Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Jakie szkło powinienem kupić aby poczuć różnice w zdjęciach?

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    17

    Domyślnie Jakie szkło powinienem kupić aby poczuć różnice w zdjęciach?

    Na początek mój obecny zestaw: EOS 1100D, 18-55 IS II, 55-250 IS.

    Wcześniej chciałem nowe body, ale to forum mi odradziło xD
    Poszukuję w miarę uniwersalnego szkła, mój fundusz to około dwa tysiące. Pytam, ponieważ doradzano mi zakup lepszego szkła, w dodatku potrzebuje "czegoś nowego" na Chorwację :P

    Jakby co, mogę się jeszcze sprecyzować

    PS Wiem, że najważniejsze jest oko fotografa wiec nie piszcie mi tego sto razy >. <
    Ostatnio edytowane przez sleepyhead ; 07-07-2013 o 21:08

  2. #2

    Domyślnie Odp: Jakie szkło powinienem kupić aby poczuć różnice w zdjęciach?

    Ja pierdziele, załóż jeszcze temat "jak trzymać aparat aby poczuć różnicę w zdjęciach" -_-
    1. Kurs fotografii lub książka jeśli umiesz się sam uczyć
    2. Zależy CO chcesz fotografować i co na razie masz

  3. #3
    Początki nałogu Awatar Ligo
    Dołączył
    Jun 2012
    Miasto
    IL
    Posty
    337

    Domyślnie Odp: Jakie szkło powinienem kupić aby poczuć różnice w zdjęciach?

    Odnoszę wrażenie, że masz trochę gotówki i koniecznie chcesz się jej pozbyć
    Ok, zoomy masz niezłe, więc kup sobie coś jaśniejszego, np. 35/2, albo coś szerokiego np. 10-22, lub 10-20 Sigmy. Do Chorwacji będzie jak znalazł.

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    17

    Domyślnie Odp: Jakie szkło powinienem kupić aby poczuć różnice w zdjęciach?

    Cytat Zamieszczone przez krzyssp Zobacz posta
    1. Kurs fotografii lub książka jeśli umiesz się sam uczyć
    2. Zależy CO chcesz fotografować i co na razie masz
    1. Książki mam, przeczytane, ze zrozumieniem. Nie pytam się co robić dla lepszych zdjęć, temat ma na celu znalezienie odpowiedniego szkła, bo wiem że są obiektywy ostre i ostrzejsze, a ja nie chce kupić byle czego.
    2. Krajobrazy, detale i makro, jak tak chcesz wiedzieć, z reszta pisałem że szukam czegoś uniwersalnego. Co mam też napisałem, czytaj ze zrozumieniem.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Odnoszę wrażenie, że masz trochę gotówki i koniecznie chcesz się jej pozbyć
    Ok, zoomy masz niezłe, więc kup sobie coś jaśniejszego, np. 35/2, albo coś szerokiego np. 10-22, lub 10-20 Sigmy. Do Chorwacji będzie jak znalazł.
    Nakryłeś mnie, jestem w takiej sytuacji :P Co do obiektywów, planuję zakup jasnego obiektywu, ale jeszcze nie teraz. Poszukuje czegoś uniwersalnego bo nie cierpię zmieniać obiektywów np. w trakcie zwiedzania.

  5. #5
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    960

    Domyślnie Odp: Jakie szkło powinienem kupić aby poczuć różnice w zdjęciach?

    Aby "zobaczyć różnicę w zdjęciach", kup za te pieniądze obiektyw Canon 50mm f/1.4. Za 150 zł kup 2-3 fajne książki o fotografii. Resztę pieniędzy daj kobiecie i niech idzie do galerii na drobne zakupy. Ty w tym czasie, kiedy będziesz przez chwilę sam, poklikaj w internecie szukając zdjęć o tematykach jakie Cię interesują i oglądaj. Dodaj te strony do zakładek i wracaj na nie w wolnych chwilach. Zamiast filmu w TV czytaj zakupione książki. Kiedy już je przeczytasz, oraz obejrzysz 10000 niezłych zdjęć, a samemu zrobisz 50000 złych (to bardzo ważne), to prawdopodobnie będziesz już wiedział co zrobić aby były lepsze. Jeśli nie - wtedy możesz sprzedać aparat, obiektywy i książki .

  6. #6

    Domyślnie Odp: Jakie szkło powinienem kupić aby poczuć różnice w zdjęciach?

    1. nie widać, jak wchodzę na Twój fotoblog to już na pierwszym zdjęciu pierwsze co mi się rzuciło w oczy to to że perspektywa Ci się wali na lewo. Faktycznie, nie zauważyłem tego że napisałeś co masz, mój błąd.
    2. Wiesz, chcę wiedzieć żeby móc Ci coś doradzić. Jak chcesz makro, to w tej cenie miałbyś 100mm 2.8 (wersja NIE L), do krajobrazu to pewnie dostaniesz używanego Canona 17-40 L (na cropie mozna jest dość uniwersalne).

  7. #7
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    17

    Domyślnie Odp: Jakie szkło powinienem kupić aby poczuć różnice w zdjęciach?

    DOBRA, MOJA WINA!!! DO WSZYSTKICH!!!
    NIE CHCE SPAMOWAĆ ALE TEN TEMAT ŹLE ROZPISAŁEM I TEN ZAMYKAM, A ZAŁOŻĘ NOWY, BO JUŻ WIEM JAK PISAĆ NA TYM FORUM!
    Przepraszam wszystkich za kłopot.

  8. #8
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    56
    Posty
    280

    Domyślnie Odp: Jakie szkło powinienem kupić aby poczuć różnice w zdjęciach?

    Cytat Zamieszczone przez sleepyhead Zobacz posta
    Wcześniej chciałem nowe body, ale to forum mi odradziło xD
    I dobrze :-)

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez sleepyhead Zobacz posta
    Na początek mój obecny zestaw: EOS 1100D, 18-55 IS II, 55-250 IS.
    Poszukuję w miarę uniwersalnego szkła, mój fundusz to około dwa tysiące.
    Przecież masz. 55-250 jest w miarę uniwersalne :-), A jak chcesz jeszcze bardziej uniwersalne to 18-200...
    300V, 50D, S 17-50/2,8, S 70-200/2,8, czarny plecaczek, którego nie noszę ;-)

  9. #9
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    42

    Domyślnie Odp: Jakie szkło powinienem kupić aby poczuć różnice w zdjęciach?

    Osobiście myślę, że po zainwestowaniu tych pieniędzy choćby w Tamron 17-50 lub Sigma 18-5) z pewnością poczujesz "różnicę" a i na pewno można nazwać ten zakres jako "uniwersalny"
    y"

  10. #10
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie Odp: Jakie szkło powinienem kupić aby poczuć różnice w zdjęciach?

    Cytat Zamieszczone przez sleepyhead Zobacz posta
    DOBRA, MOJA WINA!!! DO WSZYSTKICH!!!
    NIE CHCE SPAMOWAĆ ALE TEN TEMAT ŹLE ROZPISAŁEM I TEN ZAMYKAM, A ZAŁOŻĘ NOWY, BO JUŻ WIEM JAK PISAĆ NA TYM FORUM!
    Przepraszam wszystkich za kłopot.
    Skoro już o tym tutaj dyskutujemy to pragnę zwrócić uwagę, że nie zamykamy wątków na życzenie i proszę nie rób śmietnika z forum bo tego tu bardzo nie lubimy .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •