Strona 82 z 84 PierwszyPierwszy ... 32728081828384 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 811 do 820 z 835

Wątek: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

  1. #811
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    Takie sa i innych nie ma.

  2. #812

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Takie sa i innych nie ma.
    To do kitu z tym wielogegmentowym bo wystarczy o kilka cm zmienić punk ostrzenia np z włosów na węzeł krawata osoby fotografowanej a expozycja zmienia się nawet o 1,5 pozycji...choć globalnie w kadrze jest to samo. Wcześniej jak miałem 350d to nie było takich jaj.....
    Lutek
    EOS 70D | Canon 50mm f/1.8 STM | Canon 18-135 3.5-5.6 IS STM | PIXMA MG7150

  3. #813
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    Kup seconic'a i problem z glowy.

  4. #814
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 028

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    Cytat Zamieszczone przez Lutek Zobacz posta
    Czy istnieje mozliwość odpięcia od pomiaru matrycowego pomiaru punktowego by matrycowy był matrycowym???
    Jeśli tobie chodzi o odłączenie powiązania punktu pomiaru ostrości od algorytmu pomiaru matrycowego to się da ale chyba tylko w serii EOS 1D
    1DX + 50L

  5. #815
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    Spodziewam się, że być może Canon będzie chciał pozostawić 70d na rynku znacznie dłużej niż wskazywałby dotychczasowy kalendarz serii xxd. Aby uatrakcyjnić model potrzebny będzie upgrade firmware'u. Można spekulować co się w nim znajdzie (mam pewne podejrzenia). Jeśli chodzi o udoskonalenie metod pomiaru (np. powiązanie pomiaru punktowego z punktem AF), to byłby kandydat 100% gdyby nie fakt, że dotychczas Canon stosował możliwości pomiaru do dywersyfikacji produktów. Więc osobiście nie sądzę, ale kto wie...

    P.S. Oczywiście taki upgrade będzie składać się wyłącznie z niewielkich ulepszeń/udogodnień, a nie zupełnie nowych możliwości. Jako skrajny nierealny przykład podam video 4K, którego nie będzie w 70d ze względów czysto technicznych.
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 18-11-2015 o 16:10

  6. #816

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    Cześć wszystkim. Mam pytanie z innej beczki. Czy jest taka możliwość, aby czas ekspozycji w czasie fotografowania w trybie BULB był wyświetlany na dużym ekranie, a nie tylko na małym?

  7. #817
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    21

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    Cytat Zamieszczone przez rafalw Zobacz posta
    Cześć wszystkim. Mam pytanie z innej beczki. Czy jest taka możliwość, aby czas ekspozycji w czasie fotografowania w trybie BULB był wyświetlany na dużym ekranie, a nie tylko na małym?
    Kombinowałem jak i pewnie Ty, ale tak na 90% się nie da, wyświetlacz podczas naświetlania zawsze się wygasza.

  8. #818

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    Cytat Zamieszczone przez bobusio Zobacz posta
    Kombinowałem jak i pewnie Ty, ale tak na 90% się nie da, wyświetlacz podczas naświetlania zawsze się wygasza.
    Szkoda, podgląd na małym ekranie nie jest wygodny.

  9. #819

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    Cytat Zamieszczone przez adawro Zobacz posta
    Jeśli tobie chodzi o odłączenie powiązania punktu pomiaru ostrości od algorytmu pomiaru matrycowego to się da ale chyba tylko w serii EOS 1D
    To niedobrze. Wcześniej miałem przez wiele lat 350D i tam matrycowy był matrycowym tylko a nie hybrydą matrycowego i punktowego.
    Tu przed to połączenie, bez LV poziom naświetlenia jest nieprzewidywalny....
    Lutek
    EOS 70D | Canon 50mm f/1.8 STM | Canon 18-135 3.5-5.6 IS STM | PIXMA MG7150

  10. #820
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    16

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    Cytat Zamieszczone przez Lutek Zobacz posta
    To niedobrze. Wcześniej miałem przez wiele lat 350D i tam matrycowy był matrycowym tylko a nie hybrydą matrycowego i punktowego.
    Tu przed to połączenie, bez LV poziom naświetlenia jest nieprzewidywalny....
    Oj tam, oj tam, zaraz tam nieprzewidywalny. Trzeba trochę pokombinować. Cztery tryby pomiaru plus manualny, to i tak z nadmiarem do dobrego zdjęcia. A tutaj przystępnie o trybie matrycowym:

    Canon metering modes: how to get perfectly exposed images in any situation | Digital Camera World

Strona 82 z 84 PierwszyPierwszy ... 32728081828384 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •