Strona 49 z 84 PierwszyPierwszy ... 39474849505159 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 481 do 490 z 835

Wątek: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

  1. #481
    mizuno82
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    zastanawiam się mocno nad 70d i 60d, z lekką przewagą nad 70d. w gre wchodzi kupno samego body i sigmy 17-50 2.8 i tutaj pytanie czy sa jakies problemy 70d ze wspolpracą z sigmami i tamronami?

  2. #482
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Posty
    270

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    z sigmami działa b. dobrze
    z tamronami w LV czasem wali errorami, w normalnym trybie OK - jest trochę info na necie i w tym topicu

  3. #483

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    witam czy 70d ma możliwość automatycznej zmiany punktów af z orientacją aparatu

  4. #484
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    Tak, ma taką możliwość, pion dodatkowo podzielony jest na dwa - ze spustem u gory i na dole.
    Jeżeli interesują Cię szczegóły to jest o tym na str. 373 w instrukcji dostępnej na stronie Canona.
    Ostatnio edytowane przez qrko ; 09-04-2014 o 18:38

  5. #485

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    dzięki

  6. #486

    Dołączył
    Apr 2014
    Miasto
    TYCHY
    Wiek
    53
    Posty
    9

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    Cytat Zamieszczone przez mizuno82 Zobacz posta
    zastanawiam się mocno nad 70d i 60d, z lekką przewagą nad 70d. w gre wchodzi kupno samego body i sigmy 17-50 2.8 i tutaj pytanie czy sa jakies problemy 70d ze wspolpracą z sigmami i tamronami?
    No to mam D70 i sigmę 17-50Ex i szczerze mówiąc to przy punktowym pomiarze AF nie do końca jest ostro - mydelko . Nie wiem czy to wina korpusu czy obiektywu ale jak podepnę jakiegoś EF-Sa z Canona to ostrość jest OK.
    Z SIGMĄ lub TAMRONEM przy automatycznym pomiarze ostrości gdy aparat chwyta trzy lub cztery punkty jest ostrzej niż przy jednopunktowym pomiarze. Przesiadłem się na Canona z NIKONA D80 i tam było ostro i przy Sigmach i Tamronach i obiektywach Nikona.

  7. #487

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    Cytat Zamieszczone przez redart Zobacz posta
    No to mam D70 i sigmę 17-50Ex i szczerze mówiąc to przy punktowym pomiarze AF nie do końca jest ostro - mydelko . Nie wiem czy to wina korpusu czy obiektywu
    Sprawdź kilka razy powtarzalność ze statywu. Jeśli błąd jest powtarzalny ciesz się tym i wprowadź mikrokalibracje.
    Jaja to są jak AF za każdym razem trafia w inne miejsce (przypadłość każdej puszki Canona w mniejszym lub większym stopniu)

  8. #488

    Dołączył
    Apr 2014
    Miasto
    TYCHY
    Wiek
    53
    Posty
    9

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    Cytat Zamieszczone przez Fotopstryczek Zobacz posta
    Sprawdź kilka razy powtarzalność ze statywu. Jeśli błąd jest powtarzalny ciesz się tym i wprowadź mikrokalibracje.
    Jaja to są jak AF za każdym razem trafia w inne miejsce (przypadłość każdej puszki Canona w mniejszym lub większym stopniu)
    Dzięki za odpowiedź ale już sprawdziłem. Przy 5 fotkach to zwykle 2 są nieostre. Mikroregulacja zrobiona.
    W Canonie mówią, że nie odpowiadają za obiektywy innych firm, ale wg mnie powinni poinformować wcześniej o tym, że w D70 nowa matryca Dual-Pixel nie jest kompatybilna z niektórymi obiektywami nawet Canona (ok. 50 różnych obiektywów).
    Wyłożyłem około 4k PLN i właściwie powinienem je wystawić na aukcję i kupić oryginalne co nie znaczy zawsze lepsze.
    Jestem rozgoryczony

  9. #489
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    Ale pretensje mogłeś mieć tylko do siebie, bo info o ograniczeniach jest ogólnodostępne.

  10. #490
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    Cytat Zamieszczone przez redart Zobacz posta
    Jestem rozgoryczony
    wzruszyłeś nas

Strona 49 z 84 PierwszyPierwszy ... 39474849505159 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •