Strona 41 z 84 PierwszyPierwszy ... 31394041424351 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 401 do 410 z 835

Wątek: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

  1. #401
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2013
    Miasto
    Nieduże miasto na Podkarpaciu
    Posty
    25

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    Oczywiście, że tak, ale chodzi też o to, że kupując nowszy (znacznie droższy) model masz prawo oczekiwac, że nowszy bedzie lepszy od poprzedniego (znacznie tańszego). Główną cechą aparatu fotograficznego jest produkowanie obrazu - czy się mylę?

  2. #402
    Pełne uzależnienie Awatar piast9
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    3 267

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    Cytat Zamieszczone przez CrazyHorse Zobacz posta
    Tego też nie napisałem. Po prostu widzę pewne niedoskonałości i z tego co czytam/słyszę od posiadaczy innych aparatów, także EOSów zauważalnego postepu w zakresie jakości obrazu nie ma. Zdjęcia nim jak najbardziej robię
    Nie zgadzam się z tym. Zmieniłem aparat z 350D na 650D i jak najbardziej widzę postęp.
    650D, T 12-24 4.0, S 30 1.4, S 18-35 1.8, C 70-210 3.5-4.5, C 50 2.5 macro, M42: Praktica LLC, Jupiter 9, Pentacon 135 2.8, Orestegor 300 4.0

  3. #403
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2013
    Miasto
    Nieduże miasto na Podkarpaciu
    Posty
    25

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    Cytat Zamieszczone przez piast9 Zobacz posta
    Nie zgadzam się z tym. Zmieniłem aparat z 350D na 650D i jak najbardziej widzę postęp.

    Tematem watku jest EOS 70D, a jego poprzednik to EOS 60D i w tym kontekście pisałem (o jakości obrazu).

  4. #404
    Pełne uzależnienie Awatar piast9
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    3 267

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    Nie będziesz widział zauważalnej różnicy pomiędzy kolejnymi modelami aparatów. Aż tak szybko to nie idzie. I na pewno nie powinno to być powodem do narzekań. Porównaj np 70D z 30D.
    650D, T 12-24 4.0, S 30 1.4, S 18-35 1.8, C 70-210 3.5-4.5, C 50 2.5 macro, M42: Praktica LLC, Jupiter 9, Pentacon 135 2.8, Orestegor 300 4.0

  5. #405
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    Z dzisiejszego poranka: ekran dotykowy można obsługiwać w grubych, skórzanych rękawiczkach.

  6. #406
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    Cytat Zamieszczone przez CrazyHorse Zobacz posta
    Oczywiście, że tak, ale chodzi też o to, że kupując nowszy (znacznie droższy) model masz prawo oczekiwac, że nowszy bedzie lepszy od poprzedniego (znacznie tańszego). Główną cechą aparatu fotograficznego jest produkowanie obrazu - czy się mylę?
    Nigdy nie miałem takich oczekiwań, zresztą wymiana na następny model to raczej czysty onanizm sprzętowy. Zawsze było tak że wymiana w ramach tej samej klasy modeli miała co najmniej sens co drugą generację, a najlepiej z przeskokiem na model wyższy.
    Spodziewanie się rewolucyjnych zmian w modelach po sobie następujących to naiwność, bo producenci muszą zarabiać choćby po to żeby mieć za co wymyślać te nowe zabawki.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #407
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2013
    Miasto
    Nieduże miasto na Podkarpaciu
    Posty
    25

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    A kto tu mówi o oczekiwaniu rewolucyjnych zmian? Po drugie jaki onanizm sprzętowy - to moja pierwsza lustrzanka cyfrowa. Poprzednika analizowałem, kupiłem następce i okazuje się, że poprzednik robiłby tak samo dobre zdjęcia.
    Nie wydaje mi się, aby naiwnością było oczekiwanie, że przez 3 lata od premiery poprzednika nie będzie zmian w jakości obrazu.

  8. #408
    Pełne uzależnienie Awatar piast9
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    3 267

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    Niestety wygląda na to, że technologia matryc światłoczułych dojrzała. Już nie jest tak łatwo o poprawę jakości obrazka jak to było np. 10 lat temu. Pewnie przeszkadza trochę temu pęd za megapikselami. Gdyby zrobić cropa z taką gęstością pikseli jak np w 5D mk III to np jakość obrazu w wysokich ISO i rozpiętość tonalna byłyby tak samo rewelacyjne jak w 5D ale aparat kupiłaby garstka entuzjastów. Rozwój matryc wielowarstwowych też jakoś ucichł a podobnoż to nie tylko Sigma próbuje ale również Canon pracował (pracuje?) nad taką.

    A różnice są. Popatrz na pomiary robione przez Optyczne.pl. Zarówno szumy jak i zakres tonalny są lepsze w 70D. Różnica jest jednak na tyle niewielka, że wychodzi w pomiarach, gołym okiem, jak piszesz, niespecjalnie ją widać. Dodatkowo masz bajer z pomiarem fazowym na całej powierzchni matrycy. Może do niczego Ci to akurat nie jest potrzebne ale jest.
    650D, T 12-24 4.0, S 30 1.4, S 18-35 1.8, C 70-210 3.5-4.5, C 50 2.5 macro, M42: Praktica LLC, Jupiter 9, Pentacon 135 2.8, Orestegor 300 4.0

  9. #409
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    No co drugą generację powinny być jakieś konkretne zmiany na lepsze , a moim skromnym amatorskim zdaniem od czasu 50D/500D w cropach czas się zatrzymał - jak to jest z tymi generacjami 500D-550D-600D-650D-700D - raz, dwa, trzy, cztery, pięć? generacji - niech co druga daje jakiś zauważalny skok w DR np. o 1EV (ale się rozpędziłem) to pomiędzy 500D a 700D powinna być jakaś mierzalna i zauważalna gołym okiem różnica 2EV (wolałbym 3ev ale niech stracę) a co jest - nico, null lub zero.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  10. #410
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    Cytat Zamieszczone przez CrazyHorse Zobacz posta
    A kto tu mówi o oczekiwaniu rewolucyjnych zmian? Po drugie jaki onanizm sprzętowy - to moja pierwsza lustrzanka cyfrowa. Poprzednika analizowałem, kupiłem następce i okazuje się, że poprzednik robiłby tak samo dobre zdjęcia.
    No i tak właśnie jest. Oczekujesz zbyt dużo, jak zresztą wiele osób tutaj, a realia są takie że technologia musi się zwrócić i jeszcze na siebie zarobić. Nie ma dobrych wujków którzy dla dobrego samopoczucia użytkowników będą co chwila wrzucać nowinki. Pomijam już fakt że ciągle klepiemy g... młotkiem, bo dawno matryce osiągnęły poziom co najmniej zadowalający, a że są marudy wiecznie niezadowolone szukające nie wiadomo czego no to na to już się nic nie poradzi.
    Piast9 zresztą bardzo dobrze to opisał i nie bardzo jest co dodawać.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 25-11-2013 o 21:49
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 41 z 84 PierwszyPierwszy ... 31394041424351 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •