Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: Jaki zestaw dokładnie wybrać dla amatora?

  1. #11
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    49

    Domyślnie Odp: Jaki zestaw dokładnie wybrać dla amatora?

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    któremu?
    Temu, który używa jednego.
    Edit
    Ten, który ma dwa, myśli o trzech. Itd...
    Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2
    Ostatnio edytowane przez wfal ; 04-07-2013 o 18:08

  2. #12
    Bywalec Awatar Smok
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    W-wa
    Wiek
    55
    Posty
    122

    Domyślnie Odp: Jaki zestaw dokładnie wybrać dla amatora?

    Kiedyś na podobnym etapie wybrałem body serii XXXD i lepsze szkła, kosztem XXD i gorszych szkieł.
    Czas pokazał że była to słuszna decyzja, praw fizyki sie nie oszuka, to dobra optyka odpowiada za lepsze zdjęcia, niż ergonomia i bajery body, a poza tym co to jest ergonomia - indywidualne podejście.
    Wielokrotnie czytałem że dla kogoś lepsze jest duże body, lepiej leży w rękach, dla mnie (a rąk nie mam małych) lepsze jest body mniejsze i lżejsze.
    Każdorazowa wymiana szkieł na lepsze skutkowała poprawą jakości zdjęć, przy wymianach body takiego efektu nie zauważałem.
    Nie mówiąc że kiedy już mogłem sobie pozwolić kupiłem wreszcie świetne body, a szkła były jak znalazł.
    Pozdrawiam i życzę podjęcia dającej satysfakcję decyzji
    Smok
    "Piękno jest doskonałością z defektami" - Gilbert Adair

  3. #13
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    49

    Domyślnie Odp: Jaki zestaw dokładnie wybrać dla amatora?

    @up
    Właśnie to (też) miałem na myśli. Znam wiele osób, które miały podobny dylemat (ja też oczywiście). Ostatecznie lepiej wychodzili ci, którzy w pierwszej kolejności stawiali ma szkło a później na puszkę.

    Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2
    Ostatnio edytowane przez wfal ; 04-07-2013 o 18:38

  4. #14
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2013
    Miasto
    Będzin
    Posty
    30

    Domyślnie Odp: Jaki zestaw dokładnie wybrać dla amatora?

    To czyli do 3200zł max. 3500zł polecacie 60D na początek ? a jak autofocus? celny i szybki?

  5. #15
    Początki nałogu Awatar ketras
    Dołączył
    Jan 2012
    Miasto
    Kościan / Leszno / Poznań
    Posty
    385

    Domyślnie Odp: Jaki zestaw dokładnie wybrać dla amatora?

    60D kupisz a 1999zł z usa , u nas 2700 zł, Jak ma być to Twój pierwszy DLSR , to będziesz zadowolony. Canon odświeża matrycę dając wifi,dotyk i ciut wyższe iso, także czy wybierzesz 650D czy 60D różnicy nie robi, powinieneś sprawdzić w sklepie jak Ci się trzyma aparat i wybrać ten wygodniejszy. Jeśli interesujesz się używanym sprzętem stoją przed Tobą nowe możliwości.
    "Rób w życiu to co kochasz ! A nie spędzisz w pracy nawet jednego dnia " ### "Body to tylko początek .... Dalej zaczyna się wolność (jak i wydatki ;/) "

  6. #16
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2013
    Miasto
    Będzin
    Posty
    30

    Domyślnie Odp: Jaki zestaw dokładnie wybrać dla amatora?

    Pierwsza lustrzanka, wcześniej kompakty. Szkła to nie problem, za ok. półtora roku kupuje jakieś jasne szkiełko, problemu nie ma . A wytłumaczycie mi jak działa to koło nastaw, no nie wiem jak się to nazywa w 60D.

    Dokładnie chodzi mi o to:



    Czy zastępuje to drugie pokrętło?

  7. #17

    Domyślnie Odp: Jaki zestaw dokładnie wybrać dla amatora?

    W sensie? No na przykład na M to na górze ustawia czas a to które pokazałeś przesłonę Albo jak odblokujesz tą funkcję, to na av/tv możesz nim zmieniać ekspozycje, czy zdjęcie ma być jaśniejsze czy ciemniejsze.

  8. #18
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2013
    Miasto
    Będzin
    Posty
    30

    Domyślnie Odp: Jaki zestaw dokładnie wybrać dla amatora?

    Aha, no to jutro kupuję 60D z 18-55mm, a już być może za rok (lipiec :P) jakiś tele. Jeszcze piszcie swoje uwagi, itp. Lecz dziękuje wszystkim za pomoc i za trafne odpowiedzi, które przekonał mnie do wybrania 60D . Aha, czy on 60D będzie nadawał się do fotografowania siatkówki np. ze szkłem Canon EF 70-200mm f/4.0L USM?

  9. #19
    Początki nałogu Awatar Adam71
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Pruszków
    Wiek
    53
    Posty
    316

    Domyślnie Odp: Jaki zestaw dokładnie wybrać dla amatora?

    Cytat Zamieszczone przez maciejasty Zobacz posta
    Aha, no to jutro kupuję 60D z 18-55mm, a już być może za rok (lipiec :P) jakiś tele. Jeszcze piszcie swoje uwagi, itp. Lecz dziękuje wszystkim za pomoc i za trafne odpowiedzi, które przekonał mnie do wybrania 60D . Aha, czy on 60D będzie nadawał się do fotografowania siatkówki np. ze szkłem Canon EF 70-200mm f/4.0L USM?
    Wszystko zależy czy będziesz używał funkcji VIDEO czyli czy filmujesz ?
    Jak nie to możesz brać 50D w ciemno i nic lepszego nie kupisz w tej cenie ( bez video) . 60D to bardzo fajna, niedoceniana puszka ( Made in Japan) - jak Ci zależy na jakości zdjęć a nie szukasz body do tzw wbijania gwoździ ;-)

  10. #20
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2013
    Miasto
    Będzin
    Posty
    30

    Domyślnie Odp: Jaki zestaw dokładnie wybrać dla amatora?

    Tak, czasami - okazyjnie. Niestety problem jest taki, że jutro już muszę ją kupić (wyjazd - pojutrze). 50D nie znajdę w sklepach, jedynie na allegro, a na to już nie mam czasu.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •