Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Wątek: Reportaż ślubny - proszę o opinię na temat moich przyszłych zakupów sprzętu.

  1. #21
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    76

    Domyślnie Odp: Reportaż ślubny - proszę o opinię na temat moich przyszłych zakupów sprzętu.

    Na chwilę obecną moje przemyślenia dot. zakupu szkieł skłaniają się ku takiemu zestawieniu: 16-35L, 35L, 85L, 135L.

    16-35L kupiłbym jednak nieco później gdy pozwoli mi na to budżet, ewentualnie wypożyczę gdyby zaszła taka konieczność (24L jest co prawda szerokie jednak nie aż tak jak 16 mm, a i taka ogniskowa często jest przydatna do szerokich planów gdy w torbie brak 15 mm fish eye, jest również droższe o ok. 1 tys. zł). Fotografowałem reportaż ogniskową 50 mm jednak osobiście szkło było dla mnie trochę nijakie, tzn. ani szerokie, ani wąskie. Na sali weselnej ogniskowa 35 mm wydaje się być idealna w połączeniu z 16 mm od czasu do czasu. 85 mm sprawdziło się przy portretach w kościele i podczas pleneru, udało mi się wykonać kilka portretów bawiących się gości. 135 mm okazało się świetnym szkłem do portretowania gości w kościele oraz na sali weselnej + oczywiście plener. 85 mm było jednak zbyt krótkie aby wyłapywać fajne momenty będąc jednocześnie na tyle daleko aby pozostać w pewien sposób niezauważonym stąd połączenie 135L + 85L.

    Tak jakoś mogłoby to wyglądać
    Ostatnio edytowane przez canon_user ; 07-08-2013 o 14:48

  2. #22
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    772

    Domyślnie Odp: Reportaż ślubny - proszę o opinię na temat moich przyszłych zakupów sprzętu.

    Cytat Zamieszczone przez canon_user Zobacz posta
    Na chwilę obecną moje przemyślenia dot. zakupu szkieł skłaniają się ku takiemu zestawieniu: 16-35L, 35L, 85L, 135L.
    Tak jakoś mogłoby to wyglądać
    to właśnie mój zestaw jedynie co to mam do tego rybę 15mm. Kilka lat próbowania, kupowania i sprzedawania szkieł doprowadziło mnie właśnie do tego idealnego dla mnie zestawu.

  3. #23
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    76

    Domyślnie Odp: Reportaż ślubny - proszę o opinię na temat moich przyszłych zakupów sprzętu.

    Cytat Zamieszczone przez amroz Zobacz posta
    to właśnie mój zestaw
    Świetnie

    Ja cały czas nie mogę podjąć decyzji co do 35'tki, Canon czy Sigma. Za Sigmą przemawia dobra jakość obrazka i cena, Canon kusi niezawodnością i bezkompromisowym AF, a w ciężkim warunkach oświetleniowych to istotne:/

  4. #24

    Domyślnie Odp: Reportaż ślubny - proszę o opinię na temat moich przyszłych zakupów sprzętu.

    Jak już ktoś na forum to pisał... trzeba być kretynem by pisać takie rzeczy... tzn. mam 30tys. co kupić...
    Mają taką kasę sprawa jest banalna. Problem leży w tym co TOBIE jest potrzebne... jeden woli stałki, inny zoomy. Jeszcze inny kupi to i to. Więc przejrzyj tematy o tym jaki kto ma sprzęt do fotografowania ślubów i sam podejmij decyzję. Bo nie chodzi o to że nie chcemy Ci doradzić, lecz o to że nasze doradzenie może być nie najlepszym rozwiązaniem dla ciebie.
    było.. C550D, C7D, C28, T17-50VC, Takumar 50SMC, Zenitar 16, S8, S14. Teraz jest tylko lepiej

  5. #25
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    76

    Domyślnie Odp: Reportaż ślubny - proszę o opinię na temat moich przyszłych zakupów sprzętu.

    Cytat Zamieszczone przez Morfii Zobacz posta
    Jak już ktoś na forum to pisał... trzeba być kretynem by pisać takie rzeczy... tzn. mam 30tys. co kupić...
    Komentarze typu "trzeba być kretynem" pozostaw proszę dla siebie...

  6. #26

    Domyślnie Odp: Reportaż ślubny - proszę o opinię na temat moich przyszłych zakupów sprzętu.

    Sory jak Cię uraziłem, ale co prawda to prawda. Jest już podobny temat i dziwi mnie sam fakt że moderatorzy dalej go ciągną. Powiedz sam jak inaczej nazwać kogoś kto pyta zgraję obcych osób jak wydać swoją kasę.... i to do tego nie małą kasę.
    było.. C550D, C7D, C28, T17-50VC, Takumar 50SMC, Zenitar 16, S8, S14. Teraz jest tylko lepiej

  7. #27

    Domyślnie Odp: Reportaż ślubny - proszę o opinię na temat moich przyszłych zakupów sprzętu.

    Morfi, bądź trochę oszczędniejszy w swoich sądach. Sam zakładasz qpę postów gdzie zachowujesz się podobnie i - jak to piszesz
    Cytat Zamieszczone przez Morfii Zobacz posta
    kto pyta zgraję obcych osób jak wydać swoją kasę.... i to do tego nie małą kasę.
    . Jak robicie to i tamto, jak zdjęcie tortu po ciemku, jak za dojazd/kilometry.... Pewnie coś pominąłem jeszcze z Twoich założonych oostatnio wątków. Każdy pyta o to, co potrzebuje wiedzieć. Skoro jesteś taki mądry, to więcej nie zadawaj pytań na tym forum. I przemyśl temat wyzywania ludzi od kretynów, albo się stąd wymiksuj.

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Reportaż ślubny - proszę o opinię na temat moich przyszłych zakupów sprzętu.

    bo widzisz morfii bycie fotografem to dziecinna igraszka
    bierzesz dofinansowanie i się martwisz jak kasę wydać
    jak już ja wydasz to zdjęcia same się zrobią(w końcu sprzęt tyle kosztował)
    jak klient będzie nosem kręcił to się mu wytłumaczy ze sprzęt pro daje taki obrazek a nie inny -Panie przecież to 6d,musi tak być
    a jak już nie będzie klientów to się założy temat ze branża zdycha i co robić...
    Cytat Zamieszczone przez canon_user Zobacz posta
    Świetnie

    Ja cały czas nie mogę podjąć decyzji co do 35'tki, Canon czy Sigma. Za Sigmą przemawia dobra jakość obrazka i cena, Canon kusi niezawodnością i bezkompromisowym AF, a w ciężkim warunkach oświetleniowych to istotne:/
    chyba niezawodność jest ważniejsza od ceny

  9. #29
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    76

    Domyślnie Odp: Reportaż ślubny - proszę o opinię na temat moich przyszłych zakupów sprzętu.

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    bierzesz dofinansowanie i się martwisz jak kasę wydać
    Zakładam, że stwierdzenie to kierujesz do ogółu z pominięciem mojej osoby...

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Reportaż ślubny - proszę o opinię na temat moich przyszłych zakupów sprzętu.

    Cytat Zamieszczone przez canon_user Zobacz posta
    Zakładam, że stwierdzenie to kierujesz do ogółu z pominięciem mojej osoby...
    nie wiem skąd ci to przyszło do głowy,ty akurat jest modelowym przykładem świadomego swoich potrzeb fotografa

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •