że na początku będzie mi ciężko przeskoczyć z zoomów człowiek się przyzwyczaił do przekręcenia pierścienia i już jest bliżej dalej a ze stałkami trzeba spacerować nie jestem leniem ale martwi mnie to że przez to mogę przegapić jakieś wyjątkowe chwile ... jak wybiorę coś najrozsądniejszego to i ze stalkami sobie poradzę ale najpierw muszę podjąć decyzję czego chce czytam forum czytam wątek sprzęt do ślubów i co fotograf to inne przekonania

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez gudi Zobacz posta
    a myślałeś o używkach ?? też możesz kupić nawet z dofinansowaniem byś trochę zaoszczędził
    Wim że mogę . Ale wole mieć pewny sprzęt z pewną gwarancją i serwisem . TO nie 3000 a ponad 20 do wydania nie chcę wdepnąć w g..... brzydko mówiąc. Body na bank musi być nowe lampy też . Co do szkieł można jeszcze pomyśleć ale jakoś to d mnie nie trafia.

    --- Kolejny post ---

    W piątek mam ślub cywulny do pstryknięcia koleżanki i przyjęcie bardziej obiad w knajpie. zobaczę przyjrzę się z których ogniskowych korzystam najczęściej może rozjaśni mi się trochę. Spróbuję też pstrykać określonymi ogniskowymi jak 18 i 50 w kicie i 70 w sigmie . Zobaczę jak to jest być ograniczonym do 3 ogniskowych. Bez wygodnego zoomowania
    6D, C16-35L II, C50 1.8II, C85 1.8, S70-300 APO DG MACRO, 600D+kit, 2X YN568EXII, 3X YN622C, jupiter 21m (200mm f4), helios 44m-5(58mm f2)

  3. #13
    Dopiero zaczyna Awatar Chtiej
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    40

    Domyślnie Odp: Zestaw do imprez okolicznościowych

    2x Canon 6d, EF 24/1.4L II i 85/1.2L II to wszystko czego potrzebujesz jednak taki zestaw kupiony w sklepie przekroczy twój budżet (z używanymi obiektywami powinieneś się zmieścić).
    Zdjęcia z 6d są na tyle dobre przy wysokim ISO, że lampy raczej nie będziesz musiał używać (ew. pomyśl nad 580EX II). Bez wątpienia niezbędny będzie dobry monitor np. z matrycą IPS i mocny komputer, gdyż 20mpx RAWy wymagają dość mocnego sprzętu do obróbki, chyba że będziesz robił w sRAW. W związku z powyższym musisz przeznaczyć na ten cel jakieś 5000zł,
    Oprogramowaniem wiodącym do obróbki dużej ilości RAWów jest Adobe Lightroom - jest o wiele wygodniejszy od Photoshopa, choć warto mieć obydwa.
    Biorąc pod uwagę powyższe 28.000zł może okazać się niewystarczającą kwotą na zakup sprzętu do wygodnej pracy.

  4. #14
    Początki nałogu Awatar maciek12ss
    Dołączył
    Aug 2012
    Wiek
    39
    Posty
    492

    Domyślnie Odp: Zestaw do imprez okolicznościowych

    Cytat Zamieszczone przez Chtiej Zobacz posta
    2x Canon 6d, EF 24/1.4L II i 85/1.2L II to wszystko czego potrzebujesz jednak taki zestaw kupiony w sklepie przekroczy twój budżet (z używanymi obiektywami powinieneś się zmieścić).
    Zdjęcia z 6d są na tyle dobre przy wysokim ISO, że lampy raczej nie będziesz musiał używać (ew. pomyśl nad 580EX II). Bez wątpienia niezbędny będzie dobry monitor np. z matrycą IPS i mocny komputer, gdyż 20mpx RAWy wymagają dość mocnego sprzętu do obróbki, chyba że będziesz robił w sRAW. W związku z powyższym musisz przeznaczyć na ten cel jakieś 5000zł,
    Oprogramowaniem wiodącym do obróbki dużej ilości RAWów jest Adobe Lightroom - jest o wiele wygodniejszy od Photoshopa, choć warto mieć obydwa.
    Biorąc pod uwagę powyższe 28.000zł może okazać się niewystarczającą kwotą na zakup sprzętu do wygodnej pracy.
    konkretna odpowiedź. Poczytam jeszcze inne podobne wątki zanim się na cos zdecyduję. Ale widzę że jendak dwa takie same body a przynajmniej oba ff to optymalny zestaw do którego prędzej czy później musiał bym dojść. Możliwa jest jeszcze praca na jednym body sakwy i nauczyć się szybkiej zmiany obiektywu dojść do wprawy przynajmniej na początku i potem dokupić kolejne body.
    6D, C16-35L II, C50 1.8II, C85 1.8, S70-300 APO DG MACRO, 600D+kit, 2X YN568EXII, 3X YN622C, jupiter 21m (200mm f4), helios 44m-5(58mm f2)

  5. #15
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    Kępno
    Posty
    46

    Domyślnie Odp: Zestaw do imprez okolicznościowych

    Cytat Zamieszczone przez Chtiej Zobacz posta
    .....Bez wątpienia niezbędny będzie dobry monitor np. z matrycą IPS i mocny komputer, gdyż 20mpx RAWy wymagają dość mocnego sprzętu do obróbki, chyba że będziesz robił w sRAW. W związku z powyższym musisz przeznaczyć na ten cel jakieś 5000zł...
    Z ceną trochę pojechałeś, spokojnie w 3500 zmieści się z dobrym kompem i monitorem. Poza tym jak zaczyna i nigdy nie pracował na poważnie z kolorem i wydrukami to nie musi mieć nic pokroju Eizo bo nie zauważy dużej różnicy miedzy tańszym a droższym monitorem. A co do kompa to ja mam sprzęt 4 letni i bez problemu daje radę obrabiać 18mpix raw jak i pliki psd, które mam czasami po 1GB, a maszyny wtedy nie miałem super mocnej kupowanej. Wystarczy odpowiednio cache sobie na dysku skonfigurować

    Jak już miałbym wydawać 5k na kompa to wydał bym gdzieś 3500, max 4000 na kompa + monitor a 1000 na serwer NAS na zdjęcia i archiwum.

  6. #16
    Dopiero zaczyna Awatar Chtiej
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    40

    Domyślnie Odp: Zestaw do imprez okolicznościowych

    Cytat Zamieszczone przez mithil Zobacz posta
    Z ceną trochę pojechałeś, spokojnie w 3500 zmieści się z dobrym kompem i monitorem. Poza tym jak zaczyna i nigdy nie pracował na poważnie z kolorem i wydrukami to nie musi mieć nic pokroju Eizo bo nie zauważy dużej różnicy miedzy tańszym a droższym monitorem. A co do kompa to ja mam sprzęt 4 letni i bez problemu daje radę obrabiać 18mpix raw jak i pliki psd, które mam czasami po 1GB, a maszyny wtedy nie miałem super mocnej kupowanej. Wystarczy odpowiednio cache sobie na dysku skonfigurować
    Jak już miałbym wydawać 5k na kompa to wydał bym gdzieś 3500, max 4000 na kompa + monitor a 1000 na serwer NAS na zdjęcia i archiwum.
    Pisząc o 5000zł na komputer miałem na myśli komputer, monitor i oprogramowanie. Wiadomo, że da się obrabiać na kilkuletnim sprzęcie ale jest to zdecydowanie bardziej upierdliwe - samo renderowanie do podglądu kilkuset RAWów w Lightroomie na gorszym sprzęcie może się nieznośnie dłużyć. Monitor tak jak piszesz wystarczy jakiś przyzwoity, skalibrowany IPS. Biorąc pod uwagę rozpoczęcie działalności na poważnie nieuniknionym wydaje się być opanowanie obróbki i przygotowanie zdjęć dla potrzeb odbitek czy fotoksiążki.
    Ostatnio edytowane przez Chtiej ; 10-07-2013 o 11:24

  7. #17
    Początki nałogu Awatar maciek12ss
    Dołączył
    Aug 2012
    Wiek
    39
    Posty
    492

    Domyślnie Odp: Zestaw do imprez okolicznościowych

    A jakie parametry kompa radzicie ? zwracać uwagę na np karte graficzną czy bardziej procesor i pamieć ram? Teraz bawię się na laptopie 3 letnim mam c2d 2,2ghz 3gb ramu i grafikę 512MB. Do obróbki 5 zdjęć na raz wystarcza ale jak w CR otworzyłem 50 rawów to juz była masakra .....
    6D, C16-35L II, C50 1.8II, C85 1.8, S70-300 APO DG MACRO, 600D+kit, 2X YN568EXII, 3X YN622C, jupiter 21m (200mm f4), helios 44m-5(58mm f2)

  8. #18
    Dopiero zaczyna Awatar Chtiej
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    40

    Domyślnie Odp: Zestaw do imprez okolicznościowych

    Cytat Zamieszczone przez maciek12ss Zobacz posta
    A jakie parametry kompa radzicie ? zwracać uwagę na np karte graficzną czy bardziej procesor i pamieć ram? Teraz bawię się na laptopie 3 letnim mam c2d 2,2ghz 3gb ramu i grafikę 512MB. Do obróbki 5 zdjęć na raz wystarcza ale jak w CR otworzyłem 50 rawów to juz była masakra .....
    Ja bym zainwestował przede wszystkim w mocny procesor (pokroju Intel i7 3770 lub lepszy) i dysk SSD 120-256GB (na system, programy i pliki robocze). Pamięci 12-16GB powinno spokojnie wystarczyć, zaś kartę graficzną z racji tego, że obróbka zdjęć jest procesem 2D wybrałbym raczej tańszą. Do tego wszystkiego jakiś dysk SATA do magazynowania zdjęć (na początek nawet 1TB, później w razie potrzeby można dokupić), oczywiście chłodną obudowę i dobry zasilacz 80+, stabilną płytę główną z USB 3.0 i jeśli preferujesz to tablet.

    Cytat Zamieszczone przez maciek12ss Zobacz posta
    Do obróbki 5 zdjęć na raz wystarcza ale jak w CR otworzyłem 50 rawów to juz była masakra .....
    Dlatego uważam, że wygoda stanowiska pracy powinna być priorytetem, bo nad obróbką zwykle spędza się więcej czasu niż nad robieniem zdjęć w sobotę, w dodatku jest to praca na siedząco...

  9. #19
    Początki nałogu Awatar maciek12ss
    Dołączył
    Aug 2012
    Wiek
    39
    Posty
    492

    Domyślnie Odp: Zestaw do imprez okolicznościowych

    Cytat Zamieszczone przez Chtiej Zobacz posta
    Ja bym zainwestował przede wszystkim w mocny procesor (pokroju Intel i7 3770 lub lepszy) i dysk SSD 120-256GB (na system, programy i pliki robocze). Pamięci 12-16GB powinno spokojnie wystarczyć, zaś kartę graficzną z racji tego, że obróbka zdjęć jest procesem 2D wybrałbym raczej tańszą. Do tego wszystkiego jakiś dysk SATA do magazynowania zdjęć (na początek nawet 1TB, później w razie potrzeby można dokupić), oczywiście chłodną obudowę i dobry zasilacz 80+, stabilną płytę główną z USB 3.0 i jeśli preferujesz to tablet.


    Dlatego uważam, że wygoda stanowiska pracy powinna być priorytetem, bo nad obróbką zwykle spędza się więcej czasu niż nad robieniem zdjęć w sobotę, w dodatku jest to praca na siedząco...
    Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Co do kompa na pewno sie zastosuje do Twoich wytycznych . Tabletu raczej nie preferuje mam jak by co lapa na tym będe ewentualnie pokazywał w terenie portfolio o ile sie takiego dorobię ktrym będzie można sie chwalić. Właśnie skończyłem obrabiac zdjęcia z wesela z ostatniej soboty męczarnia 580 zdjęć wywołac z raw poprawić co nieco i na płyty zgrać . Teraz wybrałem 30 najładniejszych i picuje je trochę b młodzi z tego co zauważyłem lubią efekty ala fotoschop Nadrobię tym słabość mojego sprzętu foto a jak na darmowe zlecenie poznajomości będą na pewno zadowoleni Tylko mój kręgosłup już pada... Szybki komp to podstawa wygodnej pracy nie ma co . Jeszcze raz dziękuję .
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 11-07-2013 o 14:45 Powód: Cytowanie
    6D, C16-35L II, C50 1.8II, C85 1.8, S70-300 APO DG MACRO, 600D+kit, 2X YN568EXII, 3X YN622C, jupiter 21m (200mm f4), helios 44m-5(58mm f2)

  10. #20
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    Kępno
    Posty
    46

    Domyślnie Odp: Zestaw do imprez okolicznościowych

    Cytat Zamieszczone przez Chtiej Zobacz posta
    Pisząc o 5000zł na komputer miałem na myśli komputer, monitor i oprogramowanie.
    Z tym się zgodze 5k z oprogramowaniem to tak wmiarę ok

    Cytat Zamieszczone przez Chtiej Zobacz posta
    Ja bym zainwestował przede wszystkim w mocny procesor (pokroju Intel i7 3770 lub lepszy) i dysk SSD 120-256GB (na system, programy i pliki robocze). Pamięci 12-16GB powinno spokojnie wystarczyć, zaś kartę graficzną z racji tego, że obróbka zdjęć jest procesem 2D wybrałbym raczej tańszą. Do tego wszystkiego jakiś dysk SATA do magazynowania zdjęć (na początek nawet 1TB, później w razie potrzeby można dokupić), oczywiście chłodną obudowę i dobry zasilacz 80+, stabilną płytę główną z USB 3.0 i jeśli preferujesz to tablet.
    Takie pytanie PS czy LR wykorzystają wszystkie rdzenie i7? Bo ja mam 4-rdzeniowego i5 i prawie nigdy nie wykorzystam ich w 100%. 4 rdzenie tylko wtedy jak odpalam jakieś zapisane akcje na kilkunastu plikach. Z tego co mi wiadomo to czasami lepiej kupić np 4 rdzeniowca z wyższym taktowaniem niż 8 z mniejszym, bo często rdzenie dodatkowe nie są użytkowane.

    Jak chcesz odpalać x-dziesiąt plików na raz to dużo ramu, ja myślę u siebie rozbudowę do 16GB. Szybki dysk SSD 128GB starczy + 1TB SATAII na początek. Dobra płyta główna przyda się ale grafika to może być mocno przeciętna bo PS prawie jej nie używa.

    Co do monitora to warta zastanowić się nad dwoma. Raz zaczniesz tak pracę i już nigdy nie przestaniesz

    Warto też pomyśleć o jakimś serwerku NAS na pliki, polecam bardzo. Co nie potrzebne przesyłam na taki i na kompie mi nie zaśmieca

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •