Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Wątek: Reportaż ślubny - proszę o opinię na temat moich przyszłych zakupów sprzętu.

  1. #11

    Domyślnie Odp: Reportaż ślubny - proszę o opinię na temat moich przyszłych zakupów sprzętu.

    ludzie uzupełniają szerokim samjangiem i sobie chwalą

  2. #12

    Domyślnie Odp: Reportaż ślubny - proszę o opinię na temat moich przyszłych zakupów sprzętu.

    na dobrą sprawę taki zestaw:

    Samyang 14mm f/2.8 IF ED UMC Aspherical /
    Canon 35 mm f/1.4L EF USM
    Canon 70-200 mm f/2.8L EF IS II USM

    też zaspokoi wyrafinowane gusta, a wachlowania obiektywami znacznie mniej

  3. #13
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    76

    Domyślnie Odp: Reportaż ślubny - proszę o opinię na temat moich przyszłych zakupów sprzętu.

    Wgłębiłem się nieco w liczne opinie wielu z użytkowników tego forum na temat różnych szkieł i mam mały dylemat. Zapewne przyjdzie mi podjąć decyzję o zakupie jak tylko dojdę do jakiegoś konstruktywnego wniosku, na chwilę obecną mam "burzę mózgu"

    Sensowna konfiguracja to również:
    - Canon 16-35mm L,
    - Canon 85mm L,
    - Canon 135mm L,
    - Body Canon 5D Mark III,
    - Battery Grip BG-E6.

    Całość zamknie się w kwocie 30k tak jak zakładałem. Kusi mnie to światło w 85mm L... 2.8 (w przypadku 24-70mm) to tak na prawdę również bardzo jasny obiektyw, pracując w połączeniu z 5D Mark III, ciemna sala czy kościół nie powinien być żadnym problemem. fotografując na 24-105mm f/4.0 IS również dałem radę. Jestem przekonany jednak, że w najbliższym czasie szkiełko to zmieni właściciela właśnie na rzecz czegoś jaśniejszego.

    Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM z tego co się zorientowałem posiada 9 listków przysłowny więc w połączeniu ze światłem 2.8 powinien również oferować przyjemny bokeh, na pewno nie tak specyficzny jak 85mm L czy 135mm L. Niestety nie mam możliwości bezpośredniego porównania pracy tych kilku szkieł o jakich wspomniałem stąd muszę się sugerować tym co piszą inni. Asystując fotografom ślubnym pracowałem tylko na części obiektywów Canona nie mając okazji spróbować czegoś "nowego".
    Ostatnio edytowane przez canon_user ; 05-07-2013 o 17:48

  4. #14
    Początki nałogu Awatar Ligo
    Dołączył
    Jun 2012
    Miasto
    IL
    Posty
    337

    Domyślnie Odp: Reportaż ślubny - proszę o opinię na temat moich przyszłych zakupów sprzętu.

    Cytat Zamieszczone przez canon_user Zobacz posta
    2.8 (w przypadku 24-70mm) to tak na prawdę również bardzo jasny obiektyw
    Do "bardzości" to mu brakuje tak ze 2EV Mimo tego, bardzo zacne szkło.
    W tym systemie sensownych konfiguracji jest wiele, więc co nie wybierzesz, będzie dobrze.

  5. #15
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    76

    Domyślnie Odp: Reportaż ślubny - proszę o opinię na temat moich przyszłych zakupów sprzętu.

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Do "bardzości" to mu brakuje tak ze 2EV
    Z pewnością tak właśnie jest, powinienem był użyć innego określenia Stwierdzenie "bardzo jasny" pozostawmy obiektywom stałoogniskowym.

  6. #16

    Domyślnie Odp: Reportaż ślubny - proszę o opinię na temat moich przyszłych zakupów sprzętu.

    a ja napisze że chciałbym siedzieć w ślubach do czego dążę ale... ale ...
    Według mnie jeśli chcesz operować dwoma body lepiej kup
    85 l
    35 l lub 24
    Dużo lepsze światło
    135 l to może na wielkich salach - chyba że chcesz zdjęcia samych twarzy robić - tzw ciasnych portretów
    ale ja się nie znam
    Życzę zakupu wymarzonego sprzętu

  7. #17
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    76

    Domyślnie Odp: Reportaż ślubny - proszę o opinię na temat moich przyszłych zakupów sprzętu.

    Niestety ale nie wyobrażam sobie pracy bez zapasowego body. Myślę, że spoczywa na mnie zbyt duża odpowiedzialność. Na 5D Mark II wykonałem 6 ślubów i doświadczyłem niestety pewnych problemów z działaniem AF w na prawdę trudnych warunkach oświetleniowych, a takie się zdarzają. 5D Mark III to na mojej liście zakupów punkt stały i niezmienny. Posiadając 2 body będę mógł pracować na dwa aparaty. Mam trochę krzepy także dźwiganie tego gabarytu przez kilkanaście godzin mnie nie przeraża.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez gudi Zobacz posta
    a ja napisze że chciałbym siedzieć w ślubach do czego dążę ale... ale ...
    Według mnie jeśli chcesz operować dwoma body lepiej kup
    85 l
    35 l lub 24
    Dużo lepsze światło
    135 l to może na wielkich salach - chyba że chcesz zdjęcia samych twarzy robić - tzw ciasnych portretów
    ale ja się nie znam
    Życzę zakupu wymarzonego sprzętu
    Siedzę nad materiałem prezentującym opinie i przykładowe fotografie wykonane kilkoma obiektywami jakie mnie interesują, w tym stałkami. Być może zmienię swoją decyzję co do wyboru obiektywów i padnie właśnie na obiektywy stałoogniskowe lub przynajmniej jeden z nich jako narzędzie do pracy w słabym świetle np. na sali weselnej. Jeśli chodzi o taki właśnie obiektyw, byłby to najprawdopodobniej 24mm lub 35mm. 85mm w połączeniu z 135mm byłoby to zakup niemożliwy do zrealizowania ze względu na ograniczony budżet.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 08-07-2013 o 20:51

  8. #18
    Zablokowany
    Dołączył
    Jul 2013
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    126

    Domyślnie Odp: Reportaż ślubny - proszę o opinię na temat moich przyszłych zakupów sprzętu.

    Mam podobne dylematy w wątku "Sprzęt do ślubów cz. IV"
    Ostatnio edytowane przez digital.photography ; 10-07-2013 o 15:00

  9. #19
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    39

    Domyślnie Odp: Reportaż ślubny - proszę o opinię na temat moich przyszłych zakupów sprzętu.

    Mi się wydaje, że nie ma sensu iść w oba: 85 l i 135 l. Mając 85 l chyba bym nie targał już 135 ki. Poza tym 135, ze względu na dłuższą ogniskową, łatwiej poruszyć zdjęcie gdy ciemno.
    Ja, jeśli chodzi o ogniskowe to idę w kierunku 24 -50- 85 . NIgdy nie miałem jednak 35 więc może nie wiem co tracę :-)
    Napisz jak cos kupisz.
    5d, 5dmk2, 24 f/1.4 IIL, 50 f/1.4, 85 f/1.8 , 135 f/2.0L
    lampy, blendy i inne graty.
    adamx25@gmail.com

  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    1 905

    Domyślnie Odp: Reportaż ślubny - proszę o opinię na temat moich przyszłych zakupów sprzętu.

    Jak na ten moment dla mnie najlepszy zestaw do zdjęć ślubnych stanowiłby zestaw trzech stałych obiektywów do pełnej klatki: 24 mm, 50 mm i 135 mm.

    24: pojedyncze zdjęcia w kościele i na życzeniach, wiele zdjęć na sali podczas tańców, być może pojedyncze kadry na sesji
    50: podstawowy obiektyw do kościoła i do życzeń, do użycia również na sali i na sesji; daje takie akuratne pole widzenia, że zdjęcia ogląda się miło i bez zastanawiania się: co fotograf chciał wykombinować - obrazki są ponadczasowe
    135: ujęcia twarzy rodziców, gości i młodych w kościele, również na sali, świetne szkło do sesji

    35 jest świetną alternatywą jednocześnie dla 24 i 50 mm, też daje bardzo przyjemny obrazek (w sensie pola widzenia), niemniej po latach fotografowania tą ogniskową stwierdziłem, że bardziej mi leży 24 i 50
    85 był zawsze w mojej torbie, aż patrząc na zdjęcia stwierdziłem, że ogniskowa ta nie nadaje się do takich zbliżeń twarzy, jakie chciałbym mieć na zdjęciach. Stąd 135 z mocniej skompresowaną perspektywą.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •