Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: Reportaż ślubny - proszę o opinię na temat moich przyszłych zakupów sprzętu.

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    76

    Domyślnie Reportaż ślubny - proszę o opinię na temat moich przyszłych zakupów sprzętu.

    Witajcie!

    Stoję przed dylematem wyboru odpowiedniego dla mnie sprzętu, którego głównym przeznaczeniem będzie reportaż ślubny. Dodatkowo zajmuję się fotografią reklamową (gł. w studio) jednak najbliższego zakupu sprzętu dokonam właśnie w perspektywie realizacji fotografii ślubnej. Moje dotychczasowe doświadczenie jako asystenta oraz pewna ograniczona pula pieniędzy, doprowadziły mnie do pewnych wniosków i przemyśleń, których efektem jest poniższa lista sprzętu jaki planuję zakupić. Czy Waszym zdaniem jako doświadczonych kolegów, dokonałem trafnego wyboru? Proszę, nie skupiajmy się na moich umiejętnościach, pojęciu na temat fotografii bo to jest odrębna kwestia. Chciałbym tylko poznać Wasze zdanie w kwestii najbliższych zakupów.

    To co posiadam to m.in. body Canon EOS 5D Mark II wraz z gripem BG-E6, lampa błyskowa Canon 600 EX-RT, mobilne studio fotograficzne oparte o lampy BOWENS i akcesoria Manfrotto (pomocne w celu doświetlania np. sali weselnej).

    Planowane zakupy:
    - Canon EOS 5D Mark III,
    - Battery Grip BG-E11,
    - obiektyw Canon EF 135mm f/2L USM,
    - obiektyw Canon EF 16-35mm f/2.8L II USM,
    - obiektyw Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM.

    Długo myślałem nad konfiguracją sprzętu jaki posłuży mi w dalszej pracy i zdecydowałem się właśnie na takie zestawienie jak to powyższe. Liczę na konstruktywne i uzasadnione opinie

  2. #2

    Domyślnie Odp: Reportaż ślubny - proszę o opinię na temat moich przyszłych zakupów sprzętu.

    Wrzuciłeś zestaw marzeń większości fotografów z forum i pytasz czy to dobry sprzęt?

  3. #3
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Reportaż ślubny - proszę o opinię na temat moich przyszłych zakupów sprzętu.

    ee tam zestaw marzeń. wolałbym 24l i 85 1.8

    a na serio - http://www.canon-board.info/dla-pocz...w-cz-iv-89779/
    ebe ebe

  4. #4
    Uzależniony Awatar centur
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Pomorze
    Posty
    766

    Domyślnie Odp: Reportaż ślubny - proszę o opinię na temat moich przyszłych zakupów sprzętu.

    temat rzeka który nigdy nie będzie miał swojego finału, rozrzut sprzętowy fotografów ślubnych jest tak ogromny, że każdy kupuje co mu pasuje... dla przykładu, fotograf z którym najczęściej pracuję na weselu całość oblatuje 2 markami + s 20/1.8 + c50/1.4 i czasami uzyje rybki od samyanga 8mm a w plenerze jeszcze s70-200/2.8, do wyboru do koloru. Zestaw który zaproponowałeś jest zacny...
    http://www.obiektywni.pl/autorzy/aut...68-0-0-0-0.php
    http://www.canon-board.info/galerie-...karaiby-84676/
    Sprzęt: C650D+BG-E8, T17-50/2.8, C550EX dawniej: C20D, C300D, G3, S70-200/2.8, C50/1.4, T17-35/2.8-4.0, T90/2.8 macro...

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    76

    Domyślnie Odp: Reportaż ślubny - proszę o opinię na temat moich przyszłych zakupów sprzętu.

    Cytat Zamieszczone przez RAFAL_PAWLEWICZ Zobacz posta
    Wrzuciłeś zestaw marzeń większości fotografów z forum i pytasz czy to dobry sprzęt?
    Zdaję sobie sprawę, że sprzęt jaki zamieściłem to wysoka półka jednak bardziej chodziło mi o zestawienie i wzajemnie uzupełnianie się szkiełek Wg moich doświadczeń i obserwacji na czym pracują inni, myślę, że to optymalne rozwiązanie.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez centur Zobacz posta
    temat rzeka który nigdy nie będzie miał swojego finału, rozrzut sprzętowy fotografów ślubnych jest tak ogromny, że każdy kupuje co mu pasuje... dla przykładu, fotograf z którym najczęściej pracuję na weselu całość oblatuje 2 markami + s 20/1.8 + c50/1.4 i czasami uzyje rybki od samyanga 8mm a w plenerze jeszcze s70-200/2.8, do wyboru do koloru. Zestaw który zaproponowałeś jest zacny...
    Tak jak wspomniałeś, każdy ma swoje zabawki, na których pracuje mu się najlepiej. Ja miałem okazję pracować właśnie na podobnej konfiguracji i uważam, że była bardzo dobra. W wolnej chwili poszperam na forum, na pewno znajdę wiele na ten temat

  6. #6
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    Białystok
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Reportaż ślubny - proszę o opinię na temat moich przyszłych zakupów sprzętu.

    E tam chwalisz się tylko

    (niezły plan)

    Pozdrawiam
    6D, Tami 24-70, Sigma 70-200 OS

  7. #7

    Domyślnie Odp: Reportaż ślubny - proszę o opinię na temat moich przyszłych zakupów sprzętu.

    Ja miałem okazję pracować właśnie na podobnej konfiguracji i uważam, że była bardzo dobra.
    No więc tym bardziej nie wiem po co ten temat
    Osobiście brakuje mi tu przysłony 1.4 i stałek - ale co kto preferuje
    Rozważ np. opcję : Samyang 14mm + Canon 35 L + Canon 135 L

  8. #8
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    76

    Domyślnie Odp: Reportaż ślubny - proszę o opinię na temat moich przyszłych zakupów sprzętu.

    Cytat Zamieszczone przez pancernik12 Zobacz posta
    E tam chwalisz się tylko
    (niezły plan)
    Pozdrawiam
    Myślisz, że tak to zostało odebrane? Planując tak duże wydatki finansowe, chciałbym poznać opinię każdego kto pracuje na zbliżonym sprzęcie. Wiem, że podobnych tematów jest wiele jednak ciekaw jestem Waszego zdania konkretnie o tym zestawieniu

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez RAFAL_PAWLEWICZ Zobacz posta
    No więc tym bardziej nie wiem po co ten temat
    Osobiście brakuje mi tu przysłony 1.4 i stałek - ale co kto preferuje
    Rozważ np. opcję : Samyang 14mm + Canon 35 L + Canon 135 L
    W przyszłości być może skusiłbym się na C 85mm 1.8 i C 50mm 1.4 jednak ten drugi potrafi zawodzić przy dłuższej i intensywnej eksploatacji. Zdaję sobie sprawę, że światło 1.4 czy 1.8 to magia Kusi mnie również C 15mm 2.8 jednak nie można mieć wszystkiego. Chcąc zaopatrzyć się w kilka stałek, mój budżet tego nie wytrzyma Jakość obrazka z 16-35mm i nowego 24-70mm wydaje się być na prawdę dobra, a szkła są bardzo uniwersalne. O 135mm nie będę się rozpisywał bo to przecież szkło - legenda i wisienka na torcie zaproponowanego zestawu. Myślałem na modyfikacji tego zestawu i zakupie nowego 70-200 2.8 IS II ale powoli głupieję od ilości przeczytanych opinii i sugestii na temat wspomnianych obiektywów
    Ostatnio edytowane przez canon_user ; 03-07-2013 o 22:21

  9. #9

    Domyślnie Odp: Reportaż ślubny - proszę o opinię na temat moich przyszłych zakupów sprzętu.

    bardzo dobry wybór, jeśli chodzi o moje zestawienie, to opiera się na stałkach 24/1,4 35/1,4 85/1,2 i 135/2,0 na dwóch body F/F i pasie z pokrowcami do szybkiej wymiany obiektywów. Prawdę mówiąc co kto woli, każdy wybór jest dobry, jeżeli dla Ciebie odpowiedni.

  10. #10
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    76

    Domyślnie Odp: Reportaż ślubny - proszę o opinię na temat moich przyszłych zakupów sprzętu.

    Cytat Zamieszczone przez Janczewski Zobacz posta
    bardzo dobry wybór, jeśli chodzi o moje zestawienie, to opiera się na stałkach 24/1,4 35/1,4 85/1,2 i 135/2,0 na dwóch body F/F i pasie z pokrowcami do szybkiej wymiany obiektywów. Prawdę mówiąc co kto woli, każdy wybór jest dobry, jeżeli dla Ciebie odpowiedni.
    Analizując moje najbliższe wydatki doszedłem do wniosku, że moje zestawienie szkieł mogłoby wyglądać również tak:
    - C 35mm L,
    - C 85mm L,
    - C 135mm L.

    Tylko ten szeroki kąt, czegoś tutaj brakuje. 16mm w 16-35mm jest często przydatne. Z opinii innych wnioskuję, że lepiej jest wybrać 35 L niż 24 L, tylko wtedy jako ultra szerokie szkło brać C 15mm fish eye? To świetny obiektyw tylko dość specyficzny. Ciekawe jak wyglądałoby porównanie ogniskowej 16mm (16-35mm) z tą 15 mm fish eye?
    Ostatnio edytowane przez canon_user ; 04-07-2013 o 08:38

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •